Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z silnikiem 2.0 tdi 170 quattro, ponad 200 km po przerobce


mongol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas ostatniej jazdy przy wcisnieciu gazu na 3 biegu, przy obrotach kolo 2400, silnik nagle wydal dziwny bzyczacy dzwiek, nie chcial dalej przyspieszyc a obroty spadly. Tego samego dnia jeszcze raz byla taka sama sytuacja ale juz nie pamietam na ktorym biegu. Ta sytuacja bardzo mnie zaniepokoila i chcialbym zapytac czy ktos juz z czyms takim sie spotkal i co to moze znaczyc? Oraz co powinienem z tym zrobic? Z gory dzieki za uwagi i porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wydał bzyczący dzwięk ?? SIlnik nie może wydawać innych dzwięków niż normalnej pracy. Czy akurat jechałeś pod górkę i pojazd był obciążony ?

Czy po modzie testowano samochód pod obciążeniem. I jak wyglądała sytuacja dalej, obroty spadały i przestał jechać, czy po chwili sam od siebie dalej ciągnął ?

Więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inaczej mam opisac ten dzwiek, nie byl to zwykly klekot silnika wolnossacego. Auto jechalo po plaskiej nawierzchnii i nie byl obciazony ani nie ciagnal przyczepy. Wczesniej przy duzym obciazeniu przyspieszanie nie sprawialo problemow. Po tym jak wydal ten dzwiek raz i nie chcial przyspieszac, ze strachu ze cos sie dzieje automatycznie zwolnilem ale jechal dalej i brzmial normalnie, poza tym dojezdzalem gdzies wiec nie mialem mozliwosci ponownie przyspieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było by prościej podpiąć auto pod kompa niż gdybać co to mogło być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...