Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] EGR czy N18 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W EGR nie bardzo ma sie co zepsuć, problem jest z jego szczelnością ale to tez w więkoszości przypadków mozna ogarnąc. Jesli egr nie pracował wogóle to albo był porządnie zabrudzony albo pekła membrana w gruszce niby nie da sie jej wymienić ale forumowi kombinatorzy już to przerabiali.

Opublikowano

U mnie stalo sie to po czyszczeniu egru i kolektora nagle wyskoczyl blad p0401 i caly czas wracal okazalo sie ze wogole cisnienia nie pompowal

  • 3 lata później...
Opublikowano
W dniu 15.02.2015 o 11:30, przemo0000 napisał:

U mnie stalo sie to po czyszczeniu egru i kolektora nagle wyskoczyl blad p0401 i caly czas wracal okazalo sie ze wogole cisnienia nie pompowal

mam to samo p0401 czyli co mam zrobić w tym przypadku?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie u mnie pokazal sie błąd 19586 EGR System

P3130-35-10 Regulation Range Exceeded - Intermittent 

Egr i pokrywa zaworów nowe z aso bo mialem z nimi problem bo ciekly i odma zapchana. 

Błąd byl zarowno przed wymiana na nowe czesci, jak i teraz po wymienie.

Sprawdzilem w vcds logi 003 i niby parametry sa poprawne, i egr dziala.

Opublikowano
W dniu 3.06.2018 o 18:29, kamil-vag napisał:

Zrób test BS grupy 003 i pokaż loga.

Dzieki za odpowiedz. Zaraz jade do kumpla na komputer wiec podesle logi.

Opublikowano
W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎03 o 18:29, kamil-vag napisał:

Zrób test BS grupy 003 i pokaż loga.

 

 

 

Opublikowano

Załaczam filmiki 

Opublikowano

Można by się pokusić o przeczyszczenie zaworka N18 i sprawdzenie/wymiana wężyków od niego... tym bardziej, że jak pisałeś zawór nowy...

Opublikowano
1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Można by się pokusić o przeczyszczenie zaworka N18 i sprawdzenie/wymiana wężyków od niego... tym bardziej, że jak pisałeś zawór nowy...

Dzieki za odpowiedz ? a powiedz mi jak mam ten zaworek przeczyscic? Wedlug powyzszego schematu wnioskuje ze jak jest grzybek na gorze egr to mam isc po tym wezyku i dojde do N18? 

Opublikowano

Czyli moge ten wezyk odpiac od grzybka egr i dac w vcds w grupie 003 BS i sprawdzac czy przy zmiane on/off zasysa powietrze? 

Opublikowano

Raczej zasysa, bo widać zmianę wartości zasysanego powietrza w trybie On/Off - może się zaworek przycinać, lub niedomagać układ podciśnienia... 

Opublikowano

W trybie on 350-370, a w trybie off 410-430. 

Może być ze zaworek sie przycina bo kontrolka żółta check engine czasem zgasnie, ale za jakis czas sie znowu pojawia na liczniku. Niema reguly kiedy i jak. Ale Pomimo ze sie nie swieci to błąd i tak vcds pokazuje. 

Mam tylko ten zaworek wyciagnac i styki przeczyscic? Czy jakos go sie rozbiera i tam mam go wyczyscic? 

Opublikowano

A czy te wartosci/ roznica pomiedzy on a off nie powinny byc duzo wieksze? Bo wcale takiej duzej roznicy niema

Opublikowano
Opublikowano

Dzieki za wszystko ?

Najpierw wezme sie za wymiane wężyków podniesienia. Wyczytalem ze najlepiej gumowe zbrojone wewnatrz 3,2 mm i 4mm firmy gates. 

I przy okazji jak bede wymienial wezyki to sprawdze czy N18 nie ma filterka. 

Dam znac w przyszlym tygodniu czy wymiana wężyków cos pomogla 

Opublikowano

Od razu wymienie wszystkie wezyki podcisnienia, nie tylko te od N18. 

Jak robic to raz a porzadnie ?

Tylko teraz nie wiem jakie bo widze czesc osob poleca silikonowe,  a czesci gumowe zbrojone w srodku. I teraz zglupialem jakie kupic jakie beda lepsze ?

Tak samo widze po schematach co umiesciles w innym watku ze maja byc srednicy 3,5 i 5 mm. A widze ze montuja 3,2 oraz 4 mm. To wtedy lepiej dla podcisnienia? 

Opublikowano

A powiedz mi jaki ma byc nr tego zaworka N18 dla 1.9Tdi avf 130km

Opublikowano

8E0906628B od 8E-3-000 001

Edytowane przez kamil-vag

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.