Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wybrać wtryski


Ronaldinho899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam same problemy z tymi wtryskami:P Silnik AHU. I tak założyłem wtryski z AHH i auto zaczęło zachowywać się jak SDI, wyczytałem że są mniejsze końcówki. I teraz kupić oryginalne wtryski jakie powinny być w AHU, czy też założyć inne?? Mam okazję kupić wtryski z AFN za praktycznie 0.7. I teraz tak standardowe mają wielkość końcówek 0.185mm a AFN 0.205mm. I teraz tak jak zrobię przekładkę to poza kątem wtrysku muszę coś jeszcze kombinować, czy mogę już bez żadnej ingerencji jeździć ? Taki znajomy mechanik mówił mi że mogą lać itp i uszkodzę tłoki.... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam AHU, przy przebiegu 310 tys jeden z oryginalnych zaczal mi lac i zaczalem sie rozgladac za innymi uzywkami. Kupiłem drogo bo za 400zl komplet uzywek (ale za to sa pewne z gwarancja, po przebiegu 180) zalozylem i po problemie :) moc wrocila i pali od strzala. Polecam rozejrzec sie za uzywanym kompletem ale z tego samego silnika, bo oprocz srednicy koncowki moga sie roznic tez cisnieniem wtryskiwania, oraz niektore moga byc jednostopniowe a w AHU sa dwustopniowe :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podczas przyspieszania zaczęło się telepać i drgać. Zmieniłem od ahh i nie ma już nic ale znowu jazda jak SDI. I teraz nie wiem czy wziąć od tego afn czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Nie wiem jak z kompletnymi wtryskami, ale wiem że ludzie zmieniaja w AHU koncówki nawet na 216 bosch i nic im sie nie dzieje. Przy planach podniesienia mocy jedną z rzeczy jakie trzeba zrobic w AHU to wlasnie wymiana wtrysków i turba.

AHU i AFN to identyczne silniki, różnią sie tylko osprzętem czyli turbo, wtryskami, kompem itp. Tak ze bzdurą jest, że wtryski od AFN uszkodzą ci tłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę z całą pewnością włożyć całe wtryski od afn. i ewentualnie zrobić korektę na sofcie? bo wcześniej na starych wtryskach byla zmieniana mapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładaj afn-y bez obaw jak bedzie na nich trochę kopcił to zrobisz korektę dawki paliwa i wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, bo trochę wystraszył mnie ten pseudo mechanik. A bez korekty mogą lać?

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Panowie zmieniłem wtryski od tego AFN ii masakra z drugiego biegu z samego gazu jest jeden wielki pisk... I teraz tak: Wcześniej na starych wtryskach z AHU były drgania przy ok 70 - 100 kmh, później na wtryskach od AHH nie było czuć żadnych drgań itp ale mega zamulało. Teraz dałem od AFN i Audiola lata ii nie czuć drgań przy żadnej prędkości, ale jak jadę na 4 lub 5 przy ok 70 80 kmh jak wcisnę pedał w podłogę czepie buda... ale jak przyspieszam agresywnie to nic się nie dzieje tylko jak dam w podłogę gaz... Jest możliwe ze samochód jest za mocno zchipowany? bo taki efekt jest jakby kurcze nie wyrabiał na gaz.. i na wtryskach od ahh nie było czuć bo sa mniejsze porostu. Miał tak ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski od AFNa zostaw w spokoju, sprawdź nastawnik jak szarpie, pewnie będzie zasyfiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym początku jak mi szarpało na tych wtryskach z ahu to były ustawiane dawki i kat wtrysku i podmieniany nastawnik i było bez różnicy. teraz na tych od AFN dawki nie były jeszcze ruszane. mogą być przez te dawki takie efekty? jestem zadowolony bo auto świetnie chodzi itp. a nie daje tak czy siak nagle gazu w podłogę nigdy, tylko normalnie rozpędzam,tylko porostu zastanawia mnie skąd takie coś możne być, i żeby porostu nic się nie posypało. Moze cos zle jest z programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to nie układ paliwowy tylko układ napędowy lub zawieszenie silnika/skrzyni biegów ?

sprawdzałeś te elementy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A program robił ktoś w temacie czy magik z szopy ? :P kopci na czarno przy butowaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kupiłem już takie, i te drgania zrobiły sie po paru dniach... i zacząłem szukać tak jak pisałem nastawnik podmieniony katy i dawka ustawiona i brak reakcji, poleciały wtryski na ahh bylo super ale zamula, na afn auto lata ale przy gazie w podłogę trzepie budą. czy kopci jak dam na 2 biegu opór to widać coś czarnego z tyłu ale nie ma tragedii, wczesniej mialem passata b5 tez po chipie i gorzej kopcil i tam sie nic nie dzialo...... Dwumasa regenerowana nowe sprzęgło, zawiecha nowa, poduszki nowe. rozrzad + napinacz paska wieloklinowego itp zrobione. Po przegubach tez nic nie widac jakiego luzu. ALE NA WTRYSKACH MNIEJSZYCH OD AHH NIE CZUĆ TEGO WIEC TO COŚ BĘDZIE Z DAWKAMI LUB PROGRAMEM. Mialem wczesniej tego afn tez na programie i chodził gorzej niż to aktualne AHU . Wiec może porostu jak dam pedał w podłogę to nie wyrabia.. jest taka opcja że ktoś przesadził z programem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo jakoś tego nie ogarniam zrobiłeś program i dopiero wymieniłeś wtryski czy jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli program był na wtryskach z 90 ? ta a później wsadziłeś od AFN'a ? to może być wina programu, podjedź gdzieś na korektę softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na tych z 90 było jeszcze gorzej bo praktycznie przy delikatniej jeździe caly czas drgalo itp. a Teraz na tych od AFN czuć jak się da gaz w podłogę z 4 lub 5 przy predkosci 80kmh nie drganie tylko szarpie budą.(mogę to porównać z niewyrabiającym przegubem wewnętrznym) czyli mowisz ze bedzi lipny soft..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje ale niech to ktos inny potwierdzi. Ale dziwne ze wcześniej też był taki motyw (na wtryskach AHU) albo ktoś soczyscie skopał program lub siedzi coś głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...