Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania tylko w określonym zakresie obrotów


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

jak efekt na plus to ja odrazu szukam pompy od afn i wtrysków ! i zmieniam ;d :jerk:

ale cuż tomku hehe ktoś musi byc tym 1 co testuje ;d :naughty: popatrz ile reszta pokolen zyska ;d

No pompa naprawiona i uszczelniona na nowo. Po próbnym przejeździe i trasie spod Olkusza do Gliwic stwierdzam kompletny brak drgań i że silnik rowniej pracuje. Dodatkowo został wyczyszczony nastawnik pompy bo sporo opilkow było ;) więc u mnie pompa była winowaja drgań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak efekt na plus to ja odrazu szukam pompy od afn i wtrysków ! i zmieniam ;d :jerk:

ale cuż tomku hehe ktoś musi byc tym 1 co testuje ;d :naughty: popatrz ile reszta pokolen zyska ;d

No pompa naprawiona i uszczelniona na nowo. Po próbnym przejeździe i trasie spod Olkusza do Gliwic stwierdzam kompletny brak drgań i że silnik rowniej pracuje. Dodatkowo został wyczyszczony nastawnik pompy bo sporo opilkow było ;) więc u mnie pompa była winowaja drgań ;)

Koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm o to teraz kolej na mnie tylko nie wiem czy kupić sam dół od kolegi Marka (vp-tdi) a swój nastawnik dać i wyczyścić :dancing: czy całą pompe z nastawnikiem.

Tomek u Ciebie problem był z sama pompą ? rozumiem nastawnik miałes ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm o to teraz kolej na mnie tylko nie wiem czy kupić sam dół od kolegi Marka (vp-tdi) a swój nastawnik dać i wyczyścić :dancing: czy całą pompe z nastawnikiem.

Tomek u Ciebie problem był z sama pompą ? rozumiem nastawnik miałes ok ?

Problem był z samą pompą. Gdzieś zahaczał pierścień dawkowy. Po wyjęciu go i tłoczka na powierzchni nie zauważyliśmy żadnych zmian (możliwe mikro uszkodzenia). Przełożyliśmy część bebechów z innej pompy i zaczęło to działać jak należy ale niestety jest wyciek z tyłu pompy na takiej dużej śrube na końcu. Spróbuję ją jutro dokręcić, może pomoże. Jeśli nie jade znowu do Trepka i będzie wymiana uszczelki pod tą śrubą. Nastawnik miałem zawalony trochę opiłkami więc nastawnik został porządnie wyczyszczony :wink:

---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 15:30 ----------

jak efekt na plus to ja odrazu szukam pompy od afn i wtrysków ! i zmieniam ;d :jerk:

ale cuż tomku hehe ktoś musi byc tym 1 co testuje ;d :naughty: popatrz ile reszta pokolen zyska ;d

No pompa naprawiona i uszczelniona na nowo. Po próbnym przejeździe i trasie spod Olkusza do Gliwic stwierdzam kompletny brak drgań i że silnik rowniej pracuje. Dodatkowo został wyczyszczony nastawnik pompy bo sporo opilkow było ;) więc u mnie pompa była winowaja drgań ;)

Koszt?

Nie wiem czy mogę tak oficjalnie pisać :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm o to teraz kolej na mnie tylko nie wiem czy kupić sam dół od kolegi Marka (vp-tdi) a swój nastawnik dać i wyczyścić :dancing: czy całą pompe z nastawnikiem.

Tomek u Ciebie problem był z sama pompą ? rozumiem nastawnik miałes ok ?

Problem był z samą pompą. Gdzieś zahaczał pierścień dawkowy. Po wyjęciu go i tłoczka na powierzchni nie zauważyliśmy żadnych zmian (możliwe mikro uszkodzenia). Przełożyliśmy część bebechów z innej pompy i zaczęło to działać jak należy ale niestety jest wyciek z tyłu pompy na takiej dużej śrube na końcu. Spróbuję ją jutro dokręcić, może pomoże. Jeśli nie jade znowu do Trepka i będzie wymiana uszczelki pod tą śrubą. Nastawnik miałem zawalony trochę opiłkami więc nastawnik został porządnie wyczyszczony :wink:

---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 15:30 ----------

jak efekt na plus to ja odrazu szukam pompy od afn i wtrysków ! i zmieniam ;d :jerk:

ale cuż tomku hehe ktoś musi byc tym 1 co testuje ;d :naughty: popatrz ile reszta pokolen zyska ;d

No pompa naprawiona i uszczelniona na nowo. Po próbnym przejeździe i trasie spod Olkusza do Gliwic stwierdzam kompletny brak drgań i że silnik rowniej pracuje. Dodatkowo został wyczyszczony nastawnik pompy bo sporo opilkow było ;) więc u mnie pompa była winowaja drgań ;)

Koszt?

Nie wiem czy mogę tak oficjalnie pisać :decayed::decayed:

Pisales ze uszczelnil a wali spod tlokorozdzielacza? Za te kase to chyba powinno byc na piko belo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori pompy nie rozkrecane ,autami z ktorych mam te pompy sam jezdziłem i nic sie nie dzialo ,takze wiem ze sa dobre ,szczelne ,jedynie nastawniki przybrudzone delikatnie ale nie opliłkami tylko syfem jakimś,dlatego je czyszcze ustawiam wkladam zpowrotem do pompy i musi być dobrze ,takie skrecanie z 1 do 2 innych gratów to nie fajne i jak już to robić to powoli i na wszystkich nowych uszczelkach ORI ,odpalić auto pojezdzić troche i sprawdzić czy sa wycieki.

to jest chyba troche tak jak z np karterami od silnika motocykla ,dobrze jak mają te same numery połówek wtedy napewno dobrze bedą spasowane. jak element pompy jest inny i np rozni sie rokiem prosukcji napewno już taka czesc nie jest idealnie spasowana ,ok po to jest uszczelka ale co jak leci z nowej uszczelki.

nikogo nie krytykuje ani nie robie krytoreklamy ale jak już robić to lepiej miec cała ori pompe pewną zdrową i cała zakladać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to taki ? juz mi jakis napisal o tym nicku zlewke miałem bo myślałem ze sie ktoś pomylił , nie znam a to zle czy dobrze ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori pompy nie rozkrecane ,autami z ktorych mam te pompy sam jezdziłem i nic sie nie dzialo ,takze wiem ze sa dobre ,szczelne ,jedynie nastawniki przybrudzone delikatnie ale nie opliłkami tylko syfem jakimś,dlatego je czyszcze ustawiam wkladam zpowrotem do pompy i musi być dobrze ,takie skrecanie z 1 do 2 innych gratów to nie fajne i jak już to robić to powoli i na wszystkich nowych uszczelkach ORI ,odpalić auto pojezdzić troche i sprawdzić czy sa wycieki.

to jest chyba troche tak jak z np karterami od silnika motocykla ,dobrze jak mają te same numery połówek wtedy napewno dobrze bedą spasowane. jak element pompy jest inny i np rozni sie rokiem prosukcji napewno już taka czesc nie jest idealnie spasowana ,ok po to jest uszczelka ale co jak leci z nowej uszczelki.

nikogo nie krytykuje ani nie robie krytoreklamy ale jak już robić to lepiej miec cała ori pompe pewną zdrową i cała zakladać

Ja się nie znam na tym a Trepek robił nie jedną pompę więc wiedział co robi. Pompa dawca pochodziła z 1Z a wyciek jest na tej dużej śrubie pomiędzy wychodzącymi przewodami wysokiego ciśnienia. Tego nie przewidzieliśmy. Spróbuję ją jutro dokręcić mocniej to może przestanie ciec ropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby nie przesadz ,zeby nie peklo nic.

liczę że coś się ruszy ta śruba i przestanie ciec bo w przeciwnym wypadku zaś rozbierać trzeba będzie auto :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trepek wiem ze masz ogromna wiedze ale to nie tego wina sam jakies 3 lata temu koledze kazalem wymienic pompe identyczne objawy identyczna diagnoza kolega wymienil pompe nic nie pomoglo tez sie jakby minimalnie pierscien dawkujacy przycinal objawy sie nasilaly coraz mocniej az odlaczylismy sygnal predkosci do ecu,jakis czas temu podmienilismy wtryski i jak reka odjal teraz druga sprawa.kolega dal mi stara pompe i sam przejechalem na niej 40 tys a od 2 lat uzytkuje ja kolega z forum powiem wiecej byla to najlepsza pompa z afn jaka mialem palila jak wsciekla zimny i cieply i po chipie najlepszy efekt moc i momnt byl na niej gdzie na tym samym chipie mialem 3 rozne pompy od afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego u mnie po zrobieniu pompy drżenie znikneło? Nawet na 5-tym biegu przymulając strasznie auto i po mału przyspieszając drżenia brak a wcześniej to drżało strasznie i zawsze musiałem trzymać obroty powyżej 2 tys. a teraz jechałem jak chciałem bo pompę po naprawie mam od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy podmienionym czyściutkim nastawniku drgania nadal były :whistling: ewidentnie słuszna diagnoza Trepka o nie do końca sprawnej pompie wtryskowej. U mnie naprawa pompy problem wyeliminowała. Ponoć takie drżenie może jeszcze powodować padający sterownik komputera ale to tylko zasłyszana teoria. Jeśli Twojemu koledze padały wtryskiwacze to widać mogą być różne przyczyny.

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:36 ----------

Ja się będę upierał przy tym co zostało u mnie naprawione bo u mnie jest po problemie :naughty::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniles tylko tlokorozdzielacz z glowiczka czy caly dol pompy

Przełożony został pierścień dawkowy z tłoczkiem + sprężynki i te trzpienie + tył pompy. Coś jeszcze trepek przekładał ale się na tym nie znam. To on by musiał się wypowiedzieć tutaj. Korpus i nastawnik jest ten co miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dół bez fali wymieniony (nie widziałem na tłoczku żadnych specjalnych wżerów, sprężyny ok ale dozownik jakoś dziwnie ciężej chodził w niektórych miejscach). Nastawnik przeczyszczony został również. Szarpanie całkowicie ustało.

To prawda, cieknie z jednego felernego miejsca - moja wina. Usunięcie awarii w ramach gwarancji całkowicie za darmo. Zdarza się po prostu a ja jestem tylko człowiekiem :kwasny:

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 21:54 ----------

Cały dół bez fali wymieniony (nie widziałem na tłoczku żadnych specjalnych wżerów, sprężyny ok ale dozownik jakoś dziwnie ciężej chodził w niektórych miejscach). Nastawnik przeczyszczony został również. Szarpanie całkowicie ustało.

To prawda, cieknie z jednego felernego miejsca - moja wina. Usunięcie awarii w ramach gwarancji całkowicie za darmo. Zdarza się po prostu a ja jestem tylko człowiekiem :kwasny:

Nurniki zostały ze starej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...