Skocz do zawartości
IGNOROWANY

schemat przebiebu wężyków do tylnej wycieraczki


rocco26l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu przestał mi działać spryskiwacz tylnej szyby.

Silniczek chodzi ale nic nie leci. Zdjąłem końcówkę i przedmuchałem przeczytałem tu wszystkie posty na ten temat sprawdzałem czy nie mam wycieków w bagażniku na prawym boku to tu koledzy mieli taką awarie nic nie cieknie mi też w okolicach przedniego lewego koła.

Chciałbym zobaczyć jak biegną wężyki do tylej wycieraczki i będę szukał usterki zaczynając od rozbiórki zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozwiązałeś może ten problem?

Ja mam te same objawy w B7, tzn. silniczek pracuje, płyn nie leci i nigdzie nie robi się mokro. Nie chce się zabierać za rozbieranie boczków/tapicerki, żeby żadnych zaczepów nie połamać. Dyszę przedmuchałem i nadal nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic a nic... wszędzie sucho. Ostatnio psikałem i psikałem po oczyszczeniu dyszy i nic, aż mi się zrobiło szkoda pompki. Nie wiem czy płynu coś ubyło.

Oczytałem się właśnie forum i zacznę od rozkręcenia słupka przy kierowcy - czy tam się wężyk nie rozłączył (np. przez usilne próby psiknięcia płynem letnim w zimie). Jeśli to nie to, to aż mi skóra cierpnie na myśl o rozbieraniu tylnej klapy albo łączenia przy zawiasie i podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic a nic... wszędzie sucho. Ostatnio psikałem i psikałem po oczyszczeniu dyszy i nic, aż mi się zrobiło szkoda pompki. Nie wiem czy płynu coś ubyło.

Oczytałem się właśnie forum i zacznę od rozkręcenia słupka przy kierowcy - czy tam się wężyk nie rozłączył (np. przez usilne próby psiknięcia płynem letnim w zimie). Jeśli to nie to, to aż mi skóra cierpnie na myśl o rozbieraniu tylnej klapy albo łączenia przy zawiasie i podsufitki.

Powiem Ci że u mnie się problem sam rozwiązał.

Mianowicie stawiam na 2 opcje:

1. to taka że gdzieś mi w przewodzie przymarzło lekko bo jeszcze letni płyn nie wyleciał do końca bo sporadycznie używałem

2. to taka że wiosną przeczyściłem tylną dyszę igłą i gdzieś była zatkana i nie leciało.

Teraz wszystko chodzi jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po zakupie Avanta A4 B6 w ubiegłym roku usuwałem właśnie tego typu niesprawności. Pozatykane były dwa otworki w spryskiwaczu tylnej szyby. Akurat spryskiwacz jest zainstalowany w taki sposób, że pozwala na zbieranie kurzu i innych śmieci z powietrza, a podczas mycia pistoletem na myjni tylko wciskamy brudy do dyszy. Należy po prostu szpilką krawiecką przetykać obie dysze spryskiwacza aż do skutku z pomocą osoby uruchamiającej spryskiwanie tylnej szyby, uważając przy tym aby nie zmienić kierunku strumienia płynu. Proponuję obserwować również poziom płynu w zbiorniku, bo może się zdarzyć, że płyn może uciekać przez nieszczelność w przewodzie doprowadzającym daleko przed dyszą. Początkowo zaczęła wydobywać się piana, a po kilku przetykaniach trysnął płyn z obu dysz ładnie myjąc szybę. Ale gdy autko garażuje pod chmurą na nie długo to wystarcza. Przynajmniej raz w miesiącu należy operację powtórzyć, lub częściej spryskiwać tylna szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to problem z dyszą, bo bez dyszy też nie pryska.

Zebrałem się i chciałem odkręcić plastikową obudowę słupka przy nodze kierowcy, żeby odkryć wiązki przewodów wraz z (prawdopodobnie) rozłączonym wężykiem, tak jak przedstawione to było w innym wątku:

http://img224.imageshack.us/img224/6273/1ho1.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/3879/2rg2.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/6886/5ew4.jpg

Problem w tym, że te zdjęcia pochodzą z B6, a w B7 nie ma widocznych z góry śrubek i łączenia, żeby zdjąć jedynie plastikową obudowę słupka (w kształcie litery L).

Czy może mi ktoś doradzić jak zdjąć obudowę słupka, która u mnie jest jednym elementem wraz z progiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...