Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak reakcji na przekręcony kluczyk


I r o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odpalaniem przy niższych temperaturach tzn. gdy temperatura spada do ok. 2-5 stopni C, to po przekręceniu kluczyka jest taki przestój ok. 2-3 sekund i później kręci normalnie. Gdy temperatura spada poniżej zera, to reakcji w ogóle nie ma nawet po tych 2-3 sekundach.

Pierwsza diagnoza padła na kostkę stacyjki, wymieniłem wczoraj i dalej to samo, problem nie zniknął. Dodam, że akumulator jest nowy, kontrolki wcale nie przygasają, tylko tak jak by prąd nie został załączany na rozrusznik. Może ktoś miał taki problem lub ma jakiś pomysł aby to ogarnąć samemu. Czy pozostaje tylko wizyta u elektryka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał taki problem lub ma jakiś pomysł aby to ogarnąć samemu. Czy pozostaje tylko wizyta u elektryka ?

To zalezy na ile jestes dobry w te klocki....:decayed:

Ja bym pierwsze co zrobił to miernik do łapy , zdjoł kabelek na wsuwce na rozruszniku .podpioł pod niego miernik i start ..Dowiesz się czy dostaje się bez zwłoki napiecie na automat.(sterowanie)

Jeśli tak to rozrusznik raczej na stół i szukanie przyczyny ...Takie jest moje zdanie na ten temat ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie kolega OLIVER wyczerpał temat :) przeczyść jeszcze wszystkie masy i sprawdź klemy (oczyść i smar miedziany bądź wazelina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a podpowie mi ktoś dlaczego te objawy są tylko w tedy kiedy temperatura powietrza oscyluje w okolicach 0 :eusathink:

ubiegłej zimy miałem to samo, ale w tedy byłem w GR i nie było to uciążliwe bo temperatura rzadko spadała do 0, a teraz w PL to jakiś koszmar, no i gdyby to był rozrusznik to nie wysrał by się szybciej, tylko teraz gdy znów jest zimno, bo przez cały rok nie było problemu :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem podobne objawy. Po wymontowaniu rozrusznika, umyciu, przeczyszczeniu styków i ponownie delikatnym przesmarowaniu [ szczególnie zwróć uwagę na elektromagnes] problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...