Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opiłki metalu w oleju


ziom2327

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam strasznie duży problem. Oddałem mechanikowi samochód żeby wymienił zabierak w pompie oleju. Wiadomo wiąże się z tym zdjęcie misy itp. Po jakimś czasie ok. miesiąca spostrzegłem rzucanie silnikiem(delikatne) mechanik powiedział ze to wtrysk nie domaga. Dziś sprawdzam olej, a na bagnecie opiłek metalu. Co jest grane? Wie ktoś coś? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki? jakie walki? wyrównoważające w pompie oleju? czy rozrządu?

Dziś mamy spuścić olej i zobaczyć co w nim jest ale pewnie misę będzie trzeba zwalić bo to bomba zegarowa

jaki masz kod silnika?? pewnie gniazdo wałka ci tnie stad te opiłki.Ostatni moment na swap lub regeneracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik BPW, Wymienił tylko zabierak. Dziś spuściliśmy olej, został sprawdzony wraz z filtrem oleju, nic podejrzanego nie było. Dziwna sprawa mechanik tez nie ma pojęcia co to możne być. A mi już się odechciało tym sprzętem jeździć;/

---------- Post dopisany at 13:57 ---------- Poprzedni post napisany at 13:55 ----------

opiłek na bagnecie był w zasadzie duży bo ok 0,5 długości i ostry. Po za tym w oleju nic więcej nie było- nie wiem czy mam się cieszyć z tego powodu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik to jakis debil - skoro miał miske zdemontowana to mógł z toba rozszerzyc zlecenie na sprawdzenie panewek wału korbowego oczywiscie demontaz/montaż kasety z lankasterami. jesli dół by był ok to zostaje ci do sprawdzenia góra - panewki wałków rozrzadu a tak w tej chwili masz zrypany humor i myslisz co robic... nie wspomne ze to gdybanie bo powinno sie rozebrac silnik na czesci pierwsze w celu weryfikacji elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele przypadków gdy mechanik nie jest debilem, proponuje różne dobre rady aby sprawdzić coś przy okazji jak jest już tak rozebrane a klient nie chce bo to kasy nie ma, bo to że za miesiąc sprzedaje auto itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram..

kilka dni później-dlaczego tego mi nie powiedzieliście....

cytat do:

Znam wiele przypadków gdy mechanik nie jest debilem, proponuje różne dobre rady aby sprawdzić coś przy okazji jak jest już tak rozebrane a klient nie chce bo to kasy nie ma, bo to że za miesiąc sprzedaje auto itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że "powiedzieliśmy" tylko klient oszczędzający.

Znam wersję klienta: chcą ze mnie wycedzić większą kasę więc proponują ale ja się nie dam rzezać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 1go opilka spr na początek Panewki wałków rozrządu.bo tam Panewki dostają okrutnie w dupe przede wszystkim panewki czopow przednich i tylnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...