Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 godzin temu, Afik napisał:

ogólnie wielkość wskazuje ze musi być różnica 

Wielkość to nie wszystko 

Opublikowano
12 minut temu, corradoowner napisał:

Wielkość to nie wszystko 

Jak to nie :banan:

Opublikowano

Ok, to co masz na myśli skoro wielkość to nie wszystko. Materiał tego intercoolera jest wysokiej jakości ((AlSi10Mg) tego materiału używa np. Wagner), średnica wlot/wylot jest 57 mm , żeberka są na tyle gęsto ze nie widać prześwitu ( waga tez jest właściwa ). Nie jestem znawca w temacie, ale chętnie się dowiem jaka jest różnica między takim intercoolerem a np. FMIC.  

Edytowane przez Afik

Opublikowano
6 godzin temu, Afik napisał:

Ok, to co masz na myśli skoro wielkość to nie wszystko. Materiał tego intercoolera jest wysokiej jakości ((AlSi10Mg) tego materiału używa np. Wagner), średnica wlot/wylot jest 57 mm , żeberka są na tyle gęsto ze nie widać prześwitu ( waga tez jest właściwa ). Nie jestem znawca w temacie, ale chętnie się dowiem jaka jest różnica między takim intercoolerem a np. FMIC.  

Nie chodzi o materiał a konstrukcje rdzenia, a co za tym idzie zdolność oddawania ciepła i swobodny przepływ powietrza. Jak przyjdzie uplane lato to sprawdź sobie temperaturę w dolocie. Nie będziesz pocieszony. 

Edytowane przez corradoowner

Opublikowano

Witam, będę montował do swojej B8 2.0 TFSI IC z FMIC.pl 550x230x65mm

Jakie silikony, redukcje itp. będę potrzebował? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć? Najlepiej z podaniem konkretnych rozmiarów, może być w oparciu o stronę FMIC. Jeszcze nie rozbierałem zderzaka przedniego u siebie, nie mam zbytnio możliwości, żeby go w dowolnej chwili zrzucić i pomierzyć wszystko :|

 

Ok, trochę pogrzebałem w internetach i tak dla upewnienia się. Czy jeśli zakupię z oferty FMIC takie graty, to montaż przejdzie bez problemu? :)

  1. Redukcje silikonowe 57/63 - 2 szt.
  2. Kolanka 45* 57 mm 30 cm - 2 szt.
  3. Obejmy

Rozumiem, że będę musiał jeszcze w trakcie wyrzeźbić jakieś mocowanie do belki zderzaka.

Edytowane przez rondell

Opublikowano
2 godziny temu, rondell napisał:

Witam, będę montował do swojej B8 2.0 TFSI IC z FMIC.pl 550x230x65mm

Jakie silikony, redukcje itp. będę potrzebował? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć? Najlepiej z podaniem konkretnych rozmiarów, może być w oparciu o stronę FMIC. Jeszcze nie rozbierałem zderzaka przedniego u siebie, nie mam zbytnio możliwości, żeby go w dowolnej chwili zrzucić i pomierzyć wszystko :|

 

Ok, trochę pogrzebałem w internetach i tak dla upewnienia się. Czy jeśli zakupię z oferty FMIC takie graty, to montaż przejdzie bez problemu? :)

  1. Redukcje silikonowe 57/63 - 2 szt.
  2. Kolanka 45* 57 mm 30 cm - 2 szt.
  3. Obejmy

Rozumiem, że będę musiał jeszcze w trakcie wyrzeźbić jakieś mocowanie do belki zderzaka.

Mam cały zestaw na handel.....IC od 3.0 , redukcje....mocowania/obejmy.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 17.02.2020 o 13:56, simon__75 napisał:

Mam cały zestaw na handel.....IC od 3.0 , redukcje....mocowania/obejmy.

Witam masz dalej ten ic z 3.0 ? chce do sowjego 2.0 caga wsadzic z 3.0

Opublikowano
3 minuty temu, Oxido napisał:

Witam masz dalej ten ic z 3.0 ? chce do sowjego 2.0 caga wsadzic z 3.0

Mam.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 8.04.2017 o 14:58, fortitudo napisał:

 

Tez zmieniłem Intercooler  z seryjnego 3.0tdi 240ps na  q5 3.0tdi 313 PS pasuje idealnie różnica widoczna i odczuwalna lepszy przepływ i lepsze chłodzenie jest cały aluminiowy 

Węże kupiłem od Q5 3.0tdi biturbo na allegro po 50pln tez z tego modelu pasują idealnie nic nie trzeba naciągać ani smarować  to samo zrobione w drugim u kolegi  2.0tdi tez pasuje idealnie.

Intercooler  a6 a7  4G0145805J  q5 8R0145805A     < te same tylko numerki inne w etce pasuja idealnie na zaczepy.   

wąż prawy  8R0145790H od q5 pasuje idealnie       niestety od a6 a7 dłuższy 3ba dociąć bo się zagina.

wąż lewy 8R0145979E   od q5  pasuje idealnie          niestety od a6 a7 dłuższy 3ba dociąć bo się zagina.

Wiecej pytan pw

 

IMG_1468.JPG

IMG_1341.JPG

Jeżeli chodzi o końcówki, mówimy o samym wejściu do icka czy w całości przewody? 

Tutaj zdjęcie podglądowe 

AUDI Q5 3.0 TDI PRZEWÓD INTERCOOLERA 8R0145979E

AUDI-Q5-3-0-TDI-WAZ-INTERCOOLERA

Czy bardziej chodzi o wymianę wszystkich przewodów i pod tym numerem kryje się coś pokroju tego?

RURA INTERCOOLERA PRZEPUSTNICA Q5 SQ5 8R0145979E

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.