Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Terkotanie w kołach


majkel20

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem. Od jakiegoś czasu zaczęło mi coś wyć, byłem przekonany że to zimówki tak wyją, więc za bardzo się tym nie przejmowałem. Dzisiaj zmieniłem na letnie i huczy dalej.... Najbardziej słyszalne w granicach 70-100km/h. Na luzie, bądź bez gazu też huczy. Po podniesieniu auta, i zakręceniu kołem, strasznie terkocze :/ Dodam że z drugiej strony również, ale jakby troszeczkę mniej, zobaczcie sami:

Ktoś miał podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, wysyłałem z telefonu i nie zauważyłem że mam tryb prywatny...:facepalm: Już powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przednie koło? przegub i łożysko do weryfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie koło, łożysko jedno było wymieniane, muszę sprawdzić na fakturze które, ale czemu na drugim kole też występuje takie terkotanie??

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:18 ----------

Lewy przód łożysko wymieniane było rok temu, SKF. W pierwszej chwili myślałem że to przegub, ale czemu jak podniosę samochód z drugiej strony, też terkocze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obu kołach masz terkotanie? a terkotanie dobiega od koła czy bardziej od skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, terkotanie na obu kołach, ale na tym lewym jakby troszkę bardziej. Ciężko właśnie mi było określić, skąd dokładnie to terkotanie szło... Czy czasem mechanizm różnicowy nie poszedł...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść pod auto i sprawdzić skrzynie. Mało prawdopodobne, że w tym samym czasie padły 2 przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał samochód na podnośniku to połóż rękę na przegubie wewnętrznym /lewym i prawym/ i zakręć kołem /raz prawym drugi raz lewym/ Jeśli wyczujesz stuki na przegubie to może to być przyczyna zużytego przegubu. Dziwne by było jednak aby naraz zostały uszkodzone dwa przeguby. Ja u siebie miałem uszkodzone dwa przeguby /lekkie stuki przy jeżdzie/ i je zregenerowałem. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczołgałem się pod auto, terkotanie dochodzi z okolic skrzyni.... :facepalm:

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 11:55 ----------

Wstępna diagnoza mechanika - uszkodzony mechanizm różnicowy. Co będzie bardziej opłacalne, wymiana skrzyni czy regeneracja? Da się w ogóle to zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga skrzynia wyjdzie taniej ,za ok 500zł powinieneś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga skrzynia wyjdzie taniej ,za ok 500zł powinieneś kupić

500zł?????:shock3: Z tego co oglądam to jakieś 1500zł min.... Chyba że ktoś ma z Was na sprzedaż skrzynię GBA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem gba ,zmieniłem na hck(dłuższa z silnika brd dałem 500zł +150zł za cięgna i łapę poduchy) lub hcf taka sama jak gba, wszystko pasuje p&p dokupujesz tylko cięgna wybieraka i łapę poduszki ,gba to wadliwe skrzynie i znaleźć dobrą unikat

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:08 ----------

AUDI A4 B7 2.0 TDI WYBIERAKI SKRZYNIA BIEGÓW HCF (3953732711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tu masz zadzwoń bo na foto jest skrzynia z cięgnami wybieraka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info, HCH i HCK pasują i takich najlepiej szukać?

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

Jeden problem to będzie znaleźć skrzynię w dobrym stanie, wiadomo jak to teraz jest z sprzedającymi na allegro....:facepalm::facepalm: Jakby ktoś miał coś pewnego w tej kwestii, bardzo proszę o informacje

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ----------

Jeszcze takie pytanko, napisałeś że HCF to to samo co GBA, czyli też wadliwa, czy pozbawiona wad??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcf napewno młodsza, mniejszy przelot, podobno poprawione,co do kupna na allegro zawsze jest ryzyko ,co do skrzyni hck pamiętaj że jest sporo dłuższa np na 6b przy 3000 masz 180km/h ,co przy gba jest 160km/h ,ale ja nie żałuje wyboru w trasie dużo ciszej jest w aucie ,na krótkich odcinkach możesz używać jako 5biegową ,wg mnie fajna skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg, czy do tych dwóch skrzyń co podałeś, będzie pasowało moje stare sprzęgło i dwumas??

---------- Post dopisany at 09:14 ---------- Poprzedni post napisany at 09:09 ----------

Znalazłem 3 skrzynie niedaleko mnie, jak ją sprawdzić przy zakupie jak coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sprzęgło i dwumas zostaje ,skrzynie hcf montowane były od 2003 r seryjnie ,twoje auto pewnie z początku roku stąd skrzynia gba,jak masz niedaleko skrzynie do kupienia niech ci sprzedający da gwarancję rozruchową na piśmie ,że jest sprawna,bo tak luzem ciężko sprawdzić ,ewentualnie możesz sprawdzić czy nie ma luzu na półosiach ,w mojej gba miały luz i skrzynia wyła, na forum ktoś sprzedaje hcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno wybieraka + łapa poduszki do HCF mają jakieś numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mają numery jak znajdę to ci podeślę ,dodam że takie same idą do skrzyni hcf i hck

---------- Post dopisany 05-03-2014 at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany 03-03-2014 at 19:07 ----------

znalazłem

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

tak takie były nr na moich i pasowały nr łapy nie zapisałem ,ale na 99% 8E0399105HM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...