Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] zatajenie przekładki, anglik - jest tu jakiś prawnik?


motyl1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne forum.

W listopadzie 2013 roku zakupiłem A4 B7 1.9 sedan 2005r. Wyskakiwał wtedy błąd z czerwonym wykrzyknikiem (tak jakby był zaciągnięty ręczny), sprzedający twierdził, że to czujnik abs. Więc kupiłem. Niedawno byłem u elektryka i uważa, że jest to przekładka i nie chce się tego podjąć. Co mam zrobić? Numer sprzedającego jest wyłączony. Początkowo był sygnał, ale już cisza. Nic mi o tym nie wspominał. Może i wydałbym pieniądze na poprawkę tego , ale włożę kupę kasy a i tak będę miał problem z ewentualną późniejszą sprzedażą. Nie chcę natomiast wprowadzić potencjalnego kupca w błąd. Miał ktoś może na forum podobną sprawę? Jak to rozwiązać, umotywować u prawnika, sądzie? Może jakiś nr do sprawdzonego prawnika? Jestem z okolic Płocka. Bardzo proszę o pomoc. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum.

W listopadzie 2013 roku zakupiłem A4 B7 1.9 sedan 2005r. Wyskakiwał wtedy błąd z czerwonym wykrzyknikiem (tak jakby był zaciągnięty ręczny), sprzedający twierdził, że to czujnik abs. Więc kupiłem. Niedawno byłem u elektryka i uważa, że jest to przekładka i nie chce się tego podjąć. Co mam zrobić? Numer sprzedającego jest wyłączony. Początkowo był sygnał, ale już cisza. Nic mi o tym nie wspominał. Może i wydałbym pieniądze na poprawkę tego , ale włożę kupę kasy a i tak będę miał problem z ewentualną późniejszą sprzedażą. Nie chcę natomiast wprowadzić potencjalnego kupca w błąd. Miał ktoś może na forum podobną sprawę? Jak to rozwiązać, umotywować u prawnika, sądzie? Może jakiś nr do sprawdzonego prawnika? Jestem z okolic Płocka. Bardzo proszę o pomoc. Co robić?

Znajomy kupił tak b6 jakieś 2 lata temu.. na pewno 2 tygodnie pierwsze są kluczowe w tego typu sprawach... bo można rozwiązać umowę.. powód: sprzedawca zataił że jest przekładka... a teraz to musisz sądzić gościa w sprawie cywilnej on powie że o niczym nie wiedział że Cię poinformował itp ciężka sprawa.. znajomy odpuścił pojeździł 1.5 roku i sprzedał.. podobnie wywalało błędy co jakiś czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musztarda po obiedzie jak kolega napisał wyżej, no chyba że masz b.dużo pieniędzy i czasu na sądy...

p.s. - i ludzie dalej żałują 3 czy 4 stówek na sprawdzenie w ASO itp. przy kupnie auta za 30-40 koła :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak, że żałowałem. Samochód był w odległości około 400km ode mnie. Znajomy miał tam akurat jak twierdził świetnego-mechanika który podjedzie i wszystko sprawdzi. No i tak zrobił. Mówił: " bierz igła". No i jest.... Ogólnie to nie mam nic do anglików jeśli są dobrze zrobione. Ale jak już wiązka elektryki popieprzona to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się pojeździsz i odsprzedasz dalej.. znajomy jak wystawił śmiałem się że za nic nie sprzeda tego angola.. wystawił w normalnej cenie po tygodniu samochód się sprzedał.. przyjechało 3 gości po technikum mechanicznym pseudo znawcy i kupili od ręki.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał tam akurat jak twierdził świetnego-mechanika który podjedzie i wszystko sprawdzi. No i tak zrobił. Mówił: " bierz igła". No i jest....

To teraz możesz im strzelić w dwa kolana.

I znajomemu i mechanikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musztarda po obiedzie jak kolega napisał wyżej, no chyba że masz b.dużo pieniędzy i czasu na sądy...

p.s. - i ludzie dalej żałują 3 czy 4 stówek na sprawdzenie w ASO itp. przy kupnie auta za 30-40 koła :facepalm:

Po co Ci ASO?? :facepalm: Spradzasz wlepkę koło koła lub pod kanapą i wszystko wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile daleś za ten wóz... :)))

Pewnie poniżej 25k, ale mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile daleś za ten wóz... :)))

Pewnie poniżej 25k, ale mogę się mylić :)

Myślę że możesz się mylić.. znajomy zapłacił normalną cenę i sprzedał również normalnie.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po vinie będzie widać ze auto było wyprodukowane na UK wiec jeżeli ktoś sprawdzi po zakupie auta od ciebie i będzie upierdliwy to ci spraw założy, chyba ze będziesz sprzedawał z informacja iz jest to anglik po przekładce , cena będzie niższa i chętnego ciężej będzie ogarnąć.

angola mozna w prosty sposob poznac po :

na przedniej szybie miejsce na vin

esp po prawej stronie

brak zamka w drzwiach kierowcy

tarcze w milach

czasami nie ma podstopnicy dla kierowcy na lewa nogę jak kiepska przekładka

pomijam kwestie lamp i lusterek , szkła sa takie jak europejskie ale mechanizm lusterka jest zrobiony tak ze ustawia szkla pod katem przystosowanym pod ruch UK

najgorsze jest to ze ci sypie błędami itd to świadczy tylko o tym ze ktoś od czapy przełożył , bóg wie co tam jest na modzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedam nikomu dopóki nie postawię tej elektryki. Bo gdyby ją naprawić i kilka detali wizualnych (lusterka i włącznik esp) to byłoby ok. C:grin:o do tych fachowców to faktycznie śmieszna sprawa :grin:

Bez kitu ale średnio rozgarnięty człowiek który chce kupic auto powinien to zauważyc, nie wspomne o fachowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fachowcami to .. brak słów. Jeden chwali drugiego a co do czego przyjdzie no to tak jak ze mną.

rav 85 z tego co napisałeś 2 pkt są zgodne: esp po prawej stronie i brak zamka w drzwiach kierowcy.

Teraz byłbym mądrzejszy, przynajmniej w tych podstawowych sprawach.

Ogólnie to już pogodziłem się z tym, że to anglik. Chce po prostu go porządnie zrobić i nie wierzę, że się nie da. Ludzie nie takie rzeczy robią. Po prostu trzeba trafić na odpowiednią osobę która się na tym zna. Sądzenie się już raczej odpuszczę bo wątpliwa sprawa, długo terminowa.

Na przyszłość gdy sprzedam tą b7 chciałbym znaleźć piękną 1.9 sedan quattro - mile widziana s-line czarna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b7 1.9tdi nie było w quattro no chyba że po wymianie silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...