Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana szyby czołowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o fachową pomoc. W nocy jakieś ćwoki idąc ulicą (chyba z butelką browara) rzuci mi prosto na szybę czołową pustą butelkę, która spowodowała pęknięcie wraz z lekkim wgnieceniem szyby czołowej. Mam ubezpieczone wszystkie szyby w AXA Direct ale nie wiem czy ubezpieczenie obejmuje takie zdarzenie.???

Poza tym chciałbym też wiedzieć czy muszę we skazanej przez AXA Direct firmie (czyli Nordglass) wymienić szybę ze znaczkiem Audi bo taką posiadam obecnie.

Kurcze nie znam się na tym a nie chce aby mnie wpuścili w kanał.

Proszę o pomoc.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, nie znam się na ubezpieczeniach i nie wiem czy musisz się zgodzić na szybę którą Ci zaproponują ale za nic w świecie nie daj sobie wstawić szyby firmy NordGlas, będziesz bardzo szybko żałował. Minimum to Pilkington lub Sekurit oczywiście najlepsza oryginalna Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wymienianą szybę z ubezpieczenia. zgłaszasz i oni ustalają ci termin i miejsce najbliższej wymiany z tymi serwisami co mają podpisany kontrakt. a szyby to już jakie mają na stanie i na jakie ubezpieczyciel się z nimi dogadał. tylko że szyba czołowa nie jest ubezpieczona w 100% musisz zapłacić 20 % z całej kwoty usługi z tego względu że szyba czołowa jest najbardziej narażona na uszkodzenia. i powinni wymienić bez gadania nieważne kto i czym to zrobił. ja miałem 3 odpryski od kamieni i wymienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, nie znam się na ubezpieczeniach i nie wiem czy musisz się zgodzić na szybę którą Ci zaproponują ale za nic w świecie nie daj sobie wstawić szyby firmy NordGlas, będziesz bardzo szybko żałował. Minimum to Pilkington lub Sekurit oczywiście najlepsza oryginalna Audi.

Kolego co znaczy będziesz szybko żałował ? Opisz dokładniej. Czy można w ogóle wymienić szybę z ubezpieczenia na inna firmę niż Nordglas ? Mam szybki ubezpieczone w Hestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza tyle że to nie szyba tylko tania tandeta. Ryzuje się byle czym, matowieje bardzo szybko i jest dużo słabasza od innych ale to akurat jest jej największą zaletą bo jak znów strzeli to można sobie wymienić na inną:)

A tak całkiem poważnie to mam kilku znajomych którzy dali się wrobić w te szyby będąc w podobnej sytuacji jak Ty i teraz każdy z nich twierdzi że wolałby dopłacić do lepszej samemu niż dać sobie wkleić Nordglasa.

Sam wymieniałem szybę w listopadzie w starym Fiacie Punto, auto na którym mi nie zależy już wcale ale jeszcze jeździ a strzeliła szyba wiec wymieniłem na Nordglas mając świadomość że jest bardzo słaba ale zależało mi tylko na cenie. To jak ta szyba wygląda dziś to przechodzi ludzkie pojęcie ma 4 miesiące i jest tak porysowana że stara firmy Pilkington którą miałem 5 lat wyglądała 100 razy lepiej w momencie wymiany. przyznaje że auto stoi na zewnątrz no i kilka razy drapałem szybę plastikową skrobaczką i pewnie tak powstały te rysy, ale poprzednia była traktowana tak samo i to przez 5 lat, do tego w tym roku nie ma zimy więc drapanie szyby zdarzyło się kilka razy.

Jak masz tylko możliwość to zakładaj lepszą, Pilkingtona lub Securita, nawet jak będziesz musiał dopłacić. Chyba że nie zależy Ci na jakości i nie wkurza Cię porysowana szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz takie same doświadczenia z Nordglas em co ja.W matizie Bylem zdziwiony jak szyba po jednej zimie drapana dosłownie kilka razy, nowa skrobaczka i latem odkryłem bardzo dużo rys. Dlatego mam dylemat bo musze szybę wymienić w audi. I tak się zastanawiam bo ubezpieczyciel ma za zadanie na wymiane na zamiennik tej samej jakości. Ktoś wymieniał szybę z ubezpieczenia na inna niż Nordglas ? Kurde jak bym wiedział ze ten Nordglas taki słaby to chyba bym nie wykupił ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalne szyby do Audi w zaleznosci od rocznika robi zazwyczaj Saint Gobain Sekurit i Pilkington, wiec nie ma cos takiego jak Szyba Audi :) to tylko i wylacznie jest lokowanie produktu na ktores z tych Firm ktore produkuje szklo :0 Polecam szyby Saint Gobain bo sam je robie ;0

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w oryginalnym wydaniu mam (miałem) szybę Saint Gobain ze znaczki Audi. Tylko jak przekonać AXA Direct ze chce taka szybę a nie badziewie go Nordea ?

---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

Ta reklama specjalisty od odszkodowańdo Ty? Daj znać na priva. Mam oryginalna szybę z 2003r i teraz mam dostać NordGlasa ??? Sony AXA przegina.

Orginalne szyby do Audi w zaleznosci od rocznika robi zazwyczaj Saint Gobain Sekurit i Pilkington, wiec nie ma cos takiego jak Szyba Audi :) to tylko i wylacznie jest lokowanie produktu na ktores z tych Firm ktore produkuje szklo :0 Polecam szyby Saint Gobain bo sam je robie ;0

---------- Post dopisany 17-02-2014 at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2014 at 21:41 ----------

Dzwoniłem do AXA Direct w sprawie wymiany szyby. Wskazany miejsce wymiany szyby to Firma NORDGLASS i szyba także tej firmy. Co teraz ??? Chyba już niewiele mogę zrobić ?? Gdybym wiedział w ogóle nie ubezpieczałbym tych szyb. Szkoda kasy. Ma ktoś jakiś pomysł czy już po mnie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też zrób przy następnym ubezpieczaniu auta...jak masz mieć wstawioną tandetę w tandetnym warsztacie to już chyba lepiej wydać trochę kasy i mieć coś porządnego. Mój kumpel miał podobne zdarzenie, wstawili mu Nordglassa i na drugi dzień zaczęło coś zgrzytać. Po kilku dniach szyba pękła i nie pomogły sugestie, że pewnie była źle wstawiona, bo chyba raczej krzywa sama w sobie nie była. Słyszałem też że zamienniki mają miękkie szkło bardzo podatne na zarysowania. Wybór należy do Ciebie. Wiadomo, trochę szkoda kasy, ale też trochę szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisując umowę AC powinieneś czytać OWU. Sam wybrałeś wariant polisy i musisz naprawić auto na ich warunkach. Jedyne wyjście z sytuacji to dopłata do szyby jaka cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wykupioną ochronę zniżki (przy pierwszej szkodzie) idz po bandzie i wstaw auto do ASO i wymień na ori szybę.

W 90% przypadków pakietem szyby możńa sobie tyłek podetrzeć bo albo tylko zaprzyjaźnione zakłady napraw (dla ludzi spoza dużych miast może to być odległości 100 km do pokonania - a kto za to zapłaci, za dojazd i cały dzień w plecy ...) albo tandetny zamiennik.

Tak jak ludzie piszą minimum to Sekurit i Pilkington - dobrze pogadaj na warsztacie jak się to odbywa taka naprawa czy sprawdzają szyby itd ...

Generalnie majster ogląda szyby pod kątem wad ale powiem ci jak masz czas to podjedź przed montażem i samemu ją sprawdź - po prostu szyba może mieć niejednorodność i bedą małe załamania - często tak bywa w przypadku szyb Sekurit i Pilkington które mają zeszlifowane ori znaczki AUDI bo nie przeszyły jakiś fabrycznych kontroli.

Przy wymianie szyby powinno się też zaopatrzyć w naklejki - tą ori w prawym górnym rogu i tą od rejestracji auta - nie wierz że ładnie pięknie uda im sie ją przełożyć.

Nie wskazane jest też wycinanie mechaniczne szyby (bezpieczniej robić to drutem) gdyż w nie fachowych rękach może pokaleczyć lakier na słupkach - oczywiście nie inforumują o tym i nie zabezpieczają tego - doczyszczą walą nowy klej myśląc że to przysłoni i po kilku latach dzieją się cyrki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem AC w Link 4, musiałem do szyby dopłacić 50% jej wartości. A wymienili mi na chińszczyznę z Fuyao, pomimo, że umówiony wcześniej byłem na Pilkingtona. Wszystko stało wtedy na głowie, nie miałem czasu na wyjaśnianie, reklamację - potrzebny mi był samochód... Ale sprawdziłem, że jest to światowy potentat, który produkuje szyby do A8 czy Porsche Cayenne na montaż fabryczny itd... Zmierzając do brzegu - jeżdżę już na na niej rok, nic się nie dzieje, w nocy ok, w deszczu ok, więc chyba jest ok.:wink: A, i gwarancja normalna, czyli 2 lata. Czyli okazuję się, że nie wszystko chińskie jest złe, choć przyznam szczerze, że na początku byłem nieźle wkur...!, że dałem się tak załadować.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że ta firma jest niezła, mimo że chińska. Dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...