Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB - 520xl czy coś innego ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę z unidenem 520XL już ponad rok. Radio jest mi w zupełności wystarczające. Z wyglądu to to samo co President Johny II, a i środku praktycznie też. Był czas że kupowałeś Presidenta zaglądasz do środka a tam niemal wszystko podpisane Uniden :-)

Jedyne czego może brakować w tym radiu to zmiany częstotliwości am/fm ewentualnie multistandart ale to tylko kiedy wiesz że radio będziesz używał często poza polską. Jeżeli chcesz konkretnie wiedzieć jakie częstotliwości i gdzie w europie to odsyłam tutaj:

http://http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=12820&postdays=0&postorder=asc&highlight=kraje&start=15

Reszta w radiach z wyższych półek to bajery które czasami się przydają. Jednak Uniden ma to co niezbędne i wystarczajace.

Więc naprawdę nie przejmuj się tą homologacją. Zawsze możesz powiedzieć, że nic na ten temat nie wiedziałeś a kupiłeś z legalnego źródła.

Co do anteny to już osobny problem, Tutaj każdy ma inne wymagania i inną wybierze antenę. Ja miałem Sirio Performer P600 (bat 1,25m) montowaną na stopce do klapy w sedanie. Zbierała całkiem sympatycznie ale wygląd na tej stopce hmm... nieestetyczny. Kupiłem sobie Sirio Tajfun. Antenka to helikal który wyglądem niemal niczym się nie różni od anteny FM (montowana na stałe w dachu) Zrobiliśmy testy. Słyszalność do tyłu ok. 12km. do przodu 8, nadawanie odpowiednio 9 i 6 to test poza miastem i na dość równym terenie. W mieście wszystko było mniejsze o 2-4 km.

A praktyki (na tej antenie jeżdżę ok. 4 m-cy) nie widzę różnicy między poprzednią anteną a obecnie zamontowaną... a estetyka się poprawiła :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję adres na sklepik

Łukasz Tworek

tel. 510-806-814

Reymonta 19 Legionowo

pn-pt 10-18 sobota 10-14

gg.6903634

Powołujcie sie na A4 Klub albo horneta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj w cbradio24.pl, przy 17 stycznia 52 - Alana 101 + ml 145.. dzięki za podpowiedzi, zobaczymy jak się będzie sprawowało :good: Jak nie będę zadowolony to biorę Unidena :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakis dobry bacik do radyjka .... ?

Jak długi to ml 145

Jak chcesz metrówkę to może AS-100

Hustler 100 może być ale raczej nie będę polecał. Ja moją chyba zamienię właśnie na AS-100 bo ml 145 to długi bat :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz metrówkę to może AS-100

szybki search alledrogo i sa dwie wersje [podstawka magnes 9.5 i 14 cm] ... chyba im wieksza tym lepsza czy nie ma roznicy .... [w temacie jestem zielony jak stu-dolarówka :decayed:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie 14 cm lepiej będzie się trzymała. Różnicy nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie będzie, a przynajmniej Ci nie odleci przy 160 km/h :good: Jestem na tyle różowy w tym temacie, że chociaz tyle mogę Ci powiedziec :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie będzie, a przynajmniej Ci nie odleci przy 160 km/h :good: Jestem na tyle różowy w tym temacie, że chociaz tyle mogę Ci powiedziec :decayed:

a jak jest z rysowaniem lakieru przez ten magnes .... daje sie pod niego jakas podkladke ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podłożona guma która zachodzi na boki magnesu, na poprzedniej antenie przejechałem 10km, po czym zauważyłem zarysowania - podłożyłem podkładkę.. Pod tą antenę na razie nie widze potrzeby, przeleciałem z nią ok. 150km Jest tylko ślad od gumy (taki kurz czy coś takiego, schodzi po przetarciu palcem) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky ze im dłuższa tym lepsza ale nie każdy lubi 2m bata na aucie anten jest pełno do wyboru do koloru i wszystko zależy od kasy . Widzę ze masz avanta to możesz wywalić antenę fm z dachu i tam cyknąć antenkę cb a fm klejona na szybę .

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=165 tu masz trochę o antenach

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewforum.php?f=100 i tu masz trochę lektury .

A ja sam używam sirio turbo 5000 na uchwycie a radio to president Herbert II troche kosztuje ale wart tej kasy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z rysowaniem lakieru przez ten magnes .... daje sie pod niego jakas podkladke ... ?

Spanky ,pod magnes żeby nie rysował lakieru mozna dac przezroczysta naklejke z folii samoprzylepnej,dostepne w serwisach CB.

Antenkę taka ok 1m i na trase w zupełności wystarcza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky ze im dłuższa tym lepsza ale nie każdy lubi 2m bata na aucie anten jest pełno do wyboru do koloru i wszystko zależy od kasy . Widzę ze masz avanta to możesz wywalić antenę fm z dachu i tam cyknąć antenkę cb a fm klejona na szybę .

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=165 tu masz trochę o antenach

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewforum.php?f=100 i tu masz trochę lektury .

A ja sam używam sirio turbo 5000 na uchwycie a radio to president Herbert II troche kosztuje ale wart tej kasy :decayed:

duzo nie jezdze w trasy wiec inwestowac w radyjko mocno nie bede .... :wink4:

dzieki za linki ... :good:

a jak jest z rysowaniem lakieru przez ten magnes .... daje sie pod niego jakas podkladke ... ?

Spanky ,pod magnes żeby nie rysował lakieru mozna dac przezroczysta naklejke z folii samoprzylepnej,dostepne w serwisach CB.

Antenkę taka ok 1m i na trase w zupełności wystarcza :wink4:

czyli wiem czego juz mam szukac ... chyba tez zaopodam metrowego bata .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o president harry II ASC ?? :) albo Cobra 75 WX ST?? ktore jeat lepsze?? :confused4:

Harry II - Cobra :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdziłem z unidenem pro 520 xl (polecam :good:) pare latek i przy żadnej kontroli (choć dużo tego nie było :>) nikt nawet nie pytał jakie mam radio. Kupuj unidena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o president harry II ASC ?? :) albo Cobra 75 WX ST?? ktore jeat lepsze?? :confused4:

nie ma watpliwosci ze Cobra to gorsze radio...

jednak nie zawsze najwazniejsze sa parametry.

ja mialem 520XL i radyjko super...

tylko ze caly czas w bagazniku, bo nie ma gdzie zamocowac, bo ukradna, bo przeszkadza, bo sie rano wyajc nie chce z kufra.

oddalem je do dostawczaka w firmie a sam kupilem wlasnie cobre wx75... jasne ze duzo gorszy odbior, slabszy zasieg i wogle, ale radyjko podlaczone na stale, obsluga wszystkiego w gruszce, czyli radyjko lezy schowane pod fotelem , ajak chce to tylko lapie za gruche i wieszam kolo nawiewu. nawet jak anteny nie wyciagne z bagaznika to z autem na pasie obok sie dogadam :D i mozna szybko kogos opieprzyc:) ale jak cos to zawsze antenke rano mozna wystawic, to mniej zachodu niz stawianie nateny, rozkladanie radia i podlaczanie.

wiec godze sie za gorsze parametry bo jest naprawde praktyczne...

no i sie zepsulo po roku :) dzieki dwuleteniej gwarancji mam od wczoraj nowiutkie radyjko - akurat na zmiane samochodu jak znalazl:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że Cobrę odradzam bo byłem w 3 sklepach z CB i wszędzie powiedzieli mi: "Bierz co chcesz tylko byle nie COBRĘ.. :no: " Więc w sumie cytuje sprzedających, ale chyba jakieś pojęcie mają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze caly czas w bagazniku, bo nie ma gdzie zamocowac,

kolejna kwestia .. gdzie macie zamontowane radyjka CB w B5 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...