Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Felgi 17 vs 18 co radzicie?


Bzyk0001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy noszę się z zamiarem kupna felg aluminiowych i nie wiem które wybrać?Mianowicie auto to audi a4 b7 2.0tdi quattro na seryjnym zawieszeniu. Wcześniej latałem na 17 opony 225/45/17( sprzedane) teraz zastaniawiam sie czy nie kupić 18 z firmy avus racing(włoskie) i opony do tego 215/45/18(8") (ET35) i chce was zapytać o rade czy zostać i kupić 17(7") z myślą chciałem założyć opony 215/50/17(ET 38) czy kupić 18? I czy 18 będzie dobrze wyglądać z taka oponą na seryjnym zawieszeniu i czy nie będzie aż tak problemowa jeśli chodzi o użytkowanie...nie jeżdze dużo głównie weekendami..rocznie około 20 tyś. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40/18 lub 235/40/18 ja mam te drugie i jest ok ,różnicy wielkiej nie poczujesz(jeśli wogóle poczujez) między 17 a 18,co do zawieszenia duże koło zawsze lepiej wygląda przy obniżonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 = 225/40/18

Więc zakładając 18tki z oponą 225/40/18 nie zmienisz prześwitu bo te podane przeze mnie rozmiary są swoimi odpowiednikami:banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 przy seryjnym zawieszeniu będzie wyglądać słabo. 17 na komfortowym zawieszeniu już wygląda nieciekawie :decayed:

Dla mnie różnica w komforcie między 17 a 18 jest odczuwalna. Obecnie mam 235/45/17 na Avusie i koło waży bardzo dużo, co wyraźnie czuć w osiągach i spalaniu :thumbdown:

Sam teraz poszedłbym w jakąś lekką felgę 17 i oponę 205/50/17, ewentualnie 215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto byłoby pomyslec również o tym, na jakiej jakości drogach będzie jeździć auto. Jeśli drogi są takiej jakości w Twojej okolicy jak średnia krajowa, to chyba lepiej 17stki.. imo 18stki pasują bardziej do s4 lub a4 b8 ;) A Tobie proponowałbym opony z profilem 50mm ;) tak, aby nic się nie wybijalo i nie było konieczności ''przesadnego'' hamowania przy progach zwalniających itd.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...