Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Cieknie olej nad filtrem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam taki mały dylemat. Od dłuższego już czasu mam problem z cieknącym olejem nad filtrem, to chyba chłodniczka oleju jest jeśli się nie mylę. Nie mam ubytków, nie leci ciurkiem, po prostu jak ręką się tam dotknie to jest mokro:) hehe (no i brudzi). Czy jest tam jakaś uszczelka, którą się wymienia?

Opublikowano

Jest O-ring 59x5

Nr: 038 117 070 A

Opublikowano
Jest O-ring 59x5

Nr: 038 117 070 A

tak jak mowi Lukasz_N , oring znajduje sie pod chlodniczka olejowa ktora jest zakręcany na 32 klucz ;)

Opublikowano

Oring zakręcany na klucz ... ? :facepalm:

To jest forum a nie wiejski targ, choc czasami mi go przypomina...

Kolego, bądź precyzyjny, tym kluczem odkreca sie nakretke pod chłodnica oleju na której jest wlasciwy oring.

Trzeba go lekko podwazyc srubokretem bo na pewno już stwardniał.

Opublikowano
  • Autor

da radę samemu wyminić ten oring??

Opublikowano

Bez problemu. Najlepiej z podnosnika albo kanalu, ale i bez tego da rade.

Opublikowano

jasne ze dasz rade sam, wystarczy odkrecić filter oleju, potem nakretke ,zsuniesz chłodniczke z gwintu,wymieniasz oring,i po problemie :wink:

Opublikowano

afn ma ten sam oring czy inny???:whistling:

Opublikowano

Wszystko zależy jaki jest rodzaj chodniczki,oring z tej aukcji za ciula nie pasował do mojego padła i za każdym razem przerywało mi go:

Uszczelka chłodniczki oleju VW Audi Seat Skoda ORI (3837924754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zaś ori uszczelka z kołnierzykiem załatwiła sprawę,niestety kupiłem używkę za 5zł bo w można ją dostać tylko w zestawie:

USZCZELKA CHŁODNICZKI OLEJU VW AUDI SEAT SKODA ORG (3808433507) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ogólnie praca na 40 min za 1 razem potem na 10:decayed:

Opublikowano

bede sie martwil przy wymianie oleju :decayed:

Opublikowano

Te uszczelki twardnieją przez latka dlatego puszczają bo nie mają już swoich właściwości.

Jak przyjdą mrozy to z pocenia się może zrobić się dziura przez którą w 3 min można pożegnać się z olejem,ja bym tam nie czekał na wymianę.

Opublikowano

ale wymiana niedlugo a zimy nima :decayed:

Opublikowano

miałem to samo.. w 1Z.. po zakręceniu nowego filtra zaczeło ciec z nad filtra ;)..

cuż takie uroki 1 serwisu po kupnie nindy nie wiadomo....

ale juz nie chciało mi sie bródzic wiec za naprawe zapłaciłem 50 zł xD

pozatym miałem juz sporo krwi napsute przez filtr który ktoś tak dokręcił że nawet po przebiciu go srubokrętem nie mogłem odkręcic.... (srubokręt sie wygiął) xD:slina:

Opublikowano

Ja dzisiaj wymieniłem i już nie cieknie :decayed:

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.