Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wolne obroty falują


Ustilago

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jeździsz na benie to z jakiej racji ma wtedy sterować silnikiem moduł od gazu??? na logikę....

ale fachowcem nie jestem

Niestety nie dotarł do mnie jeszcze silnik krokowy czyli moduł wolnych obrotów i nie wiem czy jego wymiana pomoże czy nie ale wiem jedno jeżeli nie będzie spalony uszkodzony mechanicznie odłączony elektrycznie to komputer nie pokaże raczej błędów i na pierwszy rzut oka wszystko będzie ok po prostu jest rozklekotany i nie jest w stanie sie zadaptować prawidłowo a zwłaszcze jak dłuższy czas był aku odłączony

A w ogóle to o falujących obrotach to można by encyklopedie napisać na różnych forach spotkałem już tyle różnych fantastycznych przyczyn i sposoby jakimi właściciele sobie radzili że sam do końca nie wiem czy wymiana krokowca u mnie pomoże ale od tego warto zacząć bo błądów u mnie nie ma.

dodam jeszcze że w autach które mają kilka cewek przyczyną może być słabnąca jedna z nich kumpel tak miał..

ale mierzył miernikiem rezystancje i znalazł

a na kompie nic mu nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tłumik końcowy. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie to. Chyba komputer uczy się na nowo i obroty zaczynają wracać do normy. Na razie jeszcze nie chcę chwalić, żeby nie zapeszać, ale najprawdopodobniej nieszczelny układ wydechowy był przyczyną falujących obrotów i podwyższonego spalania. Przejadę jeszcze jakieś 500 km i dam znać czy coś lepiej. Jak na razie po 50 km coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...