Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie typowa ciekawostka nie spala calego gazu


Grzes A4

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam butlę 53L, wchodzi 52L i w trasie robię więcej jak 500km:naughty:

Jakim cudem lejesz prawie 100% obiętości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęte zabezpieczenie z wielozaworu i wchodzi do pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg przepisow do zbiornika moze wejsc w maxie 80% ze wzgledu na zmiane objetosci gazu wedle temperatury otoczenia. Są gamonie ktorzy podginaja pływak i wchodzi prawie do pelna. Tylko, ze jak pier.....nie butla to nie bedzie co zbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przy LPG wszystko jest dobrze zrobione i nie ma żadnych nieszczelności to jest on bezpieczniejszy niż PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Są gamonie ktorzy podginaja pływak i wchodzi prawie do pelna. Tylko, ze jak pier.....nie butla to nie bedzie co zbierac
tylko że takich gamoni co podginają pływak jest w Polsce naprawdę sporo ale jakoś jeszcze nikomu nic nie wybuchło-...:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wszystkim ale lepiej nie kombinować i stosować się do zaleceń. Niczym się nie traci na tym tyle ze trochę wcześniej trzeba na stacje zjechać. Dla mnie najważniejsze że temat rozwiązany i wszystko ok z instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, wyjmij pływak i podegnij nieco to zostanie jakieś 10% obiętości do rozprężeń a co do butli to nie rozerwie jej , każda jest testowana sprężoną wodą pod ciśnieniem 200 atmosfer.

Pomyśl że auto staje w płomieniach i jest na gazie, a butla rozgrzewa się nie do 30'C tylko do 100 powiedzmy to wiesz jakie jest ciśnienie wewnątrz? ogromne. A słyszałem kiedy że w wypadku spłonęło auto i wybuchła butla zabijając ludzi w pobliżu i zniszczyła wszystko w okół siebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ziomus. Myślałem nad tym ale ani mi nie przybędzie ani nie ubedzue. A to da tylko 50 km więcej wiec szkoda sensu ale dziękuję za chęci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ciągniecie tem temat skoro każda butla jest atestowana na 80% objętości dlaczego ? raz że zawór bezpieczeństwa dwa że to pojemość zbiornika tak jakby nalać tam wody, gaz nie jest wodą i pod ciśnieniem nie wejdzie tyle gazu bo jest to nawet nie możliwe bo gaz ma większą objętość.

Odpowiedz tego tematu jest na 1szej stronie.

Chcesz wyjeździć gaz do końca? zmniejszyć minimalne ciśnienie na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...