Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wystająca zaślepka sprysków


Chemik21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu skradziono mi zaślepki spryskiwaczy. Ostatnimi czasy zakupiłem je i założyłem. Niestety jedna zaślepka minimalnie wystaje ponad zderzak, poza tym czasem po włączeniu spryskiwaczy nie chowa się całkowicie tylko staje w połowie i muszę kilkakrotnie włączyć spryski by sama wskoczyła. Czy możliwe że podczas kradzieży, za mocno szarpnęli dyszę i coś przeskoczyło? Jak mam się dostać do tej dyszy by ją sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podważasz i delikatnie ciągniesz do góry,potem przytrzymujesz tłoczysko kombinerkami.

Ja wymieniałem cały sprysk i też mi się nie chowa czasami.

Po wyjściu z auta nacisnę palcem i po problemie.Może wiosną się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem jak dyszę podciągnąć do góry, nie wiem dlaczego nie chowa mi się do końca :/ dziś stanęła w połowie i nawet ręcznie nie mogę jej wcisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wyłamany ząbek w dyszy spryskiwacz i blokuje on ci powrót poprzez zahaczanie o pompkę. Zdiagnozuj to dobrze . Może trzeba zdjąć zderzak i poluzować pompkę spryskiwacza wcisnąć zaślepkę z dyszą (spowoduje ustawienie zaślepki w linii ze zderzakiem) a następni z powrotem skręcić pompke i zderzak. Znam ten temat przerabiałem już nie raz. Robię to na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki lejesz płyn do spryskiwaczy ? Jak na bazie alkoholu to będzie się blokować. Ori płyn ma środki smarne tak samo sonax. Jak mi nie chowaly się spryski zmieniłem płyn na sonaxa i problem znik. Z ciekawości wróciłem na bazie alkoholu i problem powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki lejesz płyn do spryskiwaczy ? Jak na bazie alkoholu to będzie się blokować. Ori płyn ma środki smarne tak samo sonax. Jak mi nie chowaly się spryski zmieniłem płyn na sonaxa i problem znik. Z ciekawości wróciłem na bazie alkoholu i problem powrócił.

Miałem dokładnie to samo w B7. Klapki raz się chowały a raz nie. Nie mogłem dojść do tego co je blokuje, zderzak ściągany kilkukrotnie, wszystko wyczyszczone. A zaślepki dalej po swojemu bez względu na to gdzie, kiedy i jak było pryskane. Po zmianie na Sonaxa letniego i aktualnie zimowego problem sam ustąpił więc coś w tym jest. Z jednej str. mając spryski lamp szkoda lać dobry płyn bo idzie go sporo lecz z drugiej str. pozbywamy się małego aczkolwiek upierdliwego problemu i chyba warto dać 5zł więcej za bańkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...