Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy moje Audi wymaga serwisu?


Booyaches

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu stałem się posiadaczem A4 B8 2011. Kupiłem ją w Niemczech z przebiegiem 134000km. Samochód był serwisowany w ASO w trybie Audi LongLife (o ile dobrze to rozumiem). Ostatni serwis jest wbity przy 119000km z wymianą oleju. Komputer wyznacza kolejną wymianę oleju przy 152000km. Jest jedna rzecz, której nie rozumiem. W dokumentach mam wpisany serwis zależny od przebiegu i od czasu. Ten od przebiegu powinienem zrobić przy 152000 a ten od czasu w styczniu 2014 czyli wg komputera jestem spóźniony ok 50 dni i za każdym razem jak ją odpalam to wyświetla mi się "Service due". Dziwne jest jest to, że ten przebieg przy 119000 był robiony w październiku 2013 a ten czasowy był wyznaczony na zaledwie kilka miesięcy później. W tym miejscu mam kilka pytań. Mówi się, że po zakupie używanego samochodu powinno się zrobić gruntowny serwis z wymianą oleju i filtrów... czy jest sens jeżeli wiem, że samochód był serwisowany w ASO? Co powienem zrobić z tym serwisem czasowym? Czego on może dotyczyć? Czy może to płyn hamulcowy? Martwię się trochę o ten serwis bo chcemy jechać na narty za kilka dni i chciałbym pojechać nowym samochodem.

2014_03_03_08_05_50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jedz wymień olej, filtry i przestrzegaj tego co 10-12 tys. km a auto odwdzięczy się bezawaryjną jazdą. Od ostatniej wymiany oleju już masz nalatane 15tys. km więc nie czekaj dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jedz wymień olej, filtry i przestrzegaj tego co 10-12 tys. km a auto odwdzięczy się bezawaryjną jazdą. Od ostatniej wymiany oleju już masz nalatane 15tys. km więc nie czekaj dłużej.

I to mi wystarczy, już jestem umówiony na wymianę oleju i filtrów na jutro. Jakieś pomysły z tym czasowym serwisem? Czego on może dotyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie musza skasować ci serwis i wtedy niech ustawia przypominanie o serwisie co 10-12tys km i wszystko bedzie w porządku na zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

longlife to jest wymiana albo co 30 000 km albo co dwa lata zalezy co jest szybciej,( tak jest ustawiony komputer )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam w swoim audi 2009r. 290k km , olej filtry ...wymieniane co 28-30 tys. Nie ma żadnego problemu , jeżeli serwis zaleca od samego początku wymiany w tych okresach,przebiegach to po co robic to co 10tys. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam w swoim audi 2009r. 290k km , olej filtry ...wymieniane co 28-30 tys. Nie ma żadnego problemu , jeżeli serwis zaleca od samego początku wymiany w tych okresach,przebiegach to po co robic to co 10tys. Pozdrawiam

a co robiłeś w nim poza wymianą oleju, filtrów, klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam w swoim audi 2009r. 290k km , olej filtry ...wymieniane co 28-30 tys. Nie ma żadnego problemu , jeżeli serwis zaleca od samego początku wymiany w tych okresach,przebiegach to po co robic to co 10tys. Pozdrawiam

Ile jezdzisz po trasie a ile po miescie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie 2.0TDI mają DPF. no chyba, że ktoś go usunął :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% trasa reszta miasto! oprócz czesci eksploatacyjnych typu zawieszenie!klocki!rozrzad itp. To miałem problemy z egr, ale wystarczyło wyczyścić( zapalała sie kontrolka świec podczas jazdy) , byc moze teraz mam coś ze sprzęgłem, ale nie jestem pewien "drży na wolnych obrotach"(dwumas). Pozytym nie sprawia problemów, pompa olejowa jak sadze jest innego typu(pytałem) dlatego tez jest ok chodź warto ja sprawdzić. Za miesiąc zmieniam rozrzad, olej,filtry,paski, szczotki na alternatorze,rozruszniku przy okazji, zobaczymy moze coś sie jeszcze okaże niezbędne do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja 70% miasto a 30% trasa wiec moim zdaniem uzasadnione jest wymienianie oleju co 10 - 12 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...