Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie maski


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Czy istnieją zamienniki maty wygłuszającej maski do B6? Na allegro są tylko do B7, ale może ktoś zna jakieś inne źródło. Samochód stał ponad dwa tygodnie na parkingu przy lotnisku. Dziś podniosłem maskę żeby płynu dolać, a z wygłuszenia wysypała mi się kupa liści. Patrzę bliżej, a tam wyżarta dziura i napchane w nią pełno liści, jakieś żołędzie itp. Mam nadzieję, że cokolwiek się tam zadomowiło, już sobie poszło, ale osłona już przed pojawieniem się tego małego lokatora była w słabym stanie. Teraz jest już beznadziejnie zniszczona i zaczyna mnie drażnić, dlatego chciałbym to wymienić.

Używki w dobrym stanie są wg mnie za drogie w porównaniu do zamienników od B7. Można by spróbować zamontować coś takiego Audi A4 B7 05-08 wygłuszenie maski silnika pokrywy (3823173934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - kształt prawie ten sam, ale te wypustki i wcięcia w przedniej części sugerują, że to się nie uda. Może ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tez do b6 z tym ze uzywane, ale obejrzyj sobie i porownaj z ta do b7 bo moze takie same sa po prostu

Wygłuszenie maski Audi b6 ORYGINAŁ (3853822609) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są używki, ale mi chodzi o zamiennik. Te do B7 są w tej samej cenie, co używki do B6. A kształt jest prawie taki sam, ale są chyba jednak krytyczne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, kupiłem oryginał używany za 160zl i żałuje, takie elementy najlepiej kupować nowe , po pol roku materiał podarł się na mocowaniach spinek do klapy i teraz wisi , nówka w aso wygłoszenie kosztuje ok 340zl ale masz na lata , chciałem zaoszczędzić i teraz wygenerowałem sobie wyższy koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się zastanawiam czy takie wygłuszenie nie będzie gotować przypadkiem silnika a zwlaszcza takiego małego jak avj:slina: bo nie mam i tez zastanawiam się nad zakupem:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, kupiłem oryginał używany za 160zl i żałuje, takie elementy najlepiej kupować nowe , po pol roku materiał podarł się na mocowaniach spinek do klapy i teraz wisi , nówka w aso wygłoszenie kosztuje ok 340zl ale masz na lata , chciałem zaoszczędzić i teraz wygenerowałem sobie wyższy koszt

Dokładnie o to mi chodzi. Cena ASO jest dla mnie trochę za wysoka na ten moment (i ogólnie na kasę, którą już w samochód włożyłem), ale gdyby był zamiennik, jak do B7, to w cenie tej używki mielibyśmy nową część. Tyle, że na allegro tego nie ma, nigdzie indziej też nie widzę, a ten od B7 wg mnie nie pasuje do B6..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, kupiłem oryginał używany za 160zl i żałuje, takie elementy najlepiej kupować nowe , po pol roku materiał podarł się na mocowaniach spinek do klapy i teraz wisi , nówka w aso wygłoszenie kosztuje ok 340zl ale masz na lata , chciałem zaoszczędzić i teraz wygenerowałem sobie wyższy koszt

Do benzyny 340? Nowka w ASO do diesla 223zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 to już nie tak źle. Muszę sprawdzić u siebie. Ale nadal nie mogę zrozumieć tego, że do B7 jest pełno tych zamienników, a do B6 nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta oslona wychodzila seryjnie w aucie a4b6 ? Tez bede chcial to kupic bo po nawet spokojnej jeździe w deszcz z maski para leci po stronie turbo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 to już nie tak źle. Muszę sprawdzić u siebie. Ale nadal nie mogę zrozumieć tego, że do B7 jest pełno tych zamienników, a do B6 nic.

Zamienniki takich elementów to zazwyczaj niewypał - przykład osłony pod silnik czy inne elementy typu kratki, grille. To wszytko jest tandeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu się nie zgodzę. wszystko zależy od jakości. Osłony pod silnik i skrzynię kupiłem w zamienniku za 150 zł chyba i od 3 lat się trzymają. Pasowały bez żadnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiennik osłony na silnik oraz skrzynie wszysko z otworami pasowało bez problemu wszysko jest ok fakt brak wygluszenia ale, czy ono wygłusza hmm , osłona ma chronić silnik i skrzynkę i spełnia swe zadanie i jest bardzo ale to bardzo mocna i elastyczna jeżeli ktoś będzie kiedyś potrzebował taka kupić to dam namiar na aledrogo , bo ja jestem w 100 % zadowolony , :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się zastanawiam czy takie wygłuszenie nie będzie gotować przypadkiem silnika a zwlaszcza takiego małego jak avj:slina: bo nie mam i tez zastanawiam się nad zakupem:naughty:

mi nic nie gotuje a ładniej wygląda i wycisza trochę prace silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duużo ciszej jest?? co do grzania to to tu na forum ktoś pisał ale w sumie zima to może i lepiej kocyk pod maskę wrzucić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...