Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania tylko w określonym zakresie obrotów


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

ja swoja pompe oddalem do sprawdzenia ( celem sprawdzenia bo na liczniku 195tys km ) u mnie nic nie szarpie jedynie troche potelepie czasami w roznych sytuacjach.

gosciu mi mowi ze pompa jest bardzo zdrowa (wiec te 200tys może ma ... )

nastawnika nie wie bo nie chcial rozkrecac ale sam dól mówil ze dobry.

z racji ze nie mialem pompy to tez nie mialem auta to wsadzilem pompe zdrowa z afn-a + korekcja kata i dawki oraz vagiem ,przybyło chyba pare km :) i już nie telepie a nastawnik od tej pompy looknąlem od góry i widać w niej troche syfu :shock3: a nie szarpie.

cuda normalnie z tymi pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojej padaki to napewno nie szwankuje nastawnik bo był podmieniany na czysty więc według diagnozy sama pompa u mnie szwankuje i oby to było na 100% to bo się zrobi i będzie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez u mnie czuć coś na 3 :facepalm: kolego jak zrobisz to podziel sie co to było :kwasny: nie chce błądzic i wymieniac połowy podzespołów !!!!!!!:doh:

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 15:50 ----------

a tak nawiasem.... to wq tym samym zakresie nie wibruje na jałowym ... :decayed: zawsze jakies pozytyw... czasem mam wrażenie że jadąc ze np na jedynce i trzymając ją na równych obrotach to obrotomierz lubi przyfalowac o ok ja wiem +- 50 obr/min a może mniej a może dlatego że na 1 każde dgnięcie nogi na gazie można wyczuc xD puki co nie robie juz nic.. z biała strzała bo jest mróz... a ja rowerem do roboty latac nie mam zamiaru ale jak bedzie juz troche pow 0 to sie zabiore ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas ja będę robić pompę napewno bo żadna inna przyczyna do głowy nie przychodzi. Napewno to nie przeguby wewnętrzne. Kiedyś miałem badane wtryski i są ok. Miałem jedynie złą dawkę paliwa i trochę nie właściwy kąt wtrysku ale teraz to jest jak należy bo kolega Trepek się o to postarał. Przy jazdach testowych padła diagnoza że to napewno układ paliwowy. Dopiero jak się zdjelo nastawnik to wyszło co może być przyczyną i podejrzana jest pompa paliwa

---------- Post dopisany at 16:36 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

tez u mnie czuć coś na 3 :facepalm: kolego jak zrobisz to podziel sie co to było :kwasny: nie chce błądzic i wymieniac połowy podzespołów !!!!!!!:doh:

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 15:50 ----------

a tak nawiasem.... to wq tym samym zakresie nie wibruje na jałowym ... :decayed: zawsze jakies pozytyw... czasem mam wrażenie że jadąc ze np na jedynce i trzymając ją na równych obrotach to obrotomierz lubi przyfalowac o ok ja wiem +- 50 obr/min a może mniej a może dlatego że na 1 każde dgnięcie nogi na gazie można wyczuc xD puki co nie robie juz nic.. z biała strzała bo jest mróz... a ja rowerem do roboty latac nie mam zamiaru ale jak bedzie juz troche pow 0 to sie zabiore ;d

Objawy silnika mam takie same a to że nie czuć tego na jalowym to może być związane jak pisał Danielom. Że auto na najwyższych biegach ma najwieksze obciążenie na silniku dlatego tylko wtedy czuć drżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe jaki koszt takiej zabawy bedzie ;/...:facepalm:

hmm ale falowanie obrotów ? co prawda nie zawsze ale występuje u mnie np dzis jechałem na 3-gu obroty w okolicy 1700 i było widac na obrotomierzu skok góra dół o ok jak wiem 50 obr/min może ciut wiecej.. w każdym razie wyczuwalne ze auto lekko zwalniało i przyśpieszało... czyzby to wina nastawnika.. ? filtr mam zmieniony ok 400 km temu

---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

właśnie a takie pytanie.. pompa VP do 1z może inaczej czy od afn bezproblemowo podejcie ? trzeba dawke ustawiac ? kąt wiadomo po demontażu trzeba lukac ile powinien wynosic z tego co pamiętam to 51 a dawka ?

:decayed: z tego co widziałem to za 400 zł można kupic używke ciekawe w jakim stanie :banan:

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:11 ----------

ha i jeszcze jedno... takowa pompa np z golfera III bądź iV 1.9 tdi tez bedzie pasowac to w sumie wszystko te same silniki...ale zawsze jest to ale... :kox:

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:14 ----------

ha i jeszcze jedno... takowa pompa np z golfera III bądź iV 1.9 tdi tez bedzie pasowac to w sumie wszystko te same silniki...ale zawsze jest to ale... :kox:

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:14 ----------

ha i jeszcze jedno... takowa pompa np z golfera III bądź iV 1.9 tdi tez bedzie pasowac to w sumie wszystko te same silniki...ale zawsze jest to ale... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mk3 110km bedzie pasowac z nowszych typu alh asv ahf po dużych przeróbkach bedzie pasować.

ps : ja za 150zl z afn-a sprzedalem a była jak nowa :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie falowań obrotów nie ma jako takich, jedynie po odpaleniu jak auto postoi na mrozie to ruszając na jedynce silnik nie pracuje równo i obroty ledwie się wachają ale słychać to po pracy silnika że coś jest nie tak ale jak już silnik popracuje to to znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to norma tego silnika , mialem 1z chyba z 5 sztuk ,wszystkie silniki były w bdb stanie i każdy na mrozie tak robił na ori sterowniku ,po wymianie na 16bit i korekcji delikatnie zmalało to. to sie nazywa TTTM ( ten typ tak ma )

ja z reguły jak odpalam to kilka nascie sek czekam az sie nagrzeje ,popłynie olej i dopiero ruszam ,zima przed odjazdem 5min przed odpalam i tak sobie chodzi zanim odjade ( spalanie takie samo )

jeszcze kilka lat jak to bede mial to chyba bede ten silnik znał na wskroś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to norma tego silnika , mialem 1z chyba z 5 sztuk ,wszystkie silniki były w bdb stanie i każdy na mrozie tak robił na ori sterowniku ,po wymianie na 16bit i korekcji delikatnie zmalało to. to sie nazywa TTTM ( ten typ tak ma )

toś mnie pocieszył :decayed::decayed: a więc jadę w piątek na wymianę pompy paliwowej do Trepka :naughty: powinien być spokój z drżeniem na wyższych biegach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej wtryskowej pompy jak paliwowej....

ps : zakladaj od razu z afn-a jak bedzie miał ( lepszy but i mniejsze spalanie ) wiem bo taką sobie założyłem z nudów ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej wtryskowej pompy jak paliwowej....

ps : zakladaj od razu z afn-a jak bedzie miał ( lepszy but i mniejsze spalanie ) wiem bo taką sobie założyłem z nudów ostatnio.

Nie łap mnie za słowa :decayed:

No nie dopytywałem co tam za pompę dokladnie ma ale ma jedną sprawną którą będziemy zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno 1 nie ma .ja sie tym nie zajmuje a mam z kilka róznych.

Ja pisalem że ma jedną sprawną. Nie dodalem że kilka w garażu stało. Ze wszystkich to jedna według Grzeska nadaje się do założenia u mnie i że powinna pochulac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha marek za 150 xD ja widziałem uzywki po 750 xD ale taki drobny szczegół ;d:grin: Tomasz ;d to jak zrobisz to opisz ;d czy pomogło ;d

właśnie tak z Ciekawosci zakładając pompe od AFN plus wtryski ile by to koni wypluło bez softu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to cie skasuje :whistling:

Zdziwił byś się ale cena dobra za zrobienie tego ;) szkoda ze tego elementu w pompie nie idzie zregenerowac a trzeba zaryzykować założenia innej pompy. Trzeba być dobrej myśli haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm robocizna takiej zabawy pewnie ok 120 zł xD... plus pompa:banan: no ale czekamy na efekt ;d

Oby efekt był na plus bo się załamię i sprzedam tą padakę na złom :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak efekt na plus to ja odrazu szukam pompy od afn i wtrysków ! i zmieniam ;d :jerk:

ale cuż tomku hehe ktoś musi byc tym 1 co testuje ;d :naughty: popatrz ile reszta pokolen zyska ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś mam troche pomp ( sprawne z anglikow ,niemców itp ) wtryski z afn-a mam swoim 1z ( odealne ) ja coś to pw.

sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...