Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b5 1.6 adp rozrusznik nie kręci


rysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

wsiadam do auta, przekręcam kluczyk, odpala się zapłon, przekręcam dalej, ale rozrusznik w ogóle nie kręci. Akumulator sprawny, kable i świece w porządku, cewka zapłonowa też.

Nadmienię, że miałem taki problem, że rok temu wymieniałem rozrusznik, bo okazało się, że czasem kluczyk mi nie odskakiwał i przejechałem się trochę na ciągle włączonym rozruszniku, stąd wymiana.

Teraz w sumie kluczyk dalej mi sam nie odskakuje i sam go muszę lekko odkręcać, gdy auto zapali. Jeżdżę autem tylko ja, więc nie podejrzewam, że to rozrusznik się zepsuł.

Czy takie przyczyny może powodować np. zepsuta kostka do stacyjki?

Czy takie urządzenie NOWA KOSTKA DO STACYJKI VW PASSAT B5 B6 1996-2001 (3920975940) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. mogłoby rozwiązać mój problem?

Jakie macie podejrzenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień wkońcu tą kostke stacyjki i ponownie rozrusznik bo pewnie znowu szczotki poszły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany kostki w stacyjce. Jeśli nie zajechałeś już rozrusznika to problem powinien się rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cyka automat rozrusznika jak dajesz zapłon? jak nie to spróbuj na krótko podać sygnał z kabla grubego plusowego idącego do automatu na wzbudzenie. jak zakręci znaczy że wina leży pod drodze ze stacyjki do rozrusznika. jak nie pomoże to automat mógł paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej aparat zaplonowy bo skoro cyka to dostaje impuls i wyrzuca bendiks tylko nie podaje prądu na rozrusznik :) szczotki w sumie też mogą być ale zostawilbym na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...