Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TFSI prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie,

Prośba o analizę logów, auto zamula jak dla mnie, czasem jedzie lepiej czasem gorzej.

Wymieniałem rozrząd, olej, filtry, odmę, popychacz pompy paliwa.

Grupy: 003,011,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 115,002,118 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 006,002,009 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 020,031,032 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 115,118,230 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

1 Błąd silnika.

Thursday,09,January,2014,18:18:15:55062

VCDS Version: Release 11.11.4

Address 01: Engine Labels: 06F-907-115-AXX.lbl

Control Module Part Number: 8E0 910 115 Q HW: 8E0 907 115 D

Component and/or Version: 2.0l R4/4V TFSI 0030

Software Coding: 010C000302070120

Work Shop Code: WSC 30350 133 83456

VCID: 2F66A4D6BECA5A6088F

1 Fault Found

001602 - Sensor Reference Voltage A: Circuit

P0642 - 002 - Low - Intermittent

Freeze Frame

Fault Status: 00100010

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 91062 km

Time Indication: 0

Freeze Frame

RPM: 0 /min

Load: 0.0 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: -40.0°C

Temperature: -40.0°C

Absolute Pres.: 0.0 mbar

Voltage: 0.000 V

Readiness: 0000 0000

17026/P0642/001602 - Ross-Tech Wiki

Co w pierwszej kolejność sprawdzić odnośnie błędu ?

Czy na powyższych logach widać działanie przepływki ?

Czy jeszcze jakieś grupy warto zdiagnozować ?

Dzięki z góry za wszelkie info.

Pozdrawiam

GM

Opublikowano

Te logi to sobie można w...

Poczytaj jak należy dynamicznie zrobić logi, a nie przegazówka na postoju.

Opublikowano
  • Autor

Może zrobiłem coś nie tak, ale na pewno nie na postoju.

Załączałem odpowiednie bloki, włączałem logowanie, ruszałem i przy 1500 - 2000 obrotów pełny but na ile pozwoliła mi sytuacja na drodze po czym zatrzymanie się i przerwanie logowania.

Wiem iż powinienem włączyć logowanie dopiero od 1500 -2000 obr. ?

Zatem jutro spróbuje zrobić je ponownie.

pzdr

G

Opublikowano

zrób jeszcze raz logi ale teraz loguj pojedynczo bloki 2 20 33 115 118 230 loguj na 3 biegu od 1500-6500 z noga w podłodze .

Opublikowano
  • Autor

Czyli lepiej logować na tiptronicu na 3 biegu niż na D, tu mój błąd ?

Opublikowano

tak loguj na tiptroniku na 3 biegu .

Opublikowano
  • Autor

Witam,

Zamieszczam logi wykonane na biegu 3 tiptronic do odcięcia.

Dodam iż auto przy pełnym bucie od 1500 obr potrzebowało czasu, aby zacząć jakoś przyspieszać.

Nie wspomniałem wcześniej iż spalanie auta w mieście jeżdżąc spokojnie jest moim zdaniem za duże porównując z wynikami innych userów.

Grupy: 002,020,023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 115,118,230 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 009,031,032 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,011,006 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

jeszcze raz po jakimś czasie

Grupy: 115,118,230 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 002,020,023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Mam nadzieje, że teraz OK.

Z góry dzięki za każde info.

-------------------------------------------------------------------------------

Address 01: Engine Labels: 06F-907-115-AXX.lbl

Part No SW: 8E0 910 115 Q HW: 8E0 907 115 D

Component: 2.0l R4/4V TFSI 0030

Revision: --H13--- Serial number:

Coding: 010C000302070120

Shop #: WSC 30350 133 83456

VCID: 2F66A4D6BECA5A6088F

2 Faults Found

001602 - Sensor Reference Voltage A: Circuit

P0642 - 002 - Low - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100010

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 91062 km

Time Indication: 0

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Load: 0.0 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: -40.0°C

Temperature: -40.0°C

Absolute Pres.: 0.0 mbar

Voltage: 0.000 V

012599 - Intake Manifold Runner Control

P3137 - 001 - Basic Setting not Completed - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100001

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 91099 km

Time Indication: 0

Freeze Frame:

RPM: 729 /min

Load: 19.2 %

Speed: 0.0 km/h

Temperature: 93.0°C

Temperature: 30.0°C

Absolute Pres.: 990.0 mbar

Voltage: 13.970 V

Readiness: 0000 0000

19593/P3137/012599 - Ross-Tech Wiki

Coś z kolektorem czy traktować jako sporadyczne ?

Pozdrawiam

G

Opublikowano

1. Na logach jest ok, nie ma zbytnio sie do czego doczepic.

2.Blad masz od klapek w kolektorze ssacym, norma w 2.0t, albo usuwasz klapki z kolektora + korekta programu. albo kupujesz nowy kolektor, seryjnie te klapki sa dosc awaryjne , oski sie wycieraja i sie lubia zapaść- tam jest czujnik klapek i on wypaluje wszelkie nieprawidlowosci z zakresu dzialania klapek , najpierw zaczyna sie od bledu, moga nawet odpasc jak masz pecha.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info.

Przepływka wygląda ok ? (która to grupa ?)

Co mogę jeszcze sprawdzić w kwestii tego zamulania i spalania, hamownia coś da ?

Jakiś czas temu poruszałem kablami od sondy, przepływki oraz innymi, które znalazłem i przez jakiś czas auto o wiele szybciej reagowało na gaz i było żwawsze.

pzdr

GM

Opublikowano

Powiem CI tak, jesli mialbym sie przyczepic, to wlasnie przeplywka pokazuje tak z 5g/s za mało. Reszta jest ok.

Opublikowano

tak na moje oko to dv zaczyna niedomagac i dlatego brakuje tych 5 g/s .

Opublikowano
Powiem CI tak, jesli mialbym sie przyczepic, to wlasnie przeplywka pokazuje tak z 5g/s za mało. Reszta jest ok.

Wg mnie to brakuje 20 g/s

Opublikowano

200km i przeplyw stokowo 180g/s ? kapke duzo.

na logach widze ~159g/s , zdrowa stockowa seria ma 165g/s.

Opublikowano

Zdrowa seria ma minimum 170.

Mam jedną taką na warsztacie po zmianie hamulców

Na 345/330 mm

Opublikowano

nie mowie nie,zdarzaja sie wyjatki ale 2.0t 200ps nie widzialem wiecej niz 170g/s.

Opublikowano

Ta ma teraz 223 g/s :kox:

Dlatego zmienialem hebelki :whistling:

Bo seria migiem zdechła :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Czyli co sugerujecie Panowie wymienić przepływkę, filtr powietrza, świece, dv ?

Przypomnę iż auto więcej pali niż powinno, a najbardziej robiąc logi zmartwiło mnie to, że jak przy 1700 obr. dałem gaz do podłogi to praktycznie zero reakcji, zero przyspieszenia, tylko powoli się zebrał i dopiero po czasie zaczynał jechać, czy tak powinno być ?

Znalazłem logi innego 2.0 tfsi i fakt przepływka ma większe wartości prawie 169 g/s oraz przy 1700 obr. widać większe obciążenie silnika, większe wartości N75 nie to co u mnie ?

edit. ogólnie moje wartości na starcie w porównaniu do wykresu poniżej wydają się słabsze,

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

pzdr

G

Opublikowano

gmroz- ja tam widze ze jest wsio ok z loadem , u Ciebie masz 1680 90.2 , 1800 100.0

na logu innego tfsi ktory wkleiles masz 1720 85.0 , 1840 88.7 więc GORZEJ jak u Ciebie.

Przeplywka pokazuje 169g.s bo jest inaczej program napisany, pozatym turbo przeladowalo !

Generalnie tak samo mierza te MAF-y u Ciebie i na tym logu co wkleiles. Minimalnie mu brakuje ok 5g/s.

Roznica na nowej przeplywce bedzie znikoma a nawet śmiem twierdzic ze zadna. Lepiej przyjrzyj się zaworowi DV jak german81 radzi.

Opublikowano

Dv i szczelnosc

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za wszelkie uwagi, pisałem do ASO odnośnie DVki:

"

koszt w zależności od zamontowanej turbiny to

1.165 zł brutto

2. 250 zł brutto

Czas realizacji zamówienia to max 2 dni. Przed zamówieniem trzeba podać nr. turbiny

"

Jak sprawdzić numer turbiny vcds, jakaś tabliczka ?

pzdr

G

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.