Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana uszczelki pokrywy zaworow

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak w temacie przymierzam sie do wymiany tej uszczelki i mam pytanko czy powinienem uzyc silikonu przy skladaniu z nowa uszczelka czy sama uszczelka wystarczy?

Opublikowano

Silikonu nie używaj bo to bez sensu - tylko pogorszy sprawę. Takie jest moje zdanie. Jeśli osłona prosta, uszczelka dobrej firmy to wyczyścić wszystko dobrze i powinno obejść się bez dodatkowych środków. Ja natomiast zamiast wymieniać uszczelki na nowe stosuję masę uszczelniającą i mam święty spokój.

Opublikowano
  • Autor

uszczelke juz mam kupiona tylko sie wlasnie nad tym silikonem zastanawialem czy nie trzeba gdzies po rogach czy cos takiego posmarowac. Dzieki za odpowiedz

Opublikowano

Jak dasz silikon to możesz być pewien że za jakiś czas będzie tam leciało. Zwykłe silikony są dobre na chwile. Potem się odparzają i zamiast pomagać szkodzą - taka jest moja opinia. Jak już to: MASA USZCZELNIAJĄCA SILIKON VICTOR REINZ REINZOSIL (3830909507) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Opublikowano
Witam, jak w temacie przymierzam sie do wymiany tej uszczelki i mam pytanko czy powinienem uzyc silikonu przy skladaniu z nowa uszczelka czy sama uszczelka wystarczy?
Silikonu nie używaj bo to bez sensu - tylko pogorszy sprawę. Takie jest moje zdanie. Jeśli osłona prosta, uszczelka dobrej firmy to wyczyścić wszystko dobrze i powinno obejść się bez dodatkowych środków. Ja natomiast zamiast wymieniać uszczelki na nowe stosuję masę uszczelniającą i mam święty spokój.

Nawet ostatnio mialem z nia doczynienie....:grin:

Opublikowano

Trzyma dobrze - gorzej jak trzeba potem coś odkleić :decayed:

Opublikowano

Ja zawsze smaruje dodatkowo silikonem odpornym na temp np K2 i jest miodzio nic sie nie poci ;):whistling:

Opublikowano

ja zmieniałem 2 tyg. temu i po dokładnym oczyszczeniu założyłem bez masy,silikonu itp - sucho.

radzę przy okazji obejrzeć simering na wałku rozrządu czy z pod niego też nie leci.

co do masy reinz-a (reinzosil) to jest ona nr1 na warsztatach i osobiście polecam

  • 1 rok później...
Opublikowano

Masę smarować pod całą uszczelką czy tylko na zgięciach?

Opublikowano

Ja niczym nie smaruje i nic nie cieknie i nawet z miesiac temu sciagalem pokrywe i zalozylem na starej uszczelce i tez nie cieknie.

Opublikowano

Silikon stosuje się już w ostateczności np. jak pokrywa jest krzywa to się ładuje uszczelke + silikon czerwony na palec i dookoła pokrywy, ale jak masz wszystko ładnie pieknie spasowane to silikon jest zbedny. Te uszczelki co są w 1.6 gumowe się po czasie wulkanizują i są jak plastik i daja d*py i przepuszczaja. Pozdrawiam

Opublikowano

W sam naprawiam nie widzę nic o wymianie. W obojętnej kolejności dokręcać śruby? Jest jakiś poradnik typu zrób to sam?

Jakoś sobie poradziłem, wizualnie co powiecie, zadbany czy zajechany? 69c2267c2b6ef0c16c8cab34c4bacd4d.jpgb2abdef9ed18c55e513366987d3e83a4.jpg994b2c6a136359d4424f34e1c66852ff.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.