Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje silnika, co mechanik to inna opinia. Proszę o pomoc. - Problem rozwiązany.


radko123

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wymiany mechanik zadzwonił do mnie i mówił że dwumas wygląda dobrze nie ma luzów sprężynuje i wygląda jakby to nie była jego wina.

Tarcza na wykończeniu, docisk w stanie dobrym.

Kazałem wymieniać komplet.

ps. jak koś potrzebuje mój stary dwumas to chętnie sprzedam za parę grosików (jakaś firma zaoferowała 60zł) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak wymaina dala efekt, heh no wlasnie jakies wrazliwe te 1.8T na najmniejsza awarie dwumasa wychodzi na to, jakiej firmy dwumasa zalozyles? sachs czy luk ?

zauwazyles jeszcze jakies zmiany po wymianei dwumasa? cichsza praca silnika w kabinie albo cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..sachs-a, mieli na miejscu i mogłem oddać jakby co.

Jest ciszej ale to oczywiste bo te wibracje było też słychać. Może mi się wydaje ale przed usterką mimo wszystko było głośniej a szczególnie podczas przyśpieszania zwalałem to na taką pracę silnika. No i przy ruszaniu nawet nic nie zadrży.

Mogę też polecić mechanika, ma doświadczenie, robotę ma non stop ale jak się umówi że weźmie w czwartek to robi w czwartek a nie jak inni stawia samochód na placu i trzeba czekać kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to docisku ale on też wyglądał ok, sprężyny ok, łożysko też ok, wszystko poza tarczą wyglądało ok, a tarcza przy wciśniętym sprzęgle stoi a wibracje też były.

Polatałem trochę po centrum dzisiaj i powiem tak jeździ się przyjemniej niż przed pojawieniem się dokuczliwych wibracji jest zauważalnie ciszej samochód rusza płynniej no i sprzęgło chodzi tak leciutko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze do B-stoku daleko z Lublina, z checia bym porownal kulture pracy teraz 1.8t z nowym dwumasem z moimi poprzednimi 1.8t:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to docisku ale on też wyglądał ok, sprężyny ok, łożysko też ok, wszystko poza tarczą wyglądało ok, a tarcza przy wciśniętym sprzęgle stoi a wibracje też były.

Polatałem trochę po centrum dzisiaj i powiem tak jeździ się przyjemniej niż przed pojawieniem się dokuczliwych wibracji jest zauważalnie ciszej samochód rusza płynniej no i sprzęgło chodzi tak leciutko.....

Chodzi wszystko lekko bo masz nowe sprzęgło, nasmarowane co trzeba, nowe łożysko oporowe. Wibracji przy ruszaniu nie ma bo nie masz tarczy zwichrowanej. Tak czy siak nadal twierdze że powodem wibracji silnika nie była dwumasa tylko sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam sprawną dumasę do sprzedania, oddam super tanio chętnych zapraszam na prv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soul87 w zamosciu masz az 3 sztulki 1.8tq bfb:decayed: do porównania

---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ----------

i jednego AVJ tez w q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakies spoty ? :D szczegolnie wlasnie T Q by mnie interesowaly zeby sobie oblookac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakies spoty ? :D szczegolnie wlasnie T Q by mnie interesowaly zeby sobie oblookac :)

http://a4-klub.pl/lubelskie-82/spociki-zamojskie-druga-niedziela-miesiaca-godz-15-00-patrz-1-post-45231/index137.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...