Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak hamulców po wymianie tarcz i klocków na tylnej osi


marshaliniil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem świeży i przepraszam jeżeli założyłem źle wątek. Mam problem ze swoim audi a4 1.9 tdi z 1997 roku. Problem zaistniał wtedy gdy wymieniłem tarcze i klocki na tylnej osi. Przy lewym tylnym kole odpowietrznik nie chciał wkręcać się w cylinderek czy tzn zacisk i musiałem zakupić nowy. W trakcie tej wymianie wyciekł mi prawie cały płyn hamulcowy (zostało tylko na dnie zbiorniczka) ale został dolany do max. Wczoraj odpowietrzałem cały układ i nadal nie mam hamulców, podczas gdy przejadę ok 30 m załącza się tylko ABS i zaraz zapalą się kontrolki ABS i kontrolka brak hamulca i wtedy już nie mam żadnego hamulca. Mam pytanie czy zapowietrzył się ABS i jak go odpowietrzyć? czy raczej odpowietrzyć cały układ jeszcze raz lecz przy włączonym aucie? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzałeś na zapalonym aucie układ bo jeżeli nie to masz zapowietrzony układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzałeś na zapalonym aucie układ bo jeżeli nie to masz zapowietrzony układ

nie ma znaczenia czy silnik zapalony czy nie

bedzie sporo kłopotu z odpowietrzeniem

marshaliniil zadzwon do mnie w poniedziałek to powiem Ci jak to ogarnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chodzi, mechanik nie ma pojęcia o czym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce z ABSem odpowietrza sie na krzyż, przednie lewe i tylne prawe równocześnie. Potem przednie prawe i tylne lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej odpowietrzyc pompe vagiem, podnosisz 4 koła i uruchamiasz odpowietrzanie przez vaga. Pozniej odpowietrzasz jak normalne od najdłuzszego przewodu do najkrótszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej odpowietrzyc pompe vagiem, podnosisz 4 koła i uruchamiasz odpowietrzanie przez vaga. Pozniej odpowietrzasz jak normalne od najdłuzszego przewodu do najkrótszego.

Przestan wpisywać bzdury, w tym roczniku nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zanim napiszesz jakąś głupotę dobrze sie zastanów, bo to nie jest świnski targ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popusć przewody od poczatku układu. Czyli najperw wychodzące z pompy hamulcowej, pozniej nakretki przewodów wchodzących na pompe abs, nastepnie tych wychpdzących i przy kołach. Jesli na poczatku układu nie bedzie powietrza no to moze byc faktycznie cos padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki spróbuje jutro. najgorsze jest to że przy każdym pompowaniu pedała hamulca, słychać takie pssss pssss przy zbiorniku lub servo

---------- Post dopisany 19-03-2014 at 19:20 ---------- Poprzedni post napisany 16-03-2014 at 19:28 ----------

witajcie koledzy, nie poradzilem sobie z autem i odprowadziłem go do mechanika, i wiem już że zakupiony zacisk jest wadliwy i przez to nie było hamulców i musze zakupić nowy i do tego zestaw naprawczy gumek na tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne nawet jeśli był wadliwy to powinno auto hamować jeśli nie ciekł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy po dłuższej nie obecności. w sobote odebrałem auto od mechanika i teraz hamulce działają bez zarzutu. Przyczyna był zacisk który zakupiłem, był on od passata z 2002 ale teoretycznie pasował do mojego auta. Mechanik stwierdził że zacisk jest do d#py, ponieważ odpowietrznik był zainstalowany w innym miejscu i nie szło wypchnąć powietrza. Dał mi swój użytwany i jest po kłopocie.

temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...