Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB - 520xl czy coś innego ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Zamierzam jeszcze przed zlotem kupić CB, niezbyt często wyjeżdżam w trasy, dlatego jakiś Hiper zestaw jest mi nie potrzebny, zleży mi za to na dobrej jakości dźwięku, bez zgrzytów i całej gamy szumów i pisków + optymalny zasięg.. Wszystko to za stosunkowo niewielkie pieniądze :good:

Przeleciałem przez allegro i zacząłem zastanawiać się nad dwoma opcjami:

1) http://www.allegro.pl/item420996152_cb_radio_alan_199_a_antena_ml_145_sirio_gratis.html

2) http://www.allegro.pl/item422821851_okazja_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk_krk.html

Gdyby nie problemy z legalnością Unidena, kupiłbym go bez pytania, ale jednak są więc zastanawiam się nad jakąś alternatywą. Jakie są wasze zdania ? Kupić 1) czy może olać to, brać Unidena i bać się kontroli czy jeszcze coś innego ? Jestem cienki Bolek jeśli chodzi o CB więc proszę o radę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat z homologacją czy bez. No i mam Uniden_a :polew:

Z tego co udało mi się dowidzieć to teoretycznie możesz dostać 2 czy 4 lata za brak homologacji ale praktycznie nikt tego nie sprawdza.

W moim mieście był jeden przypadek, że gościu miał sprawę za to radyjko ale tylko dlatego bo woził fajki z Rosji a jak misiaki go skontrolowali to akurat jechał "pusty" i musieli do czegoś się przyczepić (mieli pewność że zwozi fajki :polew:).

Reasumując, ja na twoim miejscu wybrałbym Unidena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tym wymiarem kary :chytry: (sąd, grzywna 1000zł to max.)

Ale czy te radia różnią się znacznie od siebie ? Czy właściwie jest to to samo.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch linków co podałeś wybrałbym Unidena szczególnie jak nie będziesz przejmował się sprawą homologacji.

Sam zdecydowałem się na President JohnnyII (trochę przez homologację U520, a bardziej dla ASC) :good: ale niestety to już inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch linków co podałeś wybrałbym Unidena szczególnie jak nie będziesz przejmował się sprawą homologacji.

Sam zdecydowałem się na President JohnnyII (trochę przez homologację U520, a bardziej dla ASC) :good: ale niestety to już inna półka cenowa.

Dokładnie tak. Zbyt mało wyjeżdzam, żeby inwestować w Presidenta :confused4:

A kwestia homologacji trochę mnie nurtuje.. Po cholerę mam jeździć i się przejmować kontrolą, a pewnie będzie tak, że wszyscy jeżdzą, a mnie w drugi dzień udupią :kox:

Jeśli radio nr 2 nie odstaje zbytnio jakością od Unidena, to biorę "2", ale jak jest jakiś badziew to znowu mam dylemat :wink4: No chyba, że jeszcze jakiś inny model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem ALANA 109 ( polecone przez łukaszr) jestem zadowolony.

A jak z szumami, Alan 199a podobno zbiera mase niepotrzebnych rzeczy, zbiera z większej odległości niż potrafi nadać, słyszałem, że to szumofon ;)

A ALAN 109 + jaka antena ? - skrobnij mi dwa zdania z praktycznego użytkowania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zbiera szumy?? Powiem tak w mieście sprawuje się dobrze a w trasie jakoś nie odczułem żeby był szumofon.

Antenkę miałem brac ML145 ale zdecydowałem się na hustlera 100. MI w zupełności styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale mi głównie o tą homologację chodzi..

Gdyby nie problemy z legalnością Unidena, kupiłbym go bez pytania..

Dlatego zdanie horneta jest dla mnie w tym wypadku bardzo pomocne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi sie, ze popsuty Uniden jest lepszy od dobrego Alana :decayed:

Nie wiem. Zaciągałem info u osób które się znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale mi głównie o tą homologację chodzi..

Gdyby nie problemy z legalnością Unidena, kupiłbym go bez pytania..

Dlatego zdanie horneta jest dla mnie w tym wypadku bardzo pomocne :good:

nosfer , bierz Unidena , popytaj ludzi którzy byli kontrolowani przez policje , czy chociaz raz w życiu mieli dać do tejże kontroli deklaracje radia ???? bo z tego co wiem to 99.9% powie ci ze nigdy i ja do tych 99.9% też sie zaliczam, mam Unidena i bardzo go sobie chwale. Na polskich drogach jeździ 50% aut z CB , myslisz ze policja pyta ich o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bierz Unidena, daj spokój sobie z Alanem. W Audi mam Unidena, co prawda 510tke a w innym aucie Alana 100+ (ma już chyba ze 3 lata) i porównując te 2 radyjka to jak porównywać Audi i Fiata. Nie zwracaj uwagi na homologację, kupuj Unidena! Gorąco polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj unidena 520xl,antenke mam wilsona LITTLE WIL,za***iście hula,a homologacje do niego mam na xero :polew:,a kto mi kaze oryginal wozic,zeby sie zniszczyl?jak chcesz to ci ja klepne :gwizdanie:.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur** wczoraj siedziałem na necie, wszedłem do jednego sklepu z CB żeby się dowiedzieć czegoś więcej, no i w sumie już się prawie zdecydowałem na jednego z Alanów + jakąś antenę 1,5m, no ale jak czytam te wasze namowy na Unidena .... :mysli: Pojadę dzisiaj do siedziby Cbradio24.pl może mi coś doradzą na miejscu jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur** wczoraj siedziałem na necie, wszedłem do jednego sklepu z CB żeby się dowiedzieć czegoś więcej, no i w sumie już się prawie zdecydowałem na jednego z Alanów + jakąś antenę 1,5m, no ale jak czytam te wasze namowy na Unidena .... :mysli: Pojadę dzisiaj do siedziby Cbradio24.pl może mi coś doradzą na miejscu jeszcze..

jak podjedziesz do sklepu to ci nie wcisna zadnego Alana lub Unidena , tylko ci troche podkręca i wcisną Presidenta za 550 pln , wspomnisz moje słowa. nie bierz ze sobą wiecej pieniedzy niż potrzebujesz. powaznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, chce na to przeznaczyć góra 350zł.. Zbyt rzadko wyjeżdżam w trasy, żeby inwestować w CB, podstawowe radio i w miarę dobra antena powinna mi w zupełności wystarczyć.. Wczoraj rozmawiałem z gościem od CB, radio Alan 101 (albo 102 - nie pamiętam) ok 200zł + antena ML 154 ok 130zł = zestaw w zupełności wystarczający dla moich potrzeb. Dzisiaj jadę.. może się na to zdecyduje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...