Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czarna strzała w Avancie by Szymanek31 /nowy olej,filtry/pakiet światło


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;-)

Jestem jakiś czas na forum ale wreszcie chciałbym przedstawić wam również i moje autko ;)

Na początek poprzednia lalka (Audi A3 8L z 99 roku w TDI 110 KM). Siedziałem wcześniej na forum a3.:

khek.jpg

A teraz przejdźmy do A4. Decyzja o zakupie właśnie b6 przemyślana. Wcześniej marzenie, teraz rzeczywistość. Po sprzedaniu a3 w sumie długo nie szukałem. Trafiła się z takim wyposażeniem jak chciałem - pojechałem no i już nią wróciłem.

Audi A4 b6 rocznik 2004 (końcówka, po VIN już 2005).

Silnik 1.9 TDI 130 KM AVF.

Przebieg: 166 tyś w momencie kupna, aktualnie 182 tyś. (jest faktyczny).

Autko nie było bite, sprawdzone miernikiem. Wszystkie papiery oraz książka serwisowa oczywiście wszystko jest.

Wyposażenie:

- El. lusterka,

- 4 x el. szyby,

- ABS,

- ESP,

- Dwustrefowy klimatronik,

- 6 x AIRBAG,

- Tempomat,

- Podgrzewane przednie fotele,

- Nawigacja w FIS,

- HAK,

- wspomaganie kierownicy,

- podgrzewane lusterka,

- radio CD,

- aluski 16 calowe "biedrony",

itd itp. ;)

Plany? Jest kilka, mniejszych/większych ale z czasem myślę wszystko zagości w autku. Przede wszystkim aluski 18 cali, CLH, trochę autko obniżyć, ksenon i środki w czerń, pakiet światło w drzwiach i kilka innych - zobaczymy jak to wszystko będzie się rozwijać.

Tutaj kilka zdjęć autka:

tlz6.jpg

u3lv.jpg

mnv7.jpg

zujo.jpg

34a3.jpg

aieh.jpg

mfkw.jpg

epr8.jpg

6uo9.jpg

skw5.jpg

Zdjęcia robione u teścia na podwórku ;)

Mam nadzieję na jakieś komentarze i podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bezawaryjności życzę! Na początek to proponuję obniżyć, większe koło a później już poleci... Wiem co mówię. :whistling::naughty: Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bezawaryjności życzę! Na początek to proponuję obniżyć, większe koło a później już poleci... Wiem co mówię. :whistling::naughty: Pozdro!

Dziękuję bardzo za mile słowa. Dokładnie tak jak piszesz będzie dobrze na tych 18 i trochę w dol zobaczymy jak pozwolą finanse;)

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

Przednia tablica na śrubkach? :wink:

Tak. Miałem przygodę z dzikiem niestety musiałem tak zrobić bo jest pogieta i nie mogłem w ramke włożyć. Kupiona jest nowa ramka tylko tablice musze wymienić. Tylko auto w tym czasie musi stać i narazie nie mam kiedy;( no ale miło że z Wszystkiego właśnie to wpadło ci w oczy.

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia tablica na śrubkach? :wink:

Tak. Miałem przygodę z dzikiem niestety musiałem tak zrobić bo jest pogieta i nie mogłem w ramke włożyć. Kupiona jest nowa ramka tylko tablice musze wymienić. Tylko auto w tym czasie musi stać i narazie nie mam kiedy;( no ale miło że z Wszystkiego właśnie to wpadło ci w oczy.

Hehe, zwróciłem na to uwagę, bo też mam na śrubkach i nie spotkałem tego do tej pory u nikogo innego :decayed: z tym że miejsce na tablice w B7 do tego pasuje, a śrubki mam w biały i niebieski kolor tak, że ich nie widać. I w sumie u Ciebie też to dobrze wygląda, przednie ramki piękne nie są :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko. Inaczej to odebrałem;) założę ramke jak tablice będę miał nowa;)

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bezawaryjności życzę! Na początek to proponuję obniżyć, większe koło a później już poleci... Wiem co mówię. :whistling::naughty: Pozdro!

Proponuje 18 :decayed: dobrze się jeździ. Ładne autko może dziś zobaczę na spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bezawaryjności życzę! Na początek to proponuję obniżyć, większe koło a później już poleci... Wiem co mówię. :whistling::naughty: Pozdro!

Proponuje 18 :decayed: dobrze się jeździ. Ładne autko może dziś zobaczę na spocie

Wiem wiem stary pomyślimy hihi bo cos juz jest na rzeczy;) Dziękuję.

Co do spota to dziś niestety jeszcze nie dam rady. Idę na nocke i zaczynam o 19. Nie zdążę z racji odległości do poznania. Mi na spota odpowiada bardziej sobota niestety ale na pewno się jeszcze poznamy:-D

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 10:53 ----------

Chciałem napisać kilka dodatkowych informacji na początek ;)

Po kupnie i zarejestrowaniu autka przyszedł czas na wymianę najważniejszych rzeczy, tj auto dostało:

- nowy rozrząd kompletny,

- nowe wszystkie filtry + olej Motula oczywiście pełen syntetyk, (ta czynność od momentu zakupu była już dwa razy),

- nowa chłodnica klimatyzacji,

- nowy drążek kierowniczy + końcówka z prawej strony,

- nowy pasek alternatora wraz z jedną rolką,

- nowe sprzęgiełko alternatora,

- nowy wąż od turbo do intercoolera,

- poza tym pierwszych z wykonanych modów przeze mnie to wymienione światła postojowe na led oraz światła w tablicy rejestracyjnej również na led (od kolegi Tomnik z forum),

- naklejka na tylnej szybie z lewej strony (widać na zdjęciach wyżej),

- nowe żarówki H11 w halogeny (wypatrzone u kolegi slo z forum),

to w sumie narazie wszystko ;)

Miałem również ostatnio małą przygodę z zwierzyną (dzik), aczkolwiek nic wielkiego się nie stało. Trzeba było wymienić aby dokładkę przedniego zderzaka, nic więcej nie ucierpiało ;)

Najbliższe plany?

- aluski 18 cali,

- dodatkowe śruby i uchwyty (brakujące) do osłon silnika itp,

- opcja CLH ;)

- naprawa grzania fotelu kierowcy i schowka (raczej częsta przypadłość jak czytałem na forum),

Pozdrawiam.

---------- Post dopisany 19-01-2014 at 17:46 ---------- Poprzedni post napisany 12-01-2014 at 17:02 ----------

Witam.

Mała relacja z napraw przedniej dokładki zderzaka ;)

x634.jpg

Poza tym wpadły dodatkowe rzeczy do dolnych osłon silnika (brakujące śruby i uszkodzony sojlerek, wszystko wymienione na nowe z ASO) :

i7ws.jpg

Teraz pierwszy poważniejszy modzik, wpadło CLH(fotki przełącznika i z montażu):

vrye.jpg

40rr.jpg

Wszystko działa jak należy - Tutaj wielkie podziękowania dla kolegi Bart-s - za wszystkie wykonane prace i za załatwienie przełącznika :) Szacunek:)

==============================================================

Poza tym zakupiłem już felunek na lato 18 cali niemieckiej firmy MAM :)

scj3.jpg

Mi wpadły w oko i postanowiłem sobie sprawić ;)

Proszę o komentarze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGS-y gdzie dokladnie mieskasz . Ja w Pogorzeli. Nie umawialismy sie kiedys na spota?

Gostyń w weekendy;) kiedyś tak ale jakoś sprawa ucichla;)

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne autko kolego:) musimy sie kiedys zgadac:D

Nie widzę problemu;)

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ;)

W autku mało się dzieje, jeżeli chodzi o rezanie;(

Auto stoi już na 18 calach z oponami 225/40/18.

Dodatkowo zakupione odpowiednie nowe śruby do tych felg (stożkowe).

Od kolegi Stichy z forum zakupiłem takie małe graty:

34b69f96779af044m.jpg

Fanty już w trakcie montażu - tutaj podziękowania dla kolegi Bart-S :D

=====================================================================================

Do auta właśnie zostały jeszcze zamówione:

-Klocki Ate na tył + tarcze Zimmerrinka

-Olej Motul + filtr paliwa, powietrza oraz oleju ;)

---------- Post dopisany 15-05-2014 at 10:42 ---------- Poprzedni post napisany 08-05-2014 at 15:28 ----------

tak jak pisałem wcześniej ... paczuszka jest już u mnie ;)

35e0745525e446fcm.jpg

montaż w najbliższych dniach;)

Po założeniu tylnich tarcz i klocków planuje pomalować zaciski na kolor niebieski - kolor czerwony zdaje mi się być trochę oklepany więc chce coś innego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...