Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Regenerowane turbo czy nowe ?


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

fuksiarz :cool1::tongue4:

eee, mysle, że to nie fuks, bo Angela tez nie narzeka a robiła tam gdzie ja :naughty:

hmm... dwa fuksy...

z moich znajomych na kilkanascie regenerowanych turbin, bylo tyle samo wpadek... przecietnie 20-30 kkm. firmy rozne

oczywiscie wg opinii wlasnej kazda twierdzila, ze sa najlepsi a inni to partacze, az do reklamacji... wg mnie ludzie zbyt arogancko podchodza do tego co robia.... stad brak dbalosci o szczegoly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1200 zł to chyba bebechy nowe a korpus zregenerowany?

bajki..... rozni ludzie,posiadaja rozne czesci,tak samo jest z turbinami jak koles ma turbo nowe na sprzedaz bo wylapal gdziesz od znajomego,lub wyniusl,lub jeszcze gdzie indziej dostal, to nie sprzeda tego na allegro za 2000-3000tys. bo serwisy tyle biora za nowe,, przestaje byc konkurencyjny,dlatego pchaja po 1000-2000zl w zaleznosci od turbiny,zeby szybko sprzedac

i stwierdzenie ze za 1500 zl to tylko zregenerowana to kolejna bzdura,wiadomo ASO sie ceni,ale tak bylo i bedzie ,ale jak ja szukalem nowki do swojego to znalazlem nowe po 1800-2200zl plus vat,na 2-3letnich gwarancjach sprowadzane z niemiec org.garreta,takze mozna bez problemu kupic w dzisiejszch czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kolega dostał tak "fachowo" zregenerowane turbo???

Turbojulita z Wrocka

wlasnie jedna z turbinek o ktorych pisalem byla od nich.

za 1200 zł to chyba bebechy nowe a korpus zregenerowany?

bajki..... rozni ludzie,posiadaja rozne czesci,tak samo jest z turbinami jak koles ma turbo nowe na sprzedaz bo wylapal gdziesz od znajomego,lub wyniusl,lub jeszcze gdzie indziej dostal, to nie sprzeda tego na allegro za 2000-3000tys. bo serwisy tyle biora za nowe,, przestaje byc konkurencyjny,dlatego pchaja po 1000-2000zl w zaleznosci od turbiny,zeby szybko sprzedac

i stwierdzenie ze za 1500 zl to tylko zregenerowana to kolejna bzdura,wiadomo ASO sie ceni,ale tak bylo i bedzie ,ale jak ja szukalem nowki do swojego to znalazlem nowe po 1800-2200zl plus vat,na 2-3letnich gwarancjach sprowadzane z niemiec org.garreta,takze mozna bez problemu kupic w dzisiejszch czasach

rowniez m.in. dlatego twierdze ze lepiej zaplacic te 500-600 zl wiecej za nowke, i miec spokoj przez 150-200 kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kolega dostał tak "fachowo" zregenerowane turbo???

Turbojulita z Wrocka

wlasnie jedna z turbinek o ktorych pisalem byla od nich.

a to dziwne - podobno mój przypadek był pierwsza reklamacją od wielu lat :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kolega dostał tak "fachowo" zregenerowane turbo???

Turbojulita z Wrocka

wlasnie jedna z turbinek o ktorych pisalem byla od nich.

a to dziwne - podobno mój przypadek był pierwsza reklamacją od wielu lat :polew:

to albo to jest ten sam przypadek, albo zawsze tak mowia :kox::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze wam zregeneruja turbo to posmiga jak nowa ale musi byc profesjonalnie zrobiona,w aso za regeneracje dają dwa latka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze wam zregeneruja turbo to posmiga jak nowa ale musi byc profesjonalnie zrobiona,w aso za regeneracje dają dwa latka

to w ASO regenerują turbiny ? od kiedy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze wam zregeneruja turbo to posmiga jak nowa ale musi byc profesjonalnie zrobiona,w aso za regeneracje dają dwa latka

to w ASO regenerują turbiny ? od kiedy :cool1:

pytalem kiedys w ASO Skody (silnik AWX jest w Superbie). Nowka ok. 7000zl, regenerowana ok 3000-4000zl jak oddasz swoja stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000-4000zl

niezły mają margines błędu :decayed:

no totalna głupota wymieniac w tej cenie. ale jeżeli już to tylko NEU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa to tez moze byc tylko w teorii. Mozna bowiem nabyc turbosprezarke, ktora oferowana jest jako nowa a praktycznie jest regenerowana fabrycznie przez producenta (Garret). Dawali 6 miesiecy gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze wam zregeneruja turbo to posmiga jak nowa ale musi byc profesjonalnie zrobiona,w aso za regeneracje dają dwa latka

to w ASO regenerują turbiny ? od kiedy :cool1:

pytalem kiedys w ASO Skody (silnik AWX jest w Superbie). Nowka ok. 7000zl, regenerowana ok 3000-4000zl jak oddasz swoja stara

dziwe, wg etki turbina do superba 4500 pln... nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje w autoryzowanym serwisie i tam wiele jest podzespołow regenerowanych przez producenta oczywiscie uświadamia sie klienta ze jest to rzecz po regeneracji z gwarancja taka sama jak nowa.wiec nie ma co sie bac ale ceny i tak sa kosmiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby ASO czy audi, samo regenerowalo sprezarki, raczej robione ssa u producenta turbin, podobnie jak np przeplywki u boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo aso nie regeneruje wysyłaja je gdzies tam, byc może do producenta lub do zaufanego autoryzowanego serwisu.np ford wysyłał pompy do pezala swojego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwe, wg etki turbina do superba 4500 pln... nowa

no wlasnie: nowa albo "nowa" (czyt. fabrycznie regenerowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbojulita z Wrocka

a to dziwne - podobno mój przypadek był pierwsza reklamacją od wielu lat

to albo to jest ten sam przypadek, albo zawsze tak mowia :kox: :decayed

Mam tam znajomego i to był zwykły przypadek.

Sam się zdziwił, że nastąpiła usterka tym bardziej, że mówił, że idealnie dała się wyważyć.

Trzeba też brać pod uwagę montaż - niektórzy nie robią tego z zachowaniem należytej czystości - wystarczy malutki drobiazg, który wleci przez przypadek do środka i wirnik ulegnie zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbojulita z Wrocka

a to dziwne - podobno mój przypadek był pierwsza reklamacją od wielu lat

to albo to jest ten sam przypadek, albo zawsze tak mowia :kox: :decayed

Mam tam znajomego i to był zwykły przypadek.

Sam się zdziwił, że nastąpiła usterka tym bardziej, że mówił, że idealnie dała się wyważyć.

Trzeba też brać pod uwagę montaż - niektórzy nie robią tego z zachowaniem należytej czystości - wystarczy malutki drobiazg, który wleci przez przypadek do środka i wirnik ulegnie zniszczeniu.

owszem ale obaj wiemy jak było w tym przypadku. Co musze jednak przyznac tej firmie to fakt, że nie wypina się na Klienta i potafili zaproponowac korzystne rozwiązanie :good:

niemniej jednak po takim zgrzycie ponosi się w cholere dodatkowych kosztów - wymiany turbiny, czyszczenia układu dolotowego z oleju, łopatek etc.. wymianę filtra i oleju w silniku ... ech :wallbash:

Tak czy siak bez pomocy Łukasza byłaby ostra sraczka - thnx m8 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem ale obaj wiemy jak było w tym przypadku. Co musze jednak przyznac tej firmie to fakt, że nie wypina się na Klienta i potafili zaproponowac korzystne rozwiązanie :good:

niemniej jednak po takim zgrzycie ponosi się w cholere dodatkowych kosztów - wymiany turbiny, czyszczenia układu dolotowego z oleju, łopatek etc.. wymianę filtra i oleju w silniku ... ech :wallbash:

Tak czy siak bez pomocy Łukasza byłaby ostra sraczka - thnx m8 :good:

Potrafili, zrobili - po takim czymś wiadomo, że trzeba było poczyścić parę rzeczy.

U 1000 osób będzie ok, a zdarzy się 1 przypadek, gdzie coś będzie nie tak, ale to nie znaczy, że firmę należy skreślić - nie znam na świecie firmy, która nie ma przypadków jakiejś wpadki - tym bardziej, że w tym przypadku Turbojulita nie zawiniła, a złośliwość rzeczy martwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne - szkoda tylko że byłem ta 1/1000 :kwasny:

a tak apropos to "die neu turbo" czeka na przeszczep cały czas :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...