Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diesel + Pompa wtryskowa po uszczelnieniu.


Bobik_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akurat mialem takiego pecha ze pompa zaczela mi lac paliwo. Nie duzo ale dalo sie zauwazyc ;) , jednak w koncu wybralem sie do serwisu Bosch z pompa zeby ja uszczelnili. Calkowity koszt z ustawieniem na maszynce to 900zl okolo. Zaznaczam ze przed uszczelnianiem wszystko bylo ok i nawet przy -30 stopniach odpalal idealnie. Teraz jednak jak spadnie temperatura do 17 i mniej zaczynaja sie problemy. Ile bym nie grzal swiec to jest problem. Jedynie w lato jak cieplo to pali na dotyk. Czasem odpali szybko ale to margines. Tak 0-17 stopni to kreci i tak po kilku sekundach odpala. Slychac jak juz prawie odpala az w koncu zaskoczy. Przy -12 i wiecej to juz prawdziwy problem bo kreci i nie slychac juz teogo ze chce odpalac ale ma problem tylko kreci jak by paliwa nie bylo. I musze go na sile przytrzymac az dostanie czkawki i w koncu odpali. Ustawienie zaplonu niewiele daje. Dodam link na ktorym widac jak odpala ale stalo sie to dosc szybko. Zazwyczaj tak telepie nim dluzej zanim zaskoczy. Jak juz odpali to po chwili obrotomierz sie podnosi po chwili. Wymiana swiec nic nie daje.

WRZUTA - Film0039

Zle ustawiony nastawnik czy moze cos z rozrzadem albo cos w kompie da sie ustawic dawke czy jak ??

Dzis ledwo odpalil a bylo -13. Najpierw zero reakcji a potem dopiero ta czkawka i musialem go przytrzymac az zaskoczy. Wtedy tak dziwnie telepie silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mala dawka paliwa na nastawniku moim zdaniem, jeśli robili ci to w boschu to pewnie dali ci jakaś gwarancje wiec niech to poprawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900zl zaplaciles ???

masakra

wczoraj kumplowi rozczelniła sie pompa w afn na wałku bo mial jakiś rezystor i nie wiedzial i od tego chyba mu padła ,zapytal sie mnie czy mam jakas pompe .mialem jakas z afn za 150zl mu oddalem .dzis przyjechal z bananem na twarzy bo nie to auto :decayed: a ja troche posmutniałem ze za 150zl mu oddalem jak nową pompe ale trudno.

sory za OT ale 900zl to mialbym zrobiona pompe na full jak bys oddam tu jakiemus uzytkownikowy i mial pewna zrobiona robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy mozna ta dawke zwiekszyc bez rozbierania pompy ?? W komputerze czy jak?? Bo oni chcieli mi wymienic korpus za duzo wiecej ale ona idealnie chodzila. Wiec zrezygnowalem i chcialem tylko uszczelnienie i ustawienie zeby po zamontowaniu byla OK. A tutaj taki zonk i ze bedzie bez gwarancji. Problem ze dopiero jak temperatury spadly to sie pojawily komplikacje. Nic pojade i bede walczyl ale nie wiem co z tego wyjdzie. Zaczynam dochodzic do wniosku ze w tym kraju jak sam sobie nie zrobisz to ktos napewno ci odp...... fuszerke :(. Zeby nawet w takich kosztach czlowiek pewnosci nie mial. Jest jakis mistrz od pomp na slasku co by potrafil poprawic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy mozna ta dawke zwiekszyc bez rozbierania pompy ?? W komputerze czy jak?? Bo oni chcieli mi wymienic korpus za duzo wiecej ale ona idealnie chodzila. Wiec zrezygnowalem i chcialem tylko uszczelnienie i ustawienie zeby po zamontowaniu byla OK. A tutaj taki zonk i ze bedzie bez gwarancji. Problem ze dopiero jak temperatury spadly to sie pojawily komplikacje. Nic pojade i bede walczyl ale nie wiem co z tego wyjdzie. Zaczynam dochodzic do wniosku ze w tym kraju jak sam sobie nie zrobisz to ktos napewno ci odp...... fuszerke :(. Zeby nawet w takich kosztach czlowiek pewnosci nie mial. Jest jakis mistrz od pomp na slasku co by potrafil poprawic ??

Jak daleko nie masz do podskocz do mnie do Olkusza.

Po wiecej informacji uderz do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy oni wyciągali i wkładali pompę czy ty? Jeśli ty to powinieneś ustawić kąt wtrysku albo chociaż go sprawdzić. według mnie to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam wsyztskim za porade. Narazie mamy 0-+ ale ustawienia pompy z przed remontu były zle i Vag wyjasnil sprawe i juz ustawilem sobie na 50-54 i pali super. Dam wiecej znac jak bedzie na minusie czy jest OK. Tak jak pisalem przy -30 potrafil odpalic bez problemu na 10 letnim aku oryginalnym hehe. Teraz mam Varte i kreci tak mocno ze az swiszczy ;). Dzieki Trepek jak cos bede polecal jak ktos bedzie mial problem a moze i sam przyjade jak cos znowu mi sie popierniczy. Dzieki alfi ;) Twoje pytanie usmiadomilo mi ze cos musialo byc nie tak a ustawienie fabryczne musi byc nie tak. Bylo jakies 38 wiec sporo brakowalo. Pompę mam skrecona mocno w lewo i juz malo co zostalo do regulacji. Ale na szczescie przy maksymalnym wychyleniu w lewo jest 80 ponad wiec jeszcze granica jest spora. I jeszcze mala prosba jak by ktos spotkal instrukcje wymiany plywaka w w baku bo tak od 1/4 baku mam rezerwe ;) i caly czas musze liczyc kilometry albo jezdzic na duzej ilosci paliwa. Pozdrawiam wszytskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co instrukcja wymiany ? odkrecasz i sciagasz co sie da ,wsadzasz drugi i skladasz w odwrotnej kolejnosci + nowe opaski i tyle ,żadnej magii w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze nie plywak trzeba wymienic tylko wyregulowac wskazowke na liczniku? Jak zatankujesz do pelna to wskazowka ile pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz licznik jaegera?......Ja na darmo kupiłem pływak....licznik był uwalony....jak coś mam na zbyciu))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatankuje do pelna to mam max. Dzis przed odpaleniem i chwile po odpaleniu mialem Full ;). Zreszta czasem jak rusze buda na boki to mi wskaznik lata hehe ;). Poziom podaje dobrze i jedynie jak dochodzi do pierwszej bialej kreski to wlacza sie rezerwa i jak jade to czasem pokazuje ile mam do czasu jak sie nie zatrzymam. Potem znowu odpalam i jade chwile az spadnie poniżej bialej kreski to juz nawet w czasie jazdy juz nie pokazuje i jest caly czas rezerwa i licze kilometry. Staram sie jezdzic z duza iloscia ale nie zawsze to finansowo wychodzi :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...