Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększenie mocy


simsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż właśnie sprzedałem Audi z silnikiem AFF do której wstawiłem sterownik z 1Z w celu podniesienia mocy. No i efekt oczekiwany był. Teraz mam do kupienia Audi z silnikiem AHH. I moje pytanie jest takie. Czy jest w ogóle opcja i sens wstawienia sterownika z silnika AVG ? (mam rozbitego dawce) Czy robił ktoś coś takiego i dało sie odczuć jakiś przyrost mocy tak jak w przypadku zmiany sterownika z 1Z do AFF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHH ma najmniejsze wtryski z mozłiwych w tym silniku, wymień je na 216ki pojedź na soft i masz 150km, nie ma co sie pierdzielic z przekładkami komputerów:whistling: zainwestuj bedziesz zadowolony:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce za bardzo inwestowac i chce wykorzystac dawce avg który i tak wiosna trafi na zlom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce za bardzo inwestowac i chce wykorzystac dawce avg który i tak wiosna trafi na zlom.

to przełóż z niego wtryski, bez strojenia bedzie ponad 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo ahh ma 0,185 i mocna pompe 11mm, a AVG 0,205 i pompe 10mm, turbiny maja takie same:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo ahh ma 0,185 i mocna pompe 11mm, a AVG 0,205 i pompe 10mm, turbiny maja takie same:whistling:

Skoro turbo takie same a wtryski znacznie sie roznia to sama zmiana sterownika tylko nieznacznie poprawi osiągi o ile w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze, przełóż wtryski i zainwestuj w softa, tylko nie z alegro:whistling: koszt roboty niewiększy jak wymiana rozrzadu a bedziesz miał zrobione jak nalezy bez późniejszych problemów:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego softa to sobie odpuszcze ale wtryski jak dam rade sam to przełoże. A jaka skrzynia w tym ahh jest ? Taka dluga jak w AFN/AVG czy raczej taka jak w AHU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia to niewiem, ale demonem prędkosci to on nie będzie:wink: nie wystroisz auta to będzie duże prawdopodbieństwo ze zasyfisz turbo, będziesz musiał dawne paliwa ograniczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. No bede musial pomyslec czy w ogole zaczynac sie z tym AHH czy czasem nie lepiej szukac AVG. Problem jest taki ze w moim regionie nie ma za bardzo wyboru w rozsadnym stanie i cenie. A ten AHH to wlasnie kompromis miedzy stanem a cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHH jest o wiele lepszy niż AVG, ponieważ ten sam silnik tylko ma perłeke w postaci bardzo wydajnej pompy, minus tylko taki że nie było go w wersji Quattro, turbo ze zmienną geometrią, mapsensor poza kompem, tak wiec wszystkie zalety AVG. Nie sugeruj sie tym ze ma 90km, w zadnym stopniu nie ma co go porównywać do 1z czy AHU 90km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AVG i fajnie latało do puki nie położyło się na dach xD

Jeżeli kupie tego AHH to na pewno bedę radzil się w sprawie modów. Musze przyznać że zdołowałeś mnie tym ze zasyfie turbo jak zamontuje tylko same wtryski bo tzn ze bede musial szukac fachury do softa, a mi tak sie nie chce nic powaznego bo pozniej spalanie bedzie nie 5-6 tylko 8-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh ma 0.165 wsadzajac wtryski z 1z po jakims przebiegu ale nie lejace ponad 110ps jest

raczej ahh ma wtryski 0.185 a nie 0.165:wink: nie mieszaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AVG i fajnie latało do puki nie położyło się na dach xD

Jeżeli kupie tego AHH to na pewno bedę radzil się w sprawie modów. Musze przyznać że zdołowałeś mnie tym ze zasyfie turbo jak zamontuje tylko same wtryski bo tzn ze bede musial szukac fachury do softa, a mi tak sie nie chce nic powaznego bo pozniej spalanie bedzie nie 5-6 tylko 8-9

spokojnie z tym spalaniem to nie przesadzaj, to ośka bedzie palił tyle ile ma palić, a będziesz jezdził bezproblemowo, bo przy nadmiernym kopceniu szybko łopatki zasyfisz, a co to za frajda mieć potencjał a ograniczać dawke paliwa bo mieszanka za bogata:whistling: ile taki soft teraz kosztuje 300-500zł:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh ma 0.165 wsadzajac wtryski z 1z po jakims przebiegu ale nie lejace ponad 110ps jest

raczej ahh ma wtryski 0.185 a nie 0.165:wink: nie mieszaj

Jak bedziesz mial w zyciu takie wtryski w rekach to dopiero mozesz mnie poprawiac.Bo widze zielonego pojecia nie masz.

AHH 0.165

Aha.Jak juz sie dokształcisz honoru nie musisz zwracac obejdzie sie bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam silnik co ty i tez zaczołem od wymiany wtrysków na 216 auto miało około 130 ale strasznie dymiło podjechałem do goscia ktory zajmuje sie chiptunningiem i powiedział ze zle zrobiłem nie trzeba było wymieniac tych wtrysków tylko zmienic softa

Wiec zamieniłem na stare i podjechałem jeszcze raz do niego i zmienił ni softa efekt jest 100 razy lepszy niz te wtryski pomino tego ze zrobił mi tylko 115 kucyków to auto lepiej jezdzi niz miało 130 Takie mam odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam silnik co ty i tez zaczołem od wymiany wtrysków na 216 auto miało około 130 ale strasznie dymiło podjechałem do goscia ktory zajmuje sie chiptunningiem i powiedział ze zle zrobiłem nie trzeba było wymieniac tych wtrysków tylko zmienic softa

Wiec zamieniłem na stare i podjechałem jeszcze raz do niego i zmienił ni softa efekt jest 100 razy lepszy niz te wtryski pomino tego ze zrobił mi tylko 115 kucyków to auto lepiej jezdzi niz miało 130 Takie mam odczucie

:facepalm:

magik z gotowcami, nie miał gotowca na większe wtryski, to ci powiedział żebyś wrócił do serii, bo takie tylko umie robić:polew:

pojechałbyś do ogarnietego człowieka to byś miał spokojnie okolice 150km z dymkiem nieznacznie wiekszym niz seria:whistling:

---------- Post dopisany at 16:06 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

tak sie robi AHH + wtryski 216 AHY

diabloa4ahh216kimodtt9.jpg

pokaż to swojemu magikowi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam silnik co ty i tez zaczołem od wymiany wtrysków na 216 auto miało około 130 ale strasznie dymiło podjechałem do goscia ktory zajmuje sie chiptunningiem i powiedział ze zle zrobiłem nie trzeba było wymieniac tych wtrysków tylko zmienic softa

Wiec zamieniłem na stare i podjechałem jeszcze raz do niego i zmienił ni softa efekt jest 100 razy lepszy niz te wtryski pomino tego ze zrobił mi tylko 115 kucyków to auto lepiej jezdzi niz miało 130 Takie mam odczucie

:facepalm:

magik z gotowcami, nie miał gotowca na większe wtryski, to ci powiedział żebyś wrócił do serii, bo takie tylko umie robić:polew:

pojechałbyś do ogarnietego człowieka to byś miał spokojnie okolice 150km z dymkiem nieznacznie wiekszym niz seria:whistling:

nie był to zaden magik z gotowcami tylko uzytkowinik spanky

powiedział ze samym softem mogłem wyciagnąc około 130 koni

Mowił ze te wtryski +soft moga dac 150 k

Ale ja nie chciałem az tak obciazac silnika zrobił mi delikatnego softa aby auto miało "zryw" ":D

a0d29d9fed244fa5med.jpg

bez softa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...