Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kodowanie licznika nie dziala


kkkk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam problem ze zmiana kodowania licznika a mianowicie chce zmienic rodzaj paliwa i cylindry licznik z 2.5v6tdi a obecnie 1.8t aeb

Robilem juz kodowanie gdzie trzeba wyliczyc kod ale po zmianie nie ma zadnego rezultatu znaczy zle pokazuje obroty silnika bardzo prosze o pomoc jest to bardzi uciazliwe bo gdy mam na silniku ok 3tys to na liczniku blisko 5tys :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem próbujesz zrobić to kodowanie? w lifcie nie miałem problemu ze zmianą. Licznik 17 / kodowanie i jak masz vcds to pojawi się po chwili chmurka z opisem jak ustawić kodowanie na prawidłowe. Jak chcesz to sprawdze i Ci podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel z alledrogo jakiś chińczyk a licznik chyba polift bo z roku 99 ale zegarek analogowy firmy bodajże jeager ale nie jestem pewny ponieważ nie mam jak sprawdzić bo jestem w praca a wracam dopiero w sobotę :( wiem że to się sumowalo wyposażenie później kraj rodzaj paliwa i cylindry a program vag com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie jest takie :

Po podlaczeniu sie do licznika w polu "soft coding" VAG'a pojawia sie jego numer

w postaci : AABCD gdzie :

AA to liczba oznaczajaca (aktywujaca) dodatkowe wyposazenie i tak :

00 - brak dodatkowego wyposazenia

01 - aktywny wskaznik zuzytych okladzin (dla Autocheck'a)

02 - aktywna kontrolka ostrzegajaca o niezapietych pasach bezp.

04 - aktywny system ostrzegjacy o niskim poziome plynu spryskiwacza

16 - nawigacja (nie wiem dokladnie o co tutaj chodzi bo nie mam nawigacji )

B - liczba oznaczajaca jezyk (kraj)

0 - niemiecki

1 - europa (angielski)

2 - USA (angielski - licznik w milach)

3 - kanada

4 - Wielka brytania

5 - Japonia

6 - Arabia saudyjska

7 - Australia

C - liczba oznaczaja liczbe cylindrow (4,5,6,8) nie musze chyba wyjasniac

D wersja silnika

0 - TDI

2 - benzyna

Dodatkowo w przypadku liczb AA sumuje sie poszczegolne liczby chcac uaktywnic

wiecej niz jedna funkcje (np. aby uruchomic ostrzezenie o plynie sprysk.

i wskaznik zuzytych okladzin wpisuje sie 01 + 04 = 05)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak robiłem jak kolega napisał i wszystko ładnie się zmieniło ale obroty dalej swoje i tu jest mój problem oczywiście tarczka obrotów zmieniona na ta bezyny i jak pisałem jak mam na ok 5tys to vag ok 3tys na to wychodzi że nie zmienić kodowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nr licznika? Piszesz że liftowa a4 ale jaki kolor podswietlania tablicy jest, czerwony czy biały? Jak na czerwono i do tego jaeger to są w nim 3 pamięci i po kablu nie zamienisz eeproma a raczej on jest posadzony przez wcześniejsze grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podświetlanie jest koloru czerwonego numery jutro podam no to chyba szykuje się wydatek wymiana licznika :( a tak nawiasem to czy z polifta zegarek cyfrowy i podświetlanie białe podejdzie do mnie bo ja mam trzy kostki jedną chyba do pełnego fisa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz ciekawiej. To jeśli masz 3 kostki tj. zielona,niebieska,czerwona miniejsza niż te 2 poprzednie to miałeś licznik z fisem tj z komputerem pokładowym i pewnie fis był padnięty i ktoś wymienił na taki bez.

Wymiana na białe podświetlenie z cyfrowym zegarkiem to już większa robota bo się sygnały nie zgadzają co niektóre i trzeba przejściówkę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może masz rację ale licznik mam z fisem tylko mało co widać :( no a masz jakiś temat jak to wygląda że zmiana na ten polift myślę że bym sobie poradził bo ogarnolem nie chwaląc się wymianę silnika z diesla 2.5tdi na 1.8t i zgrać elektronikę tylko się zastanawiam jak nie poradzę sobie z tym kodowaniem to będę zmuszony wymianic licznika ale chciałbym na polift jak już wymieniać jutro dostarcze te numery licznika bo teraz to tak nie jestem pewien No dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 14-12-2013 at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2013 at 21:09 ----------

no dostalem sie do licznika i jest innej firmy wprowadzilem w blad za co przepraszam numer licznika 8D0 919 881H VDO i podaje soft coding 21140 i prosze o pomoc z tymi danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to kodowanie masz chyba ustawione na navi+spryskiwacz+okładziny, Europa, 4cyl, TDI. A masz benzyniaka. Zmień 0 na 2

Naciapane z ciupagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie silnika wystąpił problem z kodowaniem ? Kodowanie zapisywane jest w zegarach czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob cale kodowanie na 00000 i potem jeszcze raz zakoduj. ale wywal te navi spryski itp samo kodowanie 4 cyl i bena 2

---------- Post dopisany at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany at 11:16 ----------

kur i nie zauwazylem. zmien kraj na niemcy a nie europa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakodowalem na 00000 ale sie nie dalo nie chcialo zakodowac i pozniej zakodowalem 00042 i dalej bez zmian :(

a nie wiem czy przed zmiana byl problem bo tego nie robilem dopiero po zmianie bylem zmuszony i takie cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś kiedyś było dłubane w liczniku i temu masz takie cyrki. Nr licznika masz z softu czy z obudowy na liczniku może masz jakiś mix. Bardzo możliwe że masz uszkodzoną pamięć w liczniku i dlatego nie idzie kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pinów do przełożenia bo sygnaly inaczej przychodzą, sporo roboty. Zrobiłem taki myk u szwagra bo chciał białe liftowe a ma lifta ale 99 z czerwonym jeszcze. Po przekładce wsio działa tyle tylko że jak więcej jest niż 1/2 baku paliwa to wskaźnik szaleje i to nie jest napewno licznik bo już VDO mu założyłem i zamieniałem na inny i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem u siebie z s4 i nie jest aż tak wiele roboty a co szalejącego wskaźnika to obstawiam uszkodzony pływak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...