Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeniesienie domu z bali.


wero2087

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na temat przenoszenia i renowacji starych domów z bali. Czy ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia w tym temacie, bądź orientuje się ktoś jakie są koszty przeniesienia domu z bali o powierzchni około 100m2? Chodzi mi o rozbiórkę takiego domu, renowację (oczyszczenie bali + ewentualna wymiana poszczególnych elementów), ponowne złożenie domu na działce inwestora z wykonaniem nowej więźby dachowej i poszycia dachu. Czyli doprowadzenie domu do stanu surowego otwartego. Dużo jest takich domków do sprzedania za śmieszne ceny więc może temat warty przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat do ogarnięcia, znajomy tak dostał dom w spadku i miał podobny plan z przeniesieniem do siebie

problem w tym że przy rozbiórce wyszło że 1/3 elementów to próchno i nawet do kominka było szkoda ciąć

ale i tak go wyszło taniej niż stawianie od nowa, do dziś stoi jako domek na lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dom w dobrym stanie, tylko taki opłaca się przenosić i od tego zależy całość kosztów przedsięwzięcia. Zanim zaczniesz rozbiórkę dobrze to przebadaj, bo pozory często mylą. Po rozebraniu może okazać się, że nie ma sensu go składać. Ogólnie mówiąc, przedsięwzięcie nie jest takie tanie na jakie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba do tej roboty dobrego fachowca i to on powinien ocenić stan drewna i ewentualne dokładki.On powinien go rozebrać jak i składać.Wszystkie części trzeba skrupulatnie poznaczyć.Tyle wiem bo mój ojciec sprzedał taki dom i pomagałem rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób się ocenia elementy dreniane czy sa spróchniałe w środku. Z wierzchu to widać. Nawiercają czy jakie licho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją na rynku firmy zajmujące się taką usługa. W odpowiedzi na moje pytanie dotyczące przeniesienia domu 100m2 zakładając że 80% drewna jest do odzyskania + nowa więźba dachowa dostałem odpowiedź (oczywiście szacunkową) że kosztowałoby to około 50-60tyś. Do tego trzeba doliczyć oczywiście fundamenty, przyłącza itp. Procedura papierkowa wygląda tak jak przy stawianiu nowego domu. Tak więc jeśli mamy na oku fajny, i w miarę dobrze utrzymany dom na oku to można się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego za 50-60tyś i wszystko około terj ceny nie lepiej dołożyć i i zbudować???tak poza tym ktoś wie czy sa firmy w polsce które budują domy drewniane całoroczne a drewno impregnują ciśnieniowo a nie natryskiem lub pędzlem??

szukam dobrej firmy co stawia domy drewniane ale sa żadna nie impregnuje drewna ciśnieniowo tylko z natrysku lub pedzla a taka impregnacja to h......wo a wiadoma ,że w takich domkach to impregnacja to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalony olej, najlepiej z diesla i moczenie w wannie (odpowiednio dużej) wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele się mówi, że remont starego domu bywa droższy niż postawienie nowego.

W cenie 55-70 tyś można zbudować mały domek drewniany o wymiarach 6x6 z poddaszem użytkowym, ocieplony.

np:

CAS_50_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drewno jest dość drogim materiałem chyba że sie ma dojścia na lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom dla max 3 osob:wink:

To jest dom z poddaszem użytkowym gdzie można wydzielić dwie sypialnie (w każdej po dwa łóżka).

Takie domki są na wynajem np. w górach i spokojnie 6-8 osób może tam przebywać.

Wiadomo, że takiego domku nie można traktować jako docelowego zamieszkania tylko na letniskowy, odskocznia od murów w mieście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te domy w śmiesznie niskich cenach nadają się jedynie do podpalenia. Stojąc może robić wrażenie użytkowego ale to ruiny. Dom z bali w jako takim stanie kosztuje od 25 tys zł wzwyż a naprawdę ładne egzemplarze kosztują 2x więcej. Jest trochę tak jak z autami, nikt nie oddaje za pół darmo dobrego. W całej tej zabawie nie zawsze chodzi o koszty. Ładny, zadbany, zakonserwowany zabytkowy dom z bali to niesamowity klimat. Nawet ze wszystkimi niedogodnościami jakie ze sobą niesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany zakupem takiego domu z bali do przeniesienia to mam taki do sprzedania. Wymiary : 8,55 x 9,60 m. Lokalizacja Kraśnik woj. lubelskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...