Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie w zakręcie ale nie przegub


knietek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

tak jak w temacie - w szybszych zakrętach, tylko w prawo, gdy jest odczuwalna siła odśrodkowa coś mi stuka (prawdopodobnie prawy przód). wg mnie nie jest to przegub, gdyż przy ruszaniu do przodu jak i do tyłu na skręconych kołach stuków nie ma. jakiś czas temu miałem delikatne stuki z przodu auta przy jeździe na wprost, które same ustały. zawieszenie jest wymienione. ma ktoś pomysł? a4 B5 TDi 110KM po FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem i okazał się walnięty wachacz dolni ,przód . Skrzypiało przy skręcie jak cholera .Po wymianie spoko luz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak skrzypiało przy skrętach to okazało się ,że osłona lewego drążka jest pęknięta-trochę syfu nalecialo i dlatego skrzypialo na tym jabłku- jednak po przedmuchaniu ,nasmarowaniu i zalożeniu nowej oslony jest cisza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, może to przyspieszy diagnozę. Jak znajdę przyczynę to dam znać - będzie dla potomnych :)

---------- Post dopisany 28-04-2014 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 01-01-2014 at 11:33 ----------

A jednak był to prawy PRZEGUB po wymianie OK :)

Byłem u kilku mechaników, którzy nie rozpoznali usterki. Wymieniłem poduchy bo podobno one też mogą dać takie objawy - po wymianie stuki nie ustały a dodatkowo na nie Ori zaczęło trząść - pytanie do Was czy da się porządne zamienniki jakoś wyregulować bo szlag mnie trafia na jałowym od tych wstrząsów. A może szukać używanych ori bo nowe to kosmos - ok 1,5tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze swojej strony, że u mnie też stuka i myślałem, że wahacze, ale dzisiaj się przyłożyłem i szukałem z łomem co to wydaje takie zdjęcie i znalazłem, rzecz w tym, że nie wiem co to w ogóle jest... zaraz zrobię osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...