Opublikowano 6 Stycznia 201511 l Troszke litowego syntetycznego smaru na gumę i ze sporym oporem wejdzie. robota na cztery ręce
Opublikowano 19 Stycznia 201511 l Ten IC o ktorym mowisz to kawal skurczybyka i moze byc ciezko go zmiescic ale wydajnosc jest ogromna. Ewentualnie 8K0 145 805 G jest to mniejszy blizniak a bedziesz mial zapas juz spokojnie na GTB a nie tylko na CAHA. Mozesz poszukac czegos z mercedesow 6cylindrowych diesli tez beda wydajne a powinno sie udac je upchac. Mam zamiar też zmienić IC na ten z 3.0 8K0 145 805 E dodam że mam silnik CAHA już podkręcony na nieco ponad 200 KM dzisiaj sprawdziłem w ASO jaki IC siedzi pod maską jest dokładnie ten co doradza kolega czyli 8K0 145 805 G. Myślałem że ten Nr. kat. występuje w każdym 2.0 TDI a tu kolega pisze że spokojnie wystarcza pod turbo od CAHA. Może mnie ktoś oświecić bo już nie kumam czy zmieniać na ten z 8K0 145 805 E czy mój jest wystarczająco wydajny. Edytowane 19 Stycznia 201511 l przez krystian3769
Opublikowano 29 Stycznia 201511 l Twój jest wystarczający do normalnej jazdy, jeśli oczekujesz jakiś małych przyrostów, lepszej wydajności w wyższych temperaturach można się pobawić. IC z 3.0 montowałbym tylko jeśli chce się robić pod oryginał. A tak to lepiej customowy, koszta niewielkie. Jeśli byś chciał mój mogę oddać z 3.0 za stówkę
Opublikowano 29 Stycznia 201511 l Dzięki, szkoda że teraz piszesz, już kupiłem nowy za 300 zł. Rozmawiałem z tunerm który mnie podnosił i hamował. Pierwsze pytanie jakie zadał to : czy mierzyłem temp. na dolocie do turbiny. Jak jest ok to po co zmieniać? Ale ja robiłem REMAP prawie w zimie. Latem może okazać się że mój oryginalny słabo wypada
Opublikowano 29 Stycznia 201511 l W dieslu jakoś ogromnie na dolocie nie wzrasta. Na lato zawsze większy IC pomaga, na pewno nie wydałeś pieniędzy na marne. Rozsądna inwestycja i jak wspomniałem turbo na pewno się cieszy. Jakakolwiek różnica w odczuciu dynamiki ?
Opublikowano 30 Stycznia 201511 l Jeżeli pytasz o odczucia z nową mapą, to może d..y nie urywa, bo te 172 KM też fajnie ciągnęły . Teraz szczególnie na środkowych przełożenia fajnie czuć ten moment, wkręca się od spodu do końca
Opublikowano 15 Marca 201511 l a jezeli juz mam program zrobiony na 180 KM i 420 NM to sama wymiana coolera na ten od 3.0 TDI cos polepszy osiągi czy musze jechac na strojenie po wymianie ?
Opublikowano 16 Marca 201511 l a jezeli juz mam program zrobiony na 180 KM i 420 NM to sama wymiana coolera na ten od 3.0 TDI cos polepszy osiągi czy musze jechac na strojenie po wymianie ? Jeśli już teraz ci puchnie to przestanie,ale żeby koni przybyło to trzeba zrobić korektę. Zazwyczaj korekta jest tańsza niż pierwsze strojenie.
Opublikowano 17 Marca 201511 l Litości ! jak już coś tłumaczycie to poprawnie, jak w układzie nagle może się zwiększyć ilość powietrza ? Co nagle pół bara więcej ? Powietrza zawsze się dostaje tyle samo, kompresja zwiększa temperaturę więc analogicznie zmniejsza się ilość cząstek tlenu a to powoduje spadek kaloryczności dostarczonego powietrza. IC zakładaj nawet na fabryce, koni wiele nie da (5-10) ale ładnie wyrówna moment, jak jest dobrze zrobiony soft to żadnych korekt po założeniu się nie robi, ewentualnie można stroić pod max ale dla przeciętnego kierowcy nie jest dobrym pomysłem. IC to nie tylko moc ale i jej przebieg. Edytowane 17 Marca 201511 l przez marcin4x4
Opublikowano 28 Marca 201511 l własnie opaski sa te same i dłougosci ? słyszałem ze jakies plastiki na aucie trzeba dociac bo sie troche nie miesci
Opublikowano 13 Czerwca 201511 l Trzeba docinać i plastiki i zakładać nowe rury, bo stare nie pasują. Do tego jak masz tak jak ja aktywny tempomat z radarem to z tym jest najwięcej zabawy bo prawie się nie mieści, mój mechanik tylko z tym walczył pół dnia, ale wygrał :-) i mam większy IC z 3.0 biturbo. W moim wątku jest nawet fotka jak wygląda nowe łączenie --> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/305795-b8-cdnc-allroad-20-tfsi-drive-select-s-tronic-full/?p=4465338
Opublikowano 20 Września 201510 l To lipa. Trzeba innych numerkow poszukac. Szukaj z literką E na końcu jak chcesz od 3.0 tdi
Opublikowano 30 Września 201510 l Tak tez zrobie _____________________________________________________________ Pytanko:Skoro cooler od 3.0 TDI (8K0.145.805 E) ma wymiary(wys. x szer. x grub.) 720 x 140 x 80 fi 62 to może mi ktoś podrzucić wymiary seryjnego od 2.0 TDI CAHA (8K0.145.805 G) - chyba znalazłem ale prosze o potwierdzenie ....(wys. x szer. x grub.) 665 x 142 x 64 fi 57 Jakie redukcje zakupić żeby nie bawić się z tymi rurami ? http://allegro.pl/redukcja-silikonowa-turbo-d1spec-black-57-63mm-i5351578719.html http://allegro.pl/prosta-redukcja-silikonowa-57-63mm-od-fmic-pl-i5599205274.html http://allegro.pl/redukcja-silikonowa-57-63mm-prosta-samco-style-i5319803899.html Edytowane 30 Września 201510 l przez simon__75
Opublikowano 1 Marca 201610 l Jestem po modzie u siebie, do 2.0Tfsi zapewne do 2.0Tdi bez problemu podejdzie intercooler od 3.0 tdi 8K0 145 805 E węże opalarką wystarczy podgrzać i bez problemu najdą opaski też podpasują. Żadnych plastików nie docinamy zapewne koledze wyżej chodziło o kierownice powietrza, w aso kupimy nowe kierownice (8K0121284F 8K0121283F) po 35zł za sztukę (na alledrogo po 70zł za sztukę i jeszcze połamańce) W razie pytań śmiało pisać...
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto