Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głeboko wcisniety pedał


basik9634

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów od jakiegoś czasu zauważyłem ze pedał podczas hamowania dość głęboko sie wciska i nie ma za mocnych hamulczy wcześniej miałem taka samą audi i tam hamulce były brzytwy a tu można pomarzyć dodam ze odpowietrzałem hamulce i nic to nie pomogło prowadnice nowe jarzma tez tarcze nowe tłoczki nowe i nic sie nie poprawia ale jak jedno koło troszkę trzymało to pedał był dużo wyżej czy to może pompa pada i nie daje ciśnienia ? proszę o jakieś podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz odpowietrzyć z zachowaniem odpowiedniej kolejności. Miałem u siebie podobny problem, odpowietrzyłem raz nadal wpadał, odpowietrzyłem drugi i nic zero poprawy, już myślałem ze pompa albo serwo pada. Dopiero za n-tym razem, jak już praktycznie wymieniłem cały płyn w układzie pomogło. Tak wogóle to kiedy ostatni raz wymieniałeś płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn był wymieniony niecały rok temu wiec on swojej wartości nie stracił odpowietrzałem go juz kilka razy i zero reakcji jest tak jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a problem pojawił się przed wymianą tarcz i klocków czy po? Może być też tak, że należało by odpowietrzyć samą pompę. Np u mnie jak odpowietrzałem tak x razy, niby było wszystko ok, żądnych pęcheżyków powietrza, a za 4-5 razem dopiero poszły. A jak odpowietrzałeś? masz abs? robiłeś to od koła najbliżej pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzałem od koła które jest najdalej odsunięte od pompy po kolei do najbliższego i abs posiadam

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

ciężko powiedzieć jak było wcześniej bo jak zakupiłem audi to tarcze tłoczki byly skorodowane i prowadnice stały wiec jak było wcześniej nie mam pojęcia bo wtedy nie hamowało wcale jak taka korozja byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozbierałeś tylne zaciski to zapewne siedzi tam powietrze i pedał wpada, przód daje się łatwo odpowietrzyć, z tyłem czasami jest problem. poszukaj w tym dziale było parę tematów z poradami jak ten tył odpowietrzyć skutecznie.

mam nadzieję, że nie opróżniłeś całego zbiorniczka płynu, bo jeżeli go wysuszyłeś to masz pompę abs zapowietrzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wypościłem płyny ze zbiorniczka a jesli by pompa sie zapowietrzyła to jak ją odpowietrzyć bo ja nie wiem co było przed moim remontem jak samochód był w Niemczech może tam ktoś coś robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie oprozniles to narazie sie nie martw ta pompa abs, masz po prostu powietrze w tylnych zaciskach i dlatego wpada ci pedal oraz slabo hamuje. wpisz sobie w wyszukiwarke na forum "odpowietrzanie zacisków" i znajdz temat w ktorym jest porada jak to zrobic (sposob ze strzykawka) ja u siebie wlasnie mialem to samo po remoncie zaciskow tyl i ten sposob wykorzystalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w jakim stanie masz przewody elastyczne i czy gdzieś płyn nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, na bank masz powietrze na tyle, z tylnymi zaciskami często są takie przygody. Co do sposobu ze strzykawką to go nie znam. Spróbuj raz jeszcze porządnie odpowietrzyć. Zaczynając od lewego przodu, następnie prawy przód, lewy tył i na końcu prawy tył. Taka jest kolejność odpowietrzania zacisków w samochodach z ABS. Najlepiej z drugą osobą to robić, nie jak niektórzy kilometr wężyka i pompujesz a w zasadzie przepompowujesz stary płyn. Operację na każde koło powtarzaj tak z 4-5 razy, aż płyn przeleci przez całą długość wężyka. I nie ma że boli, musi być dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem ze zaczyna s ie od tylnego to byłem widocznie w błędzie co do tego powietrza to możliwe ze tam jest ale czy samo zejdzie to juz mam brak nadziei bo wiele razy próbowałem odpowietrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego LOlek91 tak patrze na Twój podpis to sie zastanawiam czy nie pomyliły Ci sie zawody :grin:

podajesz ksiązkowy sposób na odpowietrzanie układu ABS, który nijak nie ma sie do rzeczywistości

przeanalizuj dokładnie budowe układu hamulcowego z systemem ABS a sam sie zorientujesz że napisałeś babola

a ten patent ze strzykawką to moj osobisty pomysł, poczytaj a na pewno Ci sie przyda :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego LOlek91 tak patrze na Twój podpis to sie zastanawiam czy nie pomyliły Ci sie zawody :grin:

podajesz ksiązkowy sposób na odpowietrzanie układu ABS, który nijak nie ma sie do rzeczywistości

przeanalizuj dokładnie budowe układu hamulcowego z systemem ABS a sam sie zorientujesz że napisałeś babola

a ten patent ze strzykawką to moj osobisty pomysł, poczytaj a na pewno Ci sie przyda :grin:

Hehe ani ten ani tamten to nie moje zawody, w podpisie to tylko reklama, ale nie o tym w temacie:decayed: Kolego devastation czytałem kilka twoich wątków i uważam, że na prawdę znasz się na rzeczy i nie podlega wątpliwości, że mogę nie mieć racji. Co do patentu ze strzykawką jeszcze nie widziałem ale skoro polecasz na pewno się z nim zapoznam. Co do tego odpowietrzania o którym napisałem wcześniej, na początku odpowietrzałem tak jak to robiło się od wieków, że zaczynałem od najdalszego punktu, jednak nie przynosiło to efektów. Dopiero ktoś na forum powiedział że jest tu odwrotnie. I tak zrobiłem i pomogło, hamulce wróciły i wszystko jest tak jak należy. Dlatego napisałem bo chciałem pomóc koledze. Jak możesz to powiedz jakiego babola palnąłem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...