Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schowek pasażera


kielbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym razem nie o ułamanym zawiasie :) W moim schowku zawias trzyma mocno, nawet za mocno. Po otwarciu, drzwiczki odskakują ładnie natomiast nie opuszczają się pod własnym ciężarem tylko są delikatnie uchylone, jest jakaś opcja regulacji tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otworzeniu zdejmij zaślepkę (taka sama jak z drugiej strony gdzie są bezpieczniki) i będzie widać tłoczek/silniczek/zamek. Wystarczy prysnać WD40 i zacznie chodzić luźniej, ale to taka na szybko i chwilowa naprawa, lepszy będzie smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych tłoczków generalnie się nie rozbiera, bo po własnoręcznym rozebraniu i złożeniu z reguły zaczyna szwankować lampka schowka. Kup nowy w ASO, koszt nieduży 70 parę złotych. Radzę Ci to wymienić bo za jakiś czas wyłamie ci się zawias schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam go rozebrałem,nasmarowałem i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam go rozebrałem,nasmarowałem i działa do dziś.

Zwykły smar wystarczy czy używałeś czegoś innego? W jakim celu go rozbierałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu go rozbierałeś?

Bo to działa jak strzykawka. Jeśli dasz trochę smaru do środka, to tłoczek lżej "chodzi".

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy demontaż tego tłoczka w celu wymiany jest skomplikowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś jakieś zdjęcia aby wiedzieć gdzie łapać i co ciągnąć żeby nic nie pourywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wymontuj schowek, o ile dobrze pamiętam trzeba wyjąc szczypacami boleć który łączy tłoczek ze schowkiem, pozniej przekrecasz cały tłoczek i wychodzi bez problemu, tak jak kolega maramass napisał demontaż -banał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już to obczaiłem dokładnie, wyjdzie bez demontażu schowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet lepiej ,a demontaż to 4-5 srubek chyba ,wiec tez nie ma z tym problemu, a masz wszsytko na wierzchu i jest mniejsze prawdopodobienstwo urwania czegokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie żadna robota, tak jak napisał kolega A4 FAN, małymi szczypcami wysunąłem plastikowy bolec, odłączyłem wiązkę lampki schowka ( wsunięta na dwóch zatrzaskach po obu stronach ) i przekręcamy o 90 stopni. Tłoczek mamy w rękach. Rozebrałem, działa identyczni jak strzykawka, nasmarowałem wazyliną kosmetyczną środek i gumkę i całość złożyłem. Montaż w odwrotnej kolejności. Działa bardzo ładnie, nie ma sensu kupować nowego.

---------- Post dopisany at 09:30 ---------- Poprzedni post napisany at 09:29 ----------

Aha schowka nie ściągałem, robiłem to tylko na zdjętej prawej zaślepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...