Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z włączającym/wyłączającym się głośnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałem przeprosić jeśli w złym miejscu umieściłem posta.

Otóż mam problem z głośnikiem w prawych drzwiach z przodu. Radio oryginalne Audi concert (2?) takie:

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://obrazki.elektroda.pl/9763773400_1355330499.jpg

Głośnik w ogóle nie gra tylko czasami chwilowo gra, nie wiem od czego to zależne ale np jak się bawię przyciskiem od opuszczania lub zamykania szyb to na sekunde gra... lub gdy wylacze silnik to dostaje prądu i gra przez 3 sekundy pozniej znowu sie wylacza i nie gra :/ czasami jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby to potrai sie na sekunde zalaczyc :/ Czy ktoś może mi wytłumaczyć gdzie mam szukać przyczyny? Bo raczej kabelki łączą skoro gra jak sie bawie tymi szybami albo sie silnik wylaczy. Jakieś zwarcie gdzieś jest? Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale chyba nie, ale kiedys odkrecilem przy biegach bo mi przeszkadzalo i ucielem przewód nozem od zestawu glosnomowiacego nokii. Do głośnika też nie wiem prawego jak się dostać, tzn próbowałem kiedyś ale poodkrecalem troche śrubek a pozniej spowrotem przykrecilem wszystko bo sie balem dotykać bo sie nie znam a zaraz bym połamał jakies uchwyty w boczku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% przewody do głośnika lub w samym głośniku.

Otwórz drzwi i powyginaj gumowy przepust do drzwi, tamtędy idą przewody między innymi do głośnika. Zaobserwuj co się dzieje. Uprzedzam jeśli przewody w tym przepuście są poprzełamywane może dodatkowo coś więcej przestać działać np. central, szyba. Jest to dość częsta przypadłość. Mam wrażenie że producent to zrobił specjalnie.

Instrukcja jak rozebrać boczek była wielokrotnie umieszczana na forum zwłaszcza w tematach związanych z wymianą mechanizmu szyby, poszukaj. W necie też są filmiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczek i popraw wtyczki. Miałem to samo. Już myślałem ze głośnik ma posadkę, ale skończyło sie na poprawieniu wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem również ten sam problem, u mnie była przerwa na kablu w gumowym łączniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek ktoś jak skręcał boczek to wkręcił śrubkę którą się dokręca boczek (tą pod dekorem) w przewód od głośnika wysoko tonowego raz grało raz nie

dodatkowo był uwalony kabel w gumowym łączniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo co kto przed Tobą grzebał. Zdejmij boczek, zobacz co jest nawet jeśli miał byś wymienić głośnik to nie jest wcale z tym duzo zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One obydwa są zasilane jednym kablem idącym przez przepust.

Coś już sprawdziłeś ? Czy będziemy tak sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...