Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki środek AIO wybrać?


kamien85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko, jaki według was jest najlepszy środek AIO ?

Myślałem o Auto Finesse Triple albo ValetPro Achilles.

Chciałbym odświeżyć troche swój lakier na wiosne ale obecnie nie mam warunków ani czasu do pełnej korekty lakieru.

Lakier czarny (nie metalik)

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam AIO od Nielsena. Moim zdaniem bardzo ładnie odżywia i dość sporo maskuje jak na AIO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polytop jest mega pod względem maskowania,podobnie łatwy w obsłudze jak nielsen ale lepiej kryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wosk K2 Utra Wax, mogę go położyć po AIO?

Możesz tylko po co ??? AIO jak sama nazwa wskazuje jest All in One, prawdopodobnie wosk w AIO jest trwalszy od tego K2 ale może nie mam racji :), tak czy owak nic sie nie stanie, efektu lepszego raczej nie uzyskasz, tylko sie napracujesz. Trwałość.... trudno powiedzieć..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam AIO od Nielsena. Moim zdaniem bardzo ładnie odżywia i dość sporo maskuje jak na AIO ;)

Chodzi o nielsen supershine?? Pasta nablyszczajaca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam AIO od Nielsena. Moim zdaniem bardzo ładnie odżywia i dość sporo maskuje jak na AIO ;)

Chodzi o nielsen supershine?? Pasta nablyszczajaca??

Kupiłem i jest całkiem spoko, bardzo fajny i szybki w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem achilles ciut lepszy niż dodo lime pirme, łatwiej sie wypracowuje efekt porównywalny no i cena na korzyść achillesa:wink:

Co do glaze to pracowałem z PB black Hole i jak dla mnie bez szału, przy dobrej korekcie PB BH jest zbędny ale nie jestem profesjonalistą :wink:

i moim skromnym zdaniem powinna być tak kolejność cleaner>ipa>wosk a nie cleaner>wosk takie moje zdanie amatora auto detalingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Achilles to AIO a Dodo to cleaner - wiec porownanie ich co mam miec na celu, skoro to inne produkty?

Po drugie dobrze to cleaner i na to wosk. Co ma na celu IPA pomiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego achilles to AIO ? Skoro sprzedawcy zazwyczaj pisza zw to cleaner lekko scierny tak samo jak dodo. Stad moje porownanie i z efektu pol maski mam zrobione achillesem a pol dodo i wg mnie roznicy zadnej, moze strona achillesa jest ciut bardziej przyciemniona ale to raczej efekt placebo ;)

A co do ipa to albo ja nie potrafilem wypracowac do konca cleanera( zostaje taka mgielka nawet po przejechaniu fibra) albo tak powinno byc. stad moja opinia ze wosk lepiej

sie na "golym" lakierze. Oczywicie nie jest to pewne ale sprawdze przy kolejnej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po Achillesie masz ciemniejszy lakier, bo to AIO, ma w sobie cos z politury i wosku zarazem. Wiec wosk naturalny na Dodo bedzie siedzial dluzej niz na Achillesie.

Co do mgielki, albo dales za duzo srodka, albo po przetarciu fibra, trzeba wziac druga sucha i przetrzec raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...