Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głuche uderzenie podczas gaszenie


karol18183

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zauważyłem że podczas gaszenia zatelepie budą silnikiem i słychać po stronie kierowcy głuche uderzenie zaturkotanie

co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego były niemal takie same objawy ale siedząc na miejscu pasażera słychać było metaliczne uderzenie i budą bujało (ciężko jest mi określić czy waliło po środku czy z lewej). U niego właśnie to były oznaki dwumasy. Po wymianie wszystko ustało.

Napewno to jest jedna z opcji i nie wykluczam że może być też inna przyczyna, mechanikiem nie jestem :)

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie słychać takie głuche uderzenie i słychać u kierowcy idealnie z lewej strony

jak przyspieszam na 2 to czuc jak gałką nie wibruje tylko bardziej kuleje poduszka pod skrzynia była wymieniana bo była połamana

i wibruje troche przy przyspieszaniu około 1500 obr

---------- Post dopisany 27-01-2014 at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany 26-01-2014 at 10:20 ----------

up

---------- Post dopisany 28-01-2014 at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany 27-01-2014 at 18:23 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem identyczny problem ale skończyło się na wymianie poduszki pod silnikiem.A już prawie wymieniałem Dwumasa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem gruszkę a egr jest w srodku troszkę brudny ale nie aż tak co u niektórych :wink:

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

a jak stwierdziłeś że to poduszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek i też winna była poduszka, najlepiej wejdź pod auto (najlepiej podnieś auto na podnośniku, albo wjedź na kanał) i obserwuj poduszki od silnika i skrzyni co się z nimi dzieje jak gasisz silnik i gdzie "wali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jaka jest metoda która potwierdzi w 100% że poduszka uszkodzona? bo nie chciałbym kupić i okaże się że to samo bądzię:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety nie znam takiej metody która by się sprawdziła na sto procent, jak wymieniałem poduszkę u siebie to zdałem się na zdanie mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa będę musiał podjechać też na kanał co mi gość sprawdzi :wink:

kupiłeś taka z czujnikiem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się może czy to jest podgrzewacz oleju w tej poduszce czy robi ciśnienie powietrza w środku gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...