Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakby kogoś interesowały masy tarcz i zacisków:

Przód:
stare 320mm - zacisk+klocki 7,45kg tarcza 9,15 kg = 16,60 kg
nowe 345mm - zacisk+klocki 3,60kg tarcza 10,90kg = 14,50 kg (-2,1kg) (zacisk Brembo czterotłoczkowy)

Tył:
stare 300mm niewentylowane - całość 8,30kg
nowe 330mm wentylowane - całość 12,90kg (+4,6kg)

Różnica w hamowaniu... kolosalna :D

Edytowane przez LoboV
poprawiona średnica tarczy

Opublikowano
13 minut temu, LoboV napisał:

Jakby kogoś interesowały masy tarcz i zacisków:

Przód:
stare 320mm - zacisk+klocki 7,45kg tarcza 9,15 kg = 16,60 kg
nowe 345mm - zacisk+klocki 3,60kg tarcza 10,90kg = 14,50 kg (-2,1kg) (zacisk Brembo czterotłoczkowy)

Tył:
stare 300mm niewentylowane - całość 8,30kg
nowe 320mm wentylowane - całość 12,90kg (+4,6kg)

Różnica w hamowaniu... kolosalna :D

Tył to raczej 330mm a nie 320mm:wink:

Opublikowano

a fakt, już poprawione :)

 

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, LoboV napisał:

Jakby kogoś interesowały masy tarcz i zacisków:

Przód:
stare 320mm - zacisk+klocki 7,45kg tarcza 9,15 kg = 16,60 kg
nowe 345mm - zacisk+klocki 3,60kg tarcza 10,90kg = 14,50 kg (-2,1kg) (zacisk Brembo czterotłoczkowy)

Tył:
stare 300mm niewentylowane - całość 8,30kg
nowe 330mm wentylowane - całość 12,90kg (+4,6kg)

Różnica w hamowaniu... kolosalna :D

Widzę że już założyłeś :)

Zacisk S4 345mm też jest dużo cięższy od brembo 4tłok. Ogólnie brembo fajnie wygląda wizualnie w kole ;)

Opublikowano

tak, już wiszą na aucie :) Dzięki Gibons :)
Lakierowałem jeszcze przód, jak dotrą jeszcze naklejki to wrzucę foty :)

Wysłane z Samsung Galaxy cośtam ileśtam

Opublikowano
4 minuty temu, Gibons napisał:

 

Zacisk S4 345mm też jest dużo cięższy od brembo 4tłok. Ogólnie brembo fajnie wygląda wizualnie w kole ;)

i nic poza tym

brembo jest do d... bo trzeba do niego koło z odpowiednim wypełnieniem i ET

A eSkowy zacisk wrzucisz pod każde koło nawet pod stal

Opublikowano
  • Autor

pod warunkiem że jest to minimum 17cali :)

Opublikowano

Różnica w hamowaniu kolosalna? Przy przejściu z 320?

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, komoornik napisał:

Różnica w hamowaniu kolosalna? Przy przejściu z 320?

Jak zmieniasz komplet przod i tyl to roznica jest bardziej odczuwalna niz tylko przod :)

Opublikowano

Wrzucałem komplet od S5, więc co prawda nie Brembo - ale w samym hamowaniu specjalnej różnicy nie ma.

W wytrzymałości termicznej już na pewno tak.

Opublikowano
  • Autor

Bo jak gonisz głównie po mieście jak sam pisałeś tej różnicy za bardzo nie odczówasz. Skoro nie ma różnicy to po co wrzucałeś?

Opublikowano

Pierwsze awaryjne hamowanie dziś za mną - autostrada ~160->80 Zero "puchnięcia". To było to czego brakowało mi po przesiadce z Alfy 159 gdzie miałem 4tłok 330mm

Opublikowano
5 godzin temu, Gibons napisał:

Bo jak gonisz głównie po mieście jak sam pisałeś tej różnicy za bardzo nie odczówasz. Skoro nie ma różnicy to po co wrzucałeś?

Bo na pewno mają większą wytrzymałość na przegrzanie.

Jak ma to zauważalnie lepiej hamować (czyt. skrócić drogę hamowania),  jak z przodu w S4/S5 jest ten sam zacisk a tył ma marginalne znaczenie?

Opublikowano
5 godzin temu, komoornik napisał:

Bo na pewno mają większą wytrzymałość na przegrzanie.

Jak ma to zauważalnie lepiej hamować (czyt. skrócić drogę hamowania),  jak z przodu w S4/S5 jest ten sam zacisk a tył ma marginalne znaczenie?

Ja przeszedłem drogę od 316 przez 320 do 345 i stwierdzam że jest znacząca różnica w hamowaniu pomiędzy 320 a 345 - nie ma co porównywać.

Może być ta różnica przez to że, jak wrzuciłem 345 ma przód to wpadło na tył 330 i sumarycznie zrobiło się dużo lepiej.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r

Opublikowano
  • Autor

To tak jak mówię wymieniasz sam przód jest różnica ale jak wymienisz tyl plus przod to jest automatycznie bardziej odczuwalne. Według mnie 320 a 345 to niebo a ziemia, ale ja latam glownie autostradą wiec czesto 160-180 i hamowanie ja sobie chwale :) i nie tylko ja

Opublikowano

No ja mam na przodzie 356mm i różnica jest kolosalna do 320mm + do tego przewody w stalowym oplocie.

To co to będzie jak wpadnie 330mm na tył.

Opublikowano
3 godziny temu, sajmon136 napisał:

No ja mam na przodzie 356mm i różnica jest kolosalna do 320mm + do tego przewody w stalowym oplocie.

To co to będzie jak wpadnie 330mm na tył.

a 380 na przód

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał:

a 380 na przód

to już chyba jak masz 300bhp :wink:

Opublikowano
11 minut temu, sajmon136 napisał:

to już chyba jak masz 300bhp :wink:

Nie musisz miec

Opublikowano
16 minut temu, Dev napisał:

Nie musisz miec

Nie dla mnie jest ok jeszcze dojdzie tył i będzie gitara.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.