Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po remoncie i znowu kopci na bialo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam bardzo prosze o pomoc przedstawie sprawe po koleji posiadam audi a4 b5 sedan z silnikiem 1,6 ANA problem wygladal nastepujaca

auto kopcilo na bialo ,termostat siadl i gdy postalem chwile w korku moment palil na 3 gary zalewalo swiece ,bierze olej mechanik stwierdzil ze to uszczelniacze wiec podjalem sie naprawy w aucie zostalo wymienione;

uszczelka pod glowica

uszczelniacze

olej

kable

swiece

termostat

rozrzad

po wymianie wszystkiego silnik chodzi wzorowo ale dalej kopci na bialo bylem na przegladzie spaliny wyszly w normie a dodam jeszcze ze po remoncie wyszlo ze kable maja przebicia zostaly od razu wymienione ale niestety zostala zalana swieca i palil na 3 gary po wymianie wszystkiego juz na nowe tajle gdy odkrecilem korek od oleju smierdzialo benzyna

auto dalej kopci na bialo wiec bardzo prosze kolegow o pomoc co moze byc przyczyna

Opublikowano

Sprawdziłbym kompresje. Jak wyjdzie licho to szukałbym innego silnika.

Opublikowano

Ile oleju pali

Opublikowano

witam kolego mam taki sam silnik jak ty i u mnie brał oleju 0,5 litra na 1000km przy spokojnej jeździe a w trasie przy 140km/h nawet i 1 litr ale zrobiłem komplenty remont głowicy wszystkie uszczelki czyszczenie tłoków miski i wymiana na nowe pierścienie tłokowe i po tej operacji na 10 000 km dolewam około 300-500 ml.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

kompresja sprawdzana wyszla oki

---------- Post dopisany 06-04-2014 at 11:16 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2014 at 22:17 ----------

odświeżam zapytanie :thumbup1:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

dół nie ruszany,robota i kasa namarne

Opublikowano

A z wydechu leci i woda ??

Opublikowano

Z fusow to my nie wrozymy czy ubywa ci płynu z zbiorniczka, ile tego oleju ubywa, czy nie ma bobelkow w zbiormiczku wyrownawczyn, może to być pękniętą glowica, zapieczone pierścienie olejowe, równie dobrze ujowe paliwo ...

Opublikowano

Jeśli po naprawach dalej zalewa świecę to zapewne pierścienie olejowe zapieczone, pomiar ciśnienia mało pomoże jeśli uszczelniające są dobre to nic nie wykaże a świeca dalej będzie zalewana olejem. Przerabiałem to samo dokładnie rok temu :wink: Czy spód głowicy był szlifowany przed założeniem nowej uszczelki ? Kapaniem z rury to bym się nie sugerował bo z mojej też kapie i nie tylko z mojej patrząc na inne B5 a płyn trzyma poziom cały czas taki sam więc stawiałbym na lipne paliwo.

Opublikowano

No właśnie o to chodzi. Bo to wcale nie musi być biały dym tylko zwykła normalna Para wodna :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.