Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kable pod wzmacniacz :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Otóż zakupiłem ostatnio zestaw, składający się z :

Lanzara Max 12 w Skrzyni BR

oraz Wzmacniacza AUDIOMEDIA EX800.2

2-KANAŁOWY WZMACNIACZ

• Moc RMS @ 2Ω: 2x230W

• Moc RMS @ 4Ω: 2x130W

• Moc RMS @ 4Ω w mostku: 1x450W

Obecnie mam kable które dostałem. ( nie znam mm2 ale są dość cienkie i maja oznaczenie GA 10).

Znajomy ma na sprzedaż kable grubości 10mm2 , nie wiem czy one wystarczą?

Kabel sterujący z radia może być byle jaki ??

Proszę o sugestie. Pozdrawiam

Opublikowano

20mm2 będzie optymalny.

---------- Post dopisany at 19:06 ---------- Poprzedni post napisany at 19:05 ----------

co do remotki z radia, to nie ma żadnych specjalnych wymagań.

Opublikowano

10mm2 też spokojnie to ogarnie

Opublikowano

P = U x I. Czyli max 450W = 12V x IA, co daje I = 37,5A. W elektryce tak się kombinuje żeby na 1mm2 przewodu wypadało 6 do 8A.Czyli przy 6 dobry przewód to 6,25mm2.

Ważną rzeczą jest natomiast kondensator. ;-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Opublikowano
  • Autor

Kondensatora jeszcze nie mam niestety. (Grudzień dużo wydatków )

Kabel zakupiłem 20mm2 .

Jeśli dobrze rozumiem to bez kondensatora się nie obejdzie ?

Moglibyście mi polecić jakiś tani kondensator?

Opublikowano

Co Wy z tymi kondensatorami...

Opublikowano
  • Autor

Po wypowiedzi kolegi KRIS"a wywnioskowałem że jest potrzebny?

Chyba że nie jest?:D Już sam nie wiem ;p

Opublikowano

Jest potrzebny ale przy dużych mocach żeby spadków mocy i zniekształceń nie było.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Opublikowano
  • Autor

Gdzieś wyczytałem że przeważnie stosuje się kondensator do zestawów od 500w RMS.

Lanzar max 12 ma bodajże 275w RMS.

Ok więc w przyszłym tyg kupie kondensator. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz:

Dlaczego niektórzy dają oznaczenie na akumulatorze : "Uwaga podłączony kondensator" ?

Co się stanie jak odepnę klemy?

A i co to jest miękki start?

W pobliskim sklepie za dobre pieniążki mają kondensator o takiej specyfikacji :

Pojemność - 1.000.000 μF (1 Farad)

- Napięcie maksymalne - 14,5V

- 3 miejscowy czerwony wyświetlacz napięcia

- Niebieskie podświetlenie kołnierza

- Automatycznie wykrywa spadki napięcia

- Automatycznie włącza i wyłącza się

- Galwaniczna izolacja przekaźnikowa

- Obwód zabezpieczający

- "Miękki start"

Co to jest miękki start?

Dziękuje za pomoc

Opublikowano
  • Autor

Przeczytałem, lecz nadal nie wiem co się stanie jak odłączę klemy od akumulatora posiadając wzmacniacz z kondensatorem.

Kondensator potrzebny jest przy dużych mocach , ale te 275w rms Lanzara to już dużo??

Opublikowano

witam,mam kondzia przy wzmaku helix b2 ktory napedza helixa p12 (350rms) i kondzio to wysoka polka bo Brax ,ale zeby to byla znaczaca roznica to bym nie powiedzial ,wrecz powiem ze nie ma zadnej(bynajmniej dla mnie) i to chyba bardziej taki mały lans,ze jest ,ze sie swieci i niby mam bo lepiej jak jest:naughty:ps.a jesli nadal bedziesz chcial,to mam taki drugi kondzio "full wypas" helixa na zbyciu,i jemu nie przeszkadza sciaganie klemy:wink:

Opublikowano
  • Autor

Czyli zdania są podzielone.

Wstrzymam się z kupnem. Podłącze to bez kondensatora w weekend i zobaczę jak gra.

Dziękuje za pomoc :)

Opublikowano

oczywiscie male sprostowanko, ja nie twierdze ze powyzej 500rms nie potrzebny, tylko do takich mocy o jakich piszemy okolo 400rms moze nie miec znaczenia,bo przy duzym spadku napiec napewno pomagaja .ps.wazne kabelki !ja mam 50mm2 i na 100% przejscie z kabli mniejszych na takie dalo mi prawie średnio0,8V ,wczesniej przy sluchaniu na 3/4 mocy radyjko pokazywalo 12,9-13,2V teraz nie schodzi ponizej 13,6!

Opublikowano

Chodzi chyba raczej o to, że po odłączeniu aku na klemach nadal będzie napięcie które magazynuje kondensator :wink: przy resetowaniu ecu trzeba to brać pod uwagę bo to, że odepniemy klemy nie zresetuje nam go, trzeba również odłączyć konda. No i nie zwierać klem bo będzie niezły huk przy tej pojemności :decayed:

Opublikowano

Jaco90 olej kondensator, nie jest Ci potrzebny

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje za wszystkie rady :)

A takie pytanie , nie na temat: Mam wygrzewać ten system audio ?? Jeśli tak to ile h?

Miałem kilka subwooferów , i wzmacniaczy ale nigdy nie wygrzewałem , a gdzieś o tym usłyszałem ;p

Opublikowano

Sprzęt który jest dopuszczony do sprzedaży ma już niezbędne parametry aby go zainstalować i użytkować, o żadnym wygrzewaniu nie słyszałem...no ewentualnie wśród pseudo-audiofilów jest niby taka praktyka ale oni słyszą różnice między zwykłymi miedzianymi wtyczkami głośnikowymi a pozłacanymi, także wiesz :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Aha xD

To faktycznie mają słuch pro ;]

---------- Post dopisany 18-12-2013 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 20:47 ----------

Witam ponownie :)

Podłączyłem sprzęt lecz mam 2 pytanka :>

Wzmacniacz ma 2x35A bezpiecznik , na kabel dałem 60A wystarczy ?

Przy połowie mocy przygasają światła w rytm muzyki :D Czyli jednak kondensator chyba potrzebny?

Pozdrawiam :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.