Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem jazdą pod górkę


Gość harry19-19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harry19-19

Witam :hi:

jestem posiadaczem audi a4 b6 kombi o mocy 131 kucy , od wczoraj problem polega na tym że , jak jadę pod górkę i dodam nogę na gazie wtedy coś mi odcina i traci moc to wygląda tak jakby turbina przestała pracować i jest zamulony a gdy zgaszę pojazd i odpalę ponownie wszystko wraca do normy i ciągnie ładnie , dodam że żadna kontrolka mi się nie zaświeciła a pod vaga jeszcze nie podłączałem , co myślicie co to może być ??

dzięki i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko cos wywrozyc z fusow moze to byc cos z turbo moze czujnik N75 koniecznie musisz podlaczyc pod vaga i zrobic logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

rozumiem , na jutro jestem umówiony z kompem , dodam że na równej drodze i z górki chodzi idealnie tylko pod górkę zacina , dodam również że mam spocone rury od turby do intercoolera i drugi intercooler również spocony, może jakaś nieszczelność ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz posprawdzac czy nie masz czasem gdziesz nieszczelnosci w dolocie ale pod kompa i tak zalecam sie podpiac:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywiesza sie turbina , tj. brudna geometria, tez tak miałem zwłaszcza jak mało jezdziłem i wolno np. w zimie , bo nie ma gdzie pogonic auta. lub sterowanie turbiny, n75, ostatnio chwilowo tak miałem ze odebrało moc , ale w trasie się poprawiło, staram sie regularnie pogonic diesla, wydaje mi sie tez ze duzo sie zmieniło na lepsze po odpieciu odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja że tylko pod górkę się dusi.

Na równym jest na pewno ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
Dziwna sytuacja że tylko pod górkę się dusi.

Na równym jest na pewno ok ?

otóż to , tak na równym spróbowałem i jest ok tylko pod górkę jak cisnę lekko na gazie i w tym momencie zamula wygląda tak jakby tracił moc i powoli rozpędza się :kwasny::facepalm: , jutro jestem umówiony na vag i zobaczymy co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przepływomierz może nie podawać odpowiednich ilości powietrza do turbiny i przez to się dusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

Na kompie wyskoczyły 2 błędy

20131218_164832.jpg

Co to może być

---------- Post dopisany at 17:19 ---------- Poprzedni post napisany at 17:01 ----------

pierwszy błąd P1588 to odnośnie poduszek silnika , to wiem bo kabel nie jest podłączony do poduszek i jest zaślepiony , a drugi błąd to pewnie gdzieś nieszczelność , N75 , czy turbo bo sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO turbo do czyszczenia o ile ze zmienną geometrią jest. U mnie już tak 2 razy było (za 2 razem nawet kompa nie podłączyłem). Jeśli gnieciesz auto jakieś 7 sek na wyższych obrotach to ją odetnie i dalej pomaga reset kompa. w AFN koszt takiego zabiegu (czyszczenia) w granicach 100 150 zł i jeździsz dalej. I to raczej częsta przypadłość wystarczy notlauf w google wpisać.

fidotp to akurat , że pod górkę dziwić nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

u mnie filtr powietrza był wymieniany już zrobiłem 8tyś.km , a filtr to Mann , powiem wam koledzy że pojechałem w trasę w ten weekend naprawdę długą , Łódź i Śląsk i nic nie działo się a miałem cały czas wysokie obroty do 3,5tyś , tylko tu na miejscu jak odpalę i jadę zaraz pod górkę to zamula a na dłuższej trasie tego nie ma ;/ to jest dość dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to zrób logi dynamiczne. Turbina przeładowuje i dlatego wpada w tryb awaryjny. Przyczyn może być kilka, od zabrudzonej gemoetrii w turbinie, zaworek n75, przewody podciśnienia itd. Jest kilka elementów do sprawdzenia. Bez kompletnych logow cięzko cos stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...