Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt zużytych łączników stablizatorów i tuleji tylnej belki


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy może trochę głupie pytanie ale chciałbym wiedzieć : jaki jest efekt odczucia w prowadzeniu stukaniu zawieszenia przodu i tyłu kiedy mamy w aucie pozrywane gumki w łącznikach stablizatorów na przodzie oraz zerwane gumy tylnej belki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wywalone tuleje metalowo-gumowe w tylnej belce to auto bardzo źle się prowadzi, szczególnie na śliskiej nawierzchni, również w koleinach, efekt pływania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tył lata jak chce. Szczególnie denerwujące jest to przy wyprzedzaniu bo jest takie bujnięcie tyłem. Też u siebie zmieniałem tuleje belki, teraz kolej na łączniki stabilizatora i drążki kierownicze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przy zużytych tulejach na tylnej belce nie można idealnie ustawić zbieżności. Po wymianie przedniego zawieszenia z drążkami robiłem zbieżność w polmozbycie na dośc starym sprzęcie gdzie po ustawieniu zbieżności przy skręcaniu drążków zbieżność sie przestawiała i nikt nie wiedział dlaczego, dopiero po kilku próbach pojechałem do gościa gdzie ma naprawdę sprzęt z górnej półki i on powiedział, że dopóki tuleje na tylnej belce nie będa zrobione to idealnie nie będzie zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przy zużytych tulejach na tylnej belce nie można idealnie ustawić zbieżności. Po wymianie przedniego zawieszenia z drążkami robiłem zbieżność w polmozbycie na dośc starym sprzęcie gdzie po ustawieniu zbieżności przy skręcaniu drążków zbieżność sie przestawiała i nikt nie wiedział dlaczego, dopiero po kilku próbach pojechałem do gościa gdzie ma naprawdę sprzęt z górnej półki i on powiedział, że dopóki tuleje na tylnej belce nie będa zrobione to idealnie nie będzie zbieżności.

Do tego nie trzeba sprzętu z wyższej półki tylko kumatego mechanika - jak zostawiłem auto na zbieżność to powiedzieli mi że zanim nie wymienię tulei tylnej belki to nie ma sensu ustawiać bo będą cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...