Skocz do zawartości
IGNOROWANY

proszę o analizę logów a4 1.8t


maciejko111

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodniejsze i bardziej wilgotne powietrze jest bogatsze w tlen dlatego proces spalania jest bardziej efektywny i mniej podatny na spalanie stukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko poprzednie gorsze logi nie były robione przy zupełnie innej pogodzie, w piątek też było chłodno i wilgotno, no chyba, że malutka różnica pogody robi dużą różnicę w pracy silnika, ale wątpię czy to aż taki ma kolosalny wpływ...

Dobra jutro założę dp, zmierzę kompresję jeśli dostanę manometr i zrobię nowe logi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem kompresję i na 3 cylindrach jest praktycznie równo 11 bar, a na jednym ok. 11,25. Czy taki wynik wskazuje, że silnik jeszcze jest w miarę zdrowy czy juz powoli kwalifikuje się do remontu?

Założyłem downpipe, logi poźniej zrobię...

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

logi wg mnie praktycznie ideał;) mam nadzieję, że już będą tylko takie wychodziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem kompresję i na 3 cylindrach jest praktycznie równo 11 bar, a na jednym ok. 11,25. Czy taki wynik wskazuje, że silnik jeszcze jest w miarę zdrowy czy juz powoli kwalifikuje się do remontu?

Założyłem downpipe, logi poźniej zrobię...

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

logi wg mnie praktycznie ideał;) mam nadzieję, że już będą tylko takie wychodziły

na którym biegu robiony log ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem kompresję i na 3 cylindrach jest praktycznie równo 11 bar, a na jednym ok. 11,25. Czy taki wynik wskazuje, że silnik jeszcze jest w miarę zdrowy czy juz powoli kwalifikuje się do remontu?

Założyłem downpipe, logi poźniej zrobię...

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

logi wg mnie praktycznie ideał;) mam nadzieję, że już będą tylko takie wychodziły

na którym biegu robiony log ?

pomiar prawie 15 sekund wiec 3 bieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez na dobrze rozgrzany?

Zrob mu tak jak kiedyś robiłeś. Rogrzany silnik, a potem loguj 3x pod rząd 3 i 20. Jestem ciekawy czy będzie cofac bardziej z każdym przebiegiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob na 4biegu , jak będą nadal same zera to jest gitara.

a 11barów na silniku to mocno sredni wynik - pomiar robiony na ciepłym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik rozgrzałem tak, że już na 90st. jeździłem jeszcze z 5 min przed logowaniem. Myślę, że tyle rozgrzewania starczy...

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

3 pomiary pod rząd to 3 bieg, a ten 4ty odddzielny to na 4 biegu, ale nie do odcinki bo już nie miałem możliwości się tyle rozpędzić, wysoki bieg robi swoje:P

Co do kompresji to trochę mnie martwi, że to jest średni mocno wynik... Narazie nie chciałbym się ładować w jakieś remonty bo to spora kasa... A co myślicie o tym specyfiku na poprawę kondycji silnika: XADO 1 STAGE MAXIMUM i taki sam max efekt. (4132852373) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, zostaw nie kombinuj bo lepiej nie będzie moim zdaniem na tym co masz teraz.

PS auto lepiej się zawija teraz na korekcji 0 0 0 0 ? czujesz to ?

A co do poprawy kondycji silnika poprzez lanie specyfików , MOIM ZDANIEM NIC to nie da , bo ten środek nie uszczelni Ci przedmuchów na głowicy, luzów na prowadnicach czy zużytych pierścieni....

Jeździj i się narazie nie przejmuj , chyba że bierze olej litrami na 1000km. A że wynik jest jaki jest to już tak jest z BEX-ami . niestety fabryka dała **** w paru kwestiach w A4 BEX , ale to juz nie temat na pogawędki o wadach tych aut w tej wersji wyposażeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu założyłem gaz, przeczyściłem silnik antykoksem jeszcze raz, no i z ciekawości zrobiłem logi:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

na lpg (pierwszy pomiar) korekty są 0.0, na benzynie (2 kolejne pomiary) minimalnie na 1 cylindrze, myślę, że to wszystko jest już do przyjęcia.

PS auto lepiej się zawija teraz na korekcji 0 0 0 0 ? czujesz to ?

Auto ogólnie jest bardziej żwawe odkąd założyłem dp, czy dodatkowo przez korekty też to trudno wyczuć, mogą być to za małe różnice aby odczuć za kierownicą...

ogólnie po założeniu DP nie wywaliło mi jeszcze żadnego checka na desce, przejechałem już ze 100km, błąd odczytałem tylko przez vaga (16804), ale on pojawił mi się też przed założeniem dp. Drugiej sondy oczywiście jeszcze nie wyłączyłem i jest bez tulei oszukującej... na tego checka muszę dłużej poczekać czy on powinien się pojawić dosłownie przy pierwszej jeździe z dp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze:) Ale chciałbym jeszcze wrócić do pompy paliwa, bo skombinowałem kolejny manometr i wynik się powtórzył:

DSC_0015.jpg

wyraźne 3,85 bara na wolnych, w jeździe niestety nie mam jak zmierzyć no ale raczej wynik może tylko w dół pójść... pompa chyba w takim razie do wymiany, bo też co chwila przy odpalaniu mi warczy głośno:/ ??

o ile dobrze sprawdziłem to fabryka montowała VDO 228-228-008-001Z ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pompę, manometr w końcu pokazuje 4,0. Oto logi po zmianie:

Grupy: 002,033,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,020,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci ile Cie pompa kosztowała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę kupiłem nową za 90zł w internetowym sklepie z pompami, dobrze, że dało się rozebrać tą jednostkę zasilającą i wyciągnąć ze środka pompę to mniejszy koszt niż cała jednostka za ok. 900-1000:wink: . Nie jest to oryginał od vdo, ale jakaś niemiecka mtm, więc nie powinno być najgorzej...

---------- Post dopisany 12-05-2014 at 17:33 ---------- Poprzedni post napisany 05-05-2014 at 20:04 ----------

Tak dla podsumowania tematu wrzucam pomiar z hamowni, wynik lepszy niż seria, chyba dzięki założeniu DP;)

pomiar_mocy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...