Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piła spalinowa jaka


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pany chciałem zakupić piłe spalinową do użytku tylko domowego powiedzmy tak aby w ciągu roku ścieła ze trzy drzewa owocowe .Powiedzcie czy jest to coś warte czy nie

PIŁA SPALINOWA 2,6KW/4,5KM EUROTEC ŁAŃCUCHOWA 40CM (3994244125) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 drzewka to może zetnie :wink:. Z doświadczenia wiem że jak masz coś takie w domu to dość często jest używane. Wygląda to na typową jednorazówkę, z tańszych pilarek brałbym NAC-a, chociaż jakieś części są i trochę porad odnośnie serwisu można znaleźć. Z trwałością też nie ma tragedii. Poza tym 2,6 KW to wcale nie jest 4,5 KM :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko że co rok ze trzy drzewa więcej nie :decayed: bo nie chce brać czegoś firmowego za 800 bo to nie ma sensu jak cięcia moze ze trzy godziny z takich drzew mówisz o niej tylko cos mało KM taka by wystarczyla aby ściąć większe drzewo

PIŁA SPALINOWA NAC 1,77 KM 40 CM PILARKA GWARANCJA (3981096529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się jednak skusze a czy ta moc 1,77 KM nie jest za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, mam nac i jest wszystko ok poza łańcuchem, który zmieniłem na oryginał stihl i tnie bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy do faktycznie 3 drzew rocznie jest sens kupowac piłę spalinową. 3 szt zetnies spokojnie ręczna piła tym bardziej miękkich drzew owocowych. Ale jak kolega wyżej wpomniał jak kupisz to będziesz używał duuuuzo częściej. Wiec lepiej kupic juz coś sensownego żeby sezon wytrzymała :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy wystarczy, przecież nie będziesz ciął zarobkowo, delikatniej dociskasz, dłużej będzie trwało ale drzewko obalisz na koniec i tak :wink:. A gałęzie łatwiej odcinać mniejszą/lżejszą pilarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mi doradzali jak stałem przed wyborem piły, kupiłem ALKO za jakieś 400zł , przez 12 lat wymieniłem prowadnicę z łańcuchem, dorobiłem drugi na zapas i piła smiga jak ta lala , latem co chwila coś się chlastnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłęm nową Husqvarne - tragedia:facepalm::facepalm::facepalm:

Nasrane czujników itd itp no i ta opcja podłączenia do komputera to wogóle jakaś porażka. Poniekąd jest to wygoda przy serwisowaniu takiej piły no ale o byle co mogą się doj**ać i nie uznać gwarancji:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując markowa piłę o stokroć wolę Stihl'a, Husgvarna jest cholernie ciężka. Ja i teść mamy podobnej wielkości piły, ja stihla a on husgvarne. Moja mogłem ciąć drewno cały dzień a po cięciu husgvarna po godzinie rąk nie czułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIŁA PILARKA SPALINOWA 4,7KM ŁAŃCUCH 45CM POWERMAT (3974689805) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z ręką na sercu moge polecic piłe PowerMat. Zakupiłem ja 4 lata temu i po dzień dzisiejszy działa a rocznie ok 30 kubików ścina na kawałki. Kilku znajomych tez je posiada i za nic innej nie chca piły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIŁA PILARKA SPALINOWA 4,7KM ŁAŃCUCH 45CM POWERMAT (3974689805) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z ręką na sercu moge polecic piłe PowerMat. Zakupiłem ja 4 lata temu i po dzień dzisiejszy działa a rocznie ok 30 kubików ścina na kawałki. Kilku znajomych tez je posiada i za nic innej nie chca piły

4,7 KM:shock3::facepalm::facepalm::facepalm:wiecie jaka musi byc piła na 4,7 km?ja mam PILA SPALINOWA STIHL MS 250 3.1KM (4006670836) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

to jest juz dosyc duza piła a ma 3.1 km.dla mnie najleprza piła.

artur zastanów sie nad NAC-iem bo przynajmniej sa serwisy i czesci do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się jednak skusze a czy ta moc 1,77 KM nie jest za mała

bierz tego chinczyka jest dobry

do użytku domowego w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusze się na na tego nac-a podobno ta piła to produkcji polskiej nie chińskiej gdzieś na necie wyczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusze się na na tego nac-a podobno ta piła to produkcji polskiej nie chińskiej gdzieś na necie wyczytałem

Nie wiem - ja bym nie kupił.

Miałem taką pilarkę jakiś czas temu u siebie na stolarni tylko i wyłącznie do rozcinania desek i się wysrała. Teraz mam husqvarne i jest ok. Nie myśl sobie że piszę tutaj tylko po to, żeby HQV reklamować ale prawda jest taka, że w praktyce to najlepsze piły - wiem bo regularnie zmieniam. Conajmniej raz w roku kupuję nową:wink:

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

W sumie to mam kosiarkę NAC - i za***rdala aż miło - więc sam już nie wiem co o tym myśleć:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusze się na na tego nac-a podobno ta piła to produkcji polskiej nie chińskiej gdzieś na necie wyczytałem

Nie wiem - ja bym nie kupił.

Miałem taką pilarkę jakiś czas temu u siebie na stolarni tylko i wyłącznie do rozcinania desek i się wysrała. Teraz mam husqvarne i jest ok. Nie myśl sobie że piszę tutaj tylko po to, żeby HQV reklamować ale prawda jest taka, że w praktyce to najlepsze piły - wiem bo regularnie zmieniam. Conajmniej raz w roku kupuję nową:wink:

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

W sumie to mam kosiarkę NAC - i za***rdala aż miło - więc sam już nie wiem co o tym myśleć:grin:

to tylko rok wytrzymuje?:grin:tylko ze HQV kosztuje troche wiecej.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lepiej kup sobie coś używanego i sprawdzonego

NP: Pilarka spalinowa Dolmar PS-52 !!! (3995613369) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

sam mam taką. piła frofi, stara, sam mam taką tylko model 115i , nie do za......nia... i sprzedawce takze polecam. Kilku znajomych kupiło u niego, nie znam bardzej uczciwego sprzedawcy na alledrogo

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku tnę około 40 m3 przez 25 lat było solo 644 ale w w końcu padła, trzeba było coś kupić ojciec nie chciał zbytnio kasy ładować więc kupiliśmy chińczyka (przekalkulował że za 1 firmową będzie miał 3 chińczyki) no i wciągu 1.5 roku zmienialiśmy piły 4 razy, wkurzył sie porzedł do znajomego mechanika od pił i za 1400 kupił mało używaną husqe 353. Od 5 lat tylko paliwo i do przodu a w chińczykach albo nie zapali albo spalała takie ilości paliwa że masakra. Ja bym szukał nawet i używanej co nie znacze że nie trafisz na trupa albo jak tniesz mało to czekać na jakieś promocje firmówek czasami można wyrwać nówke za te 700- 800 zeta z 2 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za uzywka firmowa .duza czesc tych tanich pil przetnie ci 2 m drzewa .i tak sie rozkalibruje gaznik ze malo kto ci go ustawi.o ile ustawi. albo powie ci kup nowy np. walbro bo ten co byl to smietnik robie drzewo zarobkowo czesto gesto .i nie jedna pile mialem w lapach . z tanich to bierz echo lub still

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...