Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy. Proszę o analizę błędów


Luk.tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podłączyłem dzisiaj auto pod kompa i wyskoczyły następujące błędy, dodam że auto nie ma mocy. Wymieniałem sonde i zawór N75 na używke (niby sprawną od kolegi z forum hiszpan123). Proszę o rozszyfrowanie błędów i powiedzcie od czego zacząć naprawę?

Pierwsze podłączenie

4 Faults Found:

16985 - Internal Control Module: Memory Check Sum Error

P0601 - 001 - Upper Limit Exceeded

17956 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1548 - 004 - Please Register/Activate

16795 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P0411 - 002 - Please Register/Activate

16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded

Drugie podłączenie po usunięciu błędów wcześniejszych:

2 Faults Found:

17956 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open Circuit

P1548 - 004 - No Signal/Communication

16985 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P0601 - 001 - Please Register/Activate

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało wgrywany jakis program? pewnie tak bo bład pamięci, narazie to rozwiąz temat n75 bo wywala bład obwodu, na poprzednim n75 tez taki bład był? jak n75 nie dział to będzie tylko 0,3 bar doładowania. A zrób logi dynamiczne 002+115 033+118.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś dysponuje rozpiską numeracji bloków pomiarowych VAG dla silnika AVJ? Przeszukałem już chyba cały net i nie znalazłem, mnóstwo innych silników ale mojego 1,8T AVJ nie ma. Zdobyłem VAG i interfejs ale brakuje mi oznaczeń bloków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego silnika wystarczy rozpiska od dowolnego 1.8t produkowanego od 99r. czyli z pedałem elektronicznym, a co Cie konkretnie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chce sprawdzić lambdę a potem parametry turbiny. Samochód kupiłem 2 miesiące temu i chciałbym wszystko sprawdzić.

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 20:05 ----------

jakie oznaczenia mają silniki 1,8t po 99 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wszystko sprawdzic to zrób logi dynamiczne i wrzuć na forum bloki 002 033 i 020 118 i 003 115

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

wszystkie powinny pasowac oprócz aeb agu ajl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

---------- Post dopisany 02-02-2014 at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany 15-01-2014 at 20:16 ----------

Koledzy, proszę o analizę... Ktoś sugerował mi n75. Czy potwierdzacie tą diagnozę czy może są jakieś inne sugestie? Zrobiłem bloki 002 033 i 020 118 i 003 115

log 1

log 2

log 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może mieć racje skacze strasznie doładowanie sprawdz stan wężyków od n75 czy nie są dziurawe, n75 wyjmij i zobacz czy któraś odnoga nie jest zatkana syfem, sprawdz pod aku czy n75 się otwiera.

---------- Post dopisany at 12:58 ---------- Poprzedni post napisany at 12:57 ----------

A logi wrzucaj na VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, postaram sie z tym pobawić choc troche brakuje mi wiedzy. Nie wiem jak sprawdzić czy sie otwiera pod aku, są tam tylko dwa piny? Włącz/ wyłącz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wężyki ten co wychodzi z turbiny i co idzie do gruszki do turbiny jak dobre to wyjmij n75 bez napięcia ma byc przejście powietrza przez dwa mniejsze krócce po podaniu napięcia np. z aku powinno byc przejscie na wszystkie trzy odnogi, tylko jak cos to za długo nie trzymaj pod aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś trakiego. Czy ten błąd nie powinien mi sie wyświetlic podczas Vag-owania? Silnik nie ma żadnych błędów.

17965 – Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557

ciśnienie doładowania zbyt wysokie (przeładowanie)

auto może wpadać w tryb awaryjny (nagła utrata mocy)

zaleca się weryfikację stanu zmiennej geometrii turbiny i układu sterowania N75

należy wykonać również logi basic settings grupy 011

---------- Post dopisany 03-02-2014 at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2014 at 14:46 ----------

Potrzebny n75 058906283F lub 06A906283E. Podobno to to samo tylko jeden już wycofany z produkcji. Czy ma ktoś ( może byc używka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Twoj niedobry? Tam sie nie ma co popsuc, sprawdzałesz jak działą?

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całkowitym odpięciu w ogóle nie ma mocy ( to normalne ) ale warsztatowcy mówią, że albo n75 albo DV. Od czegoś muszę zacząć, większość głosów jest na n75 dlatego chcę go podmienić i zobaczyć jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma dv do przeładowania?, niech przedmuchają go kompresorem sprawdzą pod aku jak działa, jesli oczywiście masz to możesz podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz13 miałeś rację. Rozebrałem to wszystko w drobny mak i okazało sie, że taki mały 10-cio cm węzyk z N75 do turbo ma dziurę. Poza tym w przewodach mnóstwo syfu, zastanawiam sie co jest dalej gdzie już nie doszedłem. Prawie 60% przeswitu zawalone. Przy okazji wywaliłem z odmy sporo syfu. Nie wiem tylko gdzie jest DV-ka. N75 działa pod aku na zasadzie włącz/ wyłącz... to chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziala to to dobrze dmuchales w krocce? Jak byla dziura to normalne bo powietrze uciekalo i nie bylo sterowania turbina.

Wysłane za pomoca sputnika.

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

Dv jest nizej lepszy dostep od dolu jest.

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czyszczenie DV też jest potrzebne czy ten zawór sie nie zasyfia? Bo jak już to robię to do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...