Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rurka miarki oleju


zynklu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu chciałem zaznaczyć, że przeczytałem podobny temat, ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Opiszę po krótce przypadek, który mi się przydarzył:

Podczas wyjmowania bagnetu ukruszyła się plastikowa rurka która wchodzi do wewnątrz tej metalowej, do której to wchodzi bagnet. Jednak w moim przypadku gdzieś 2/3 rurki wyszło razem z bagnetem. Reszta została w środku, około 2-3 cm poniżej krawędzi metalowej rurki. Nie ma możliwości wyjęcia jej szczypcami itp narzędziami. Jedyna możliwość jaką widzę to wyjęcie resztki jakimś stalowym długim drucikiem zakrzywionym lekko na końcu i wypchnięcie jej jakby od dołu w (niech sobie leży w komorze silnika). Teraz jak wkładam bagnet to wiadomo, że chodzi luźno i nie powstrzymuje należycie oleju przed rozchlapywaniem się - co zresztą już miało miejsce. Nie wiem czy w chwili obecnej miernik pokazuje rzeczywisty poziom oleju.

Mam następujące pytanie: co zrobić?

Męczyć się z wyciągnięciem resztek sparciałej rurki i kupić nową? Lub wepchać na siłę nową obsuwając w dół resztki.

Myślałem może, żeby owinąć ten plastik przy mierniku jakąś taśmą co by go lekko poszerzyć żeby jakoś pasował, nie wiem czy zdało by to egzamin. Albo zastosować jakiś dorabiany korek jako substytut?

Inną możliwością jest pogodzić się z aktualnym stanem rzeczy i jeździć dalej z odrobiną oleju w razie potrzeby. Zaznaczę, że do wymiany oleju zostało jakieś 3 000 km.Mógłby mi ktoś poradzić co mam zrobić w tym przypadku, może ktoś zna podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść pozostalosci i kup nowy uchwyt bagnetu teraz pokazuje ci błędnie ppziom oleju

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj ta rurka kosztuje niewiele a szkoda może być duża . Olej wymień , rurkę też i śmigaj bez obaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam przypadek, wykruszyla mi sie prowadnica bagnetu, prowadnice kupilem nowa , a resztki znalazlem w misce olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...