Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odma oryginał/zamiennik?


novwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ mam do wymiany odmę, silnik zarzygany więc po usłyszeniu ceny za oryginał 180zł postanowiłem zakupić zamiennik i się zaczęło :facepalm: Moja odma się rozpadła na dole przy tych śrubach mocujących więc waliło olejem na wszystkie strony. Kupiłem jakiegoś Krafta i za diabła nie mogę tego założyć nie dość że źle wygięte (z tym się uporałem bo opalarką podgrzałem i wygiąłem tak jak być powinno) to jeszcze otwory montażowe nie pasują, szkoda gadać. Czy ktoś poleca jakiś zamiennik który pasuje bo zakładał i wszystko pasowało czy zostaje tylko oryginał? Mam odmę w całości bez separatora 1,9 TDI (AFN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś wyjątkowy bubel trafiłeś....Ja mam założony zamiennik firmy Topran i jest ok. Jakieś dwa lata na nim już jeżdżę. Koszt około 50pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie żeby nie kupować zamienników,można tylko że czasem nie pasują idealnie jak kolega napisał wyżej,lepiej kupić używkę Oryginał i też będzie śmigać to nie jest cześć która się zużywa i nie można jej ponownie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo założyłem odme firmy topran i smiga do tej pory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam ten typ bez separatora więc jest tylko rura, czyli polecacie ten zamiennik TOPRAN spróbujemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zostaje kwestia separatora. nie wystepuje w zamiennikach

Zgadza się Kolego ale jeśli z silnikiem jest wszystko ok to ten separator nie jest niezbędny. Odma z przedlifta i wszystko śmiga bez separatora)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam ten typ bez separatora więc jest tylko rura, czyli polecacie ten zamiennik TOPRAN spróbujemy zobaczymy.

tak jakosciowo i cenowo przystepny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potwierdzam odma firmy TOPRAN naprawdę pasuje jak oryginał w komplecie śrubki które nie wypadają, jak ktoś chce zmienić u siebie to śmiało tej firmy :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie znalazłem ten przewód protona ale kosztuje 91zł. Czy jest coś tanszego a zarazem dobrego? Co sadzicie o tych przewodach z allegro za 45zł? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwyklym sklepie motoryzacyjnym kupisz zamiennik za okolo 50-60zl. Ja chyba tez kupilem topran i pasi bez problemu. Uzywki bym nie kupil bo odmy ze starosci kruszeja i lubia pekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...