Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelnienie skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

Mam pytanie dotyczące skrzyni biegów, a dokładnie

ceny za uszczelnienie jej ( dot. A4 B5 manual ) -

czy ktoś wie ile trzeba wydać za taką usługę?

pozdrawiam i dzięki za informacje

Opublikowano

jakie uszczelnienie?gdzie ci cieknie od str.polosi czy simering miedzy skrzynia a silnikiem?

Opublikowano
  • Autor

Witam, tak stwierdził mechanik u którego byłem - określił ogólnie "trzeba uszczelnić skrzynię biegów".

Nie znam się na tym. Może jakaś podpowiedź - mogę zobaczyć od dołu gdzie wycieka i odpiszę.

Opublikowano

Zrób fotę bo aż ciekaw jestem.

Opublikowano

za uszczelniacze na półosie dałem 20 zł :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Ze zdjęciem spróbuję, ale nie wiem jak wyjdzie bo kanału nie mam.

Opublikowano

Jak leje Ci się ze śrubek z miski mowa o tych co każdy o nich zapomina to możliwe ze uszczelniacz na wale puszcza i trzeba skrzynie zrzucić...

Opublikowano

Tez ciekaw jestem gdzie Ci cieknie zrob to zdjecie i pokaz.

uszczelniacz na wale to 1 i wydaje mi sie ze to on puszcza aczkolwiek by go wymienic musisz faktycznie skrzynie out a tu jest troche zabawy.

Ja zmienialem sprzeglo dwumase i owy uszczelniacz a zajelo mi to dobre 8h z kolega do pomocy

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam, przepraszam za zwłokę, ale problem miałem z tymi zdjęciami.

Oto fotki. I co sądzicie o tym?

Widziałem, że tylna część jest więcej mokra i przód.

Zdj_cie249.jpg

Zdj_cie252.jpg

Opublikowano

tomek zdjecia mnie powaliły...nie masz mozliwosci czegos lepszej jakosci cyknac??

ale to nie wyglada na uszczelniacz bo masz prawa strone jedynie uwalona

Opublikowano
  • Autor

Wiem Łukasz, zdjęcia nie za bardzo - zrobiłem wczoraj przy okazji przeglądu, bo mi się skończył.

Miałem pod ręką tylko telefon. Też widzę, że prawa coś nie tak, lewa ok.

Tak, jak pisałem widziałem, że mokra jest przednia część ( przy silniku ) i tylna ( tam gdzie -nie

wiem czy dobrze określę - wybierak ) i to już od góry.

Co radzicie?

Opublikowano

nic nie wymyslisz skrzynia w doł

Opublikowano

Simering na wybieraku. Kup ori w aso, koszt 29zl. Nie trzeba do tego skrzyni sciagac.

Opublikowano
Simering na wybieraku. Kup ori w aso, koszt 29zl. Nie trzeba do tego skrzyni sciagac.

a jak go wymieni? wystarczy popuscic ja lekko ?

Opublikowano
  • Autor

Znalazłem coś takiego dot. A4 80 - prawdopodobnie nie trzeba ściągać:

"Wymiana dość prosta.

odkręcasz śrubę łączącą wybierak skrzyni z drążkiem zmiany biegów.

Bodajże klucz 10mm

Drążek odsuwasz delikatnie na bok, tak aby mieć miejsce na manewrowanie.

Metoda lajt dla cierpliwych

wciskasz wybierak do środka skrzyni tzn wbijasz "4" bieg ;-)

Teraz zabawa zeby podważyć delikatnie "srodek uszczelniacza tak aby wsunąć do środka lekko wygięty mały śrubowkręt i podważyć uszczelniacz i ciągnąc go do siebie.

Powinien się wywinąc na zewnątrz wtedy płaskimi szczypcami (kombinerki etc) łapiesz uszczelniacz i go wyjmujesz.

Metoda harcorowa :evil: <lol>

wbijasz "4"

Potrzeby małe ostre dłutko (srubowkręt do pobijania) i mały młoteczek

Tuż przy krawędzi uszczelniacza przy łączeniu z ALU korpusem skrznki nabijasz dłutkiem w uszczelniacz tak aby się wklęsł do środka wybieraka.

Trzeba to robić umijętnie zeby nie zrobić rys i wgniotów na korpusie skrzyni !

to samo tyczy sie wybieraka zeby bo nie uszkodzić.

Tutaj także kombinerki lub płaskoszczypy i wyciągamy lekko zagiety uszczelniacz.

w Obu przypadkach moze troszkę oleju się polać. <piwo>

Nowy uszczelniacz montujemy przez wprasowanie

tzn mały młoteczek i drewienko zeby go nie uszkodzić.

lub odpowiednio dopasowana tuleja np nasadka bodajrze 24mm lub 27mm z zestawu narzędzi dziadka lub brata ;-)

miejsce do wprasowania nowego uszczelniacza pasuje odłuścić :arrow: zmywacz uniwersalny , Izopropanol, denaturat, w ostatecznosci Benzyna ekstrakcyjna.

wewnetrzną "wargę" uszczelniacza jak i sam wałek wybieraka lekko zwilżyć olejem.

Ogólnie wymiana nie jest trudna jednak wymaga precyzji i cierpliwości."

co Wy na to?

  • 4 lata później...
Opublikowano

jak sie ma to przy skrzyni tiptronic?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.